Sayfa 102/777 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 809 - 816 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Sanada iyi geceler sevgili Human..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bravo, bu saatlik kazançlar ile EUR/USD 1,2467..

More importantly, average hourly earnings increased 2.9 percent on an annualized basis, the best gain since the early days of the recovery in 2009.
    Fazla abartıda olabilir ama ING'den bir ekonomistin değerlendirmesi aşağıda:

Given companies such as Walmart have credited Trump's tax cuts as a way for them to afford higher worker pay we suspect we will see the wage numbers pick-up further. Rising wages and robust economic growth is also supportive of our 3 per cent headline inflation call for this summer.
    Yüksek büyüme ve Trump'ın vergi indiriminden kaynaklanan ücret artışları dolayısıyla bu yaz manşet enflasyon %3 çıkabilirmiş..böyle bir gelişmede bu sene FED üçü garantiler..

2. AB nin QE yi uzatacağını sanmıyorum..

Dün gece verdiğim başlıkda arkadaş yazmış

deutsche bank ın 4. çeyrek zararı 2.75 milyar euro..

Yapısal reform bizim millet göre pek değil..Planlama feedback yeniden planlama , analiz sebep-sonuç ilişkisi , veri toplama yorumlama şu bu gibi bize ters bi ton iş güç gerekir..

Bizim millet olarak tepkilerimiz ve hareket tarzımız iç güdüsel duruma göre dir..Planlı bir millet değilizdir.

Tepkiseliz..

Yapısal reform da sonuç almak 10 seneyi aşabilir..
    Hiç bir iktidar hükümet bürokrat şu bu herkes , bu kadar önünü göremediğinden ötürü aman canım günü kurtaralım iskemleyi garantiye alalım da modundadır..

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sanada iyi geceler sevgili Human..

Fazla abartıda olabilir ama ING'den bir ekonomistin değerlendirmesi aşağıda:

Yüksek büyüme ve Trump'ın vergi indiriminden kaynaklanan ücret artışları dolayısıyla bu yaz manşet enflasyon %3 çıkabilirmiş..böyle bir gelişmede bu sene FED üçü garantiler..
    Sevgili enki bilader
    Bunlar yumuşak söylemler kanımca
    Çünkü daha pozisyon alınacak
    Fed in telaşı mart gibi başlayacak diye düşünüyorum
    Öngörüsü yüksek üyeler bir an önce sıkılaştırma için bastırıyor
    Fakat yellen teyze bu kadar zaman ass büyüttü sadece
    Geçti borun pazarı sam amca

4.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    Sevgili enki bilader
    Fed, hem borsa düşüşünden telaşlanıyor, hem de enflasyon artışından... Enflasyon artışının ilacı borsaya kötü geliyor, borsa düşüşünün ilacı da enflasyona kötü geliyor. Ne olacak bu Fed'in hali?

Pazartesi (5 Şubat), minik bir borsa paniği olursa, Fed faiz artışı muhabbetine devam edebilecek mi? Yoksa, "piyasaları rahatlatıcı" söylemlere mi başvuracak? Yeni Fed başkanına zor sorular soruyorlar! Bu arada, Yellen de tam zamanında gitmiş!

----

ABD'de emeklilik sistemini borsaya bağladıkları için, borsanın düşmesi, emekli aylıklarının düşmesi anlamına geliyor. Durum, "çok ilginç" olmaya başladı! Bakalım neler olacak?!
    Son düzenleme : Occhiali; 03-02-2018 saat: 13:01.

Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    Sevgili enki bilader

Dünya 18 trilyon doların(Çin dahil) üzerinde para çoğaltsada zar zor bir büyüme çizgisi yakalamış durumda..Bakma medyadaki büyüme yalanlarına..bu kadar bol parayla gelinen nokta aşağıda..commodity'lerin geldiği seviye eskiyle kıyaslandığında pek bir şey değil (grafikte MAX)..malum dünya sıkı büyüyorsa commodity'lerde alıp başını gider..son zamanlardaki commodity fiyatlarının yüksekliğinde doların güçsüzlüğününde bir katkısı vardır mutlaka..

https://tradingeconomics.com/commodity/gsci

Neyse demem o ki bu işler o kadar kolay değil..bunca çabaya rağmen gelinen seviyede bir çuval inciri berbat etmenin anlamı olmaz..kolay olsaydı, bunca kesiyorum, arttırıyorum, döndürüyorum lafları olmazdı ortalıkta..

Bu sebeple bazen ass büyütmek gerekebilir..ben şahsen ABD'nin resesyon riskinin geçtiğine de inanmıyorum şu sıralar..izleyelim bakalım, yinede çirkin kızların en güzeli ABD gözüküyor..

6.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Dünya 18 trilyon doların(Çin dahil) üzerinde para çoğaltsada zar zor bir büyüme çizgisi yakalamış durumda..Bakma medyadaki büyüme yalanlarına..bu kadar bol parayla gelinen nokta aşağıda..commodity'lerin geldiği seviye eskiyle kıyaslandığında pek bir şey değil (grafikte MAX)..malum dünya sıkı büyüyorsa commodity'lerde alıp başını gider..son zamanlardaki commodity fiyatlarının yüksekliğinde doların güçsüzlüğününde bir katkısı vardır mutlaka..

https://tradingeconomics.com/commodity/gsci

Neyse demem o ki bu işler o kadar kolay değil..bunca çabaya rağmen gelinen seviyede bir çuval inciri berbat etmenin anlamı olmaz..kolay olsaydı, bunca kesiyorum, arttırıyorum, döndürüyorum lafları olmazdı ortalıkta..

Bu sebeple bazen ass büyütmek gerekebilir..ben şahsen ABD'nin resesyon riskinin geçtiğine de inanmıyorum şu sıralar..izleyelim bakalım, yinede çirkin kızların en güzeli ABD gözüküyor..
    Bravo bilader bayılıyorum yorumlarına
    ****** sam amcanın sonu resesyon diye düşünüyorum
    Pek severler balonları
    Yıllarca balonlar sayesinde para bastılar.
    Sam amca bu resesyonu ssk şekilde yaşayacak enki biladerim

Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    Bravo bilader bayılıyorum yorumlarına
    ****** sam amcanın sonu resesyon diye düşünüyorum
    Pek severler balonları
    Yıllarca balonlar sayesinde para bastılar.
    Sam amca bu resesyonu ssk şekilde yaşayacak enki biladerim
    Sağolasın..resesyon sadece ABD'nin sorunu değil..tüm dünyanın sorunu..ancak global bir resesyonla baş edebilecek hangi ülke var dersen gelişmişler içinde ABD derim ben..çünki şu sıralar vergi reformu, altyapı yatırımları kısacası mali reformları yapabilecek tek ülke ABD sanırım..parasal tarafta ise yine FED diğerlerine göre oldukça ileride gözüküyor..

Dün ECB'den Coure ağlıyordu..Bir sonraki kriz vurduğunda ayvayı yiyeceğiz diye..

Zaten FED'in hedefide bir sonraki kriz/resesyon ile baş edebilmek için faiz oranlarını en az 3'e çıkartabilmek..bu hedefe en yakında FED gözüküyor..

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sağolasın..resesyon sadece ABD'nin sorunu değil..tüm dünyanın sorunu..ancak global bir resesyonla baş edebilecek hangi ülke var dersen gelişmişler içinde ABD derim ben..çünki şu sıralar vergi reformu, altyapı yatırımları kısacası mali reformları yapabilecek tek ülke ABD sanırım..parasal tarafta ise yine FED diğerlerine göre oldukça ileride gözüküyor..

Dün ECB'den Coure ağlıyordu..Bir sonraki kriz vurduğunda ayvayı yiyeceğiz diye..

Zaten FED'in hedefide bir sonraki kriz/resesyon ile baş edebilmek için faiz oranlarını en az 3'e çıkartabilmek..bu hedefe en yakında FED gözüküyor..
    Aynen biladerim.
    Yalniz yellen ass büyüttü demekteki amacım buydu
    Geç kalındı. Beklediler haybeye dinazorlar.
    Zaten sistem yavaş işliyor.
    Powell enkaz devralacak.
    Domino taşının bittiği yerde biz varız
    Son taştaki etkiyi sen düşün

Sayfa 102/777 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz