Sayfa 198/777 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Bugün DAX -%1,35, Deutsche Bank -%2,83..

Bizi ilgilendiren kısmıyla globalde likidite sıkışıklığının hangi boyutta olduğunu görmek için ara sıra Deutsche Bank hisse fiyatına bakmakta fayda var..

2. Biz ne zaman 12.500 dolar lık kişi başı milli gelire çıkmışız..
    Benim bildiğim 10.xxx lerde geziniyoruz yıllardır..

2013 kasımdan bir haber..

https://www.dunya.com/ekonomi/kisi-b...-haberi-227023

10800 dolar beklenti varmış..

Şimdi geriye dönüp bakıyoruz ki aaa 2013 yılında 12.480 dolarmış..

http://www.mahfiegilmez.com/2018/03/...n-analizi.html

2013 yılında 1.810 olan GSYH 2017 de 3.105 e çıkmış..

Çarpın büyüme rakamları ile..??

Bende mi bir hata var..

Yıllık ortalama büyüme yüzde 5 falan ama 5 yıllık GSYH artışı nerede ise yüzde 70 ????

Yahudi çulsuz kalınca eski defterleri karıştırırmış..bizimkide o hesap..

Yastık altı büyümeyi destekleyecekmiş..vay anasını..

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Öztürk Oran, Hazine’nin ihraç ettiği altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ile birikimlerin devlet güvencesinde en karlı şekilde değerlenirken, ekonomiye de önemli bir kaynak sağlanacağını belirterek, "Büyümede altın dönemi yastık altı altın destekleyecek." ifadesini kullandı.

Getti bizim sirke fabrikaları..

Japonya Merkez Bankası Başkanı Kuroda, parasal genişlemeden çıkış stratejisini konuşmak için çok erken olduğunu belirtti

Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, Parlamento'da para politikasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fiyat hedefinden hala uzak olduklarını belirten Kuroda, parasal genişlemeden çıkış stratejisini konuşmak için çok erken olduğunu söyledi.
    Birde Japonların çıkış startejisi varmış gibi dolara çakmak için şu sıkılaşma işlerine BOJ'uda karıştırmıyorlar mı?..ifrit oluyorum..hadi ECB çıkar gibi yapıyor, anlarım...)

Ne oluyor o pırıltılı büyümelere..

Euro Bölgesi'nde imalat PMI'sı 8 ayın en zayıf artışını kaydetti

Euro Bölgesi'nde imalat sektörü satın alma yöneticileri endeksi, Mart'ta sekiz ayın en zayıf artışını kaydetti

Markit Economics tarafından açıklanan Euro Bölgesi Mart ayı imalat sektörü satın alma yöneticileri endeksi (PMI) 58.6'dan 56.6 seviyesine geriledi.
    Şimşek Mart ayı ihracat rakamalarından sonra dün şöyle bir açıklama yapmıştı;

Şimşek: Dış talebin büyümeye katkısı sürecek

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Avrupa'daki kuvvetli görünüm, petrol ihracatçısı ticaret ortaklarımızın güçlenen talebi ve turizmdeki toparlanmanın devamı ile önümüzdeki dönemde dış talebin büyümeye olumlu katkı vermesini bekliyoruz." dedi.
    İnanalım mı?

6. Sputnik Türkiye: Gaziantep'te kurulan Afrin Kurtuluş Kongresi Sözcüsü Hasan Şindi, 'Afrin'i, Türk hükümetinin Türkiye'den atayacağı vali ve kaymakamın yöneteceğini, Afrin'in Antakya'ya ait olacağını' söyledi... Türkiye'nin Afrin'de vali yardımcıları üzerinden yürütmeyi planladığı yönetim şekli daha önce Fırat Kalkanı Harekatı ile ele geçirilen Cerablus, El Bab, Azez ve Mare gibi bölgelerde de hayata geçirilmişti.

---

Bu bölgelerin geliri ve nüfusu, hangi ülkenin milli gelir ve kişi başı milli gelir hesaplarına dahil ediliyor?

7.  Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Sputnik Türkiye: Gaziantep'te kurulan Afrin Kurtuluş Kongresi Sözcüsü Hasan Şindi, 'Afrin'i, Türk hükümetinin Türkiye'den atayacağı vali ve kaymakamın yöneteceğini, Afrin'in Antakya'ya ait olacağını' söyledi... Türkiye'nin Afrin'de vali yardımcıları üzerinden yürütmeyi planladığı yönetim şekli daha önce Fırat Kalkanı Harekatı ile ele geçirilen Cerablus, El Bab, Azez ve Mare gibi bölgelerde de hayata geçirilmişti.

---

Bu bölgelerin geliri ve nüfusu, hangi ülkenin milli gelir ve kişi başı milli gelir hesaplarına dahil ediliyor?
    çok hayali işler,YEDİRMEZLER.

8.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    çok hayali işler,YEDİRMEZLER.
    Yemek istiyormuş gibi bir görüntü mü verdim? Bu bölgelerin milli gelirini ve nüfusunu da bizim hesaplara dahil edersek, kişi başına milli gelir daha da düşük çıkar.

Aşağıda iki farklı internet kaynağından, iki ayrı haber var.

-------
    https://www.timeturk.com/iste-cerabl...i/haber-806510

Milliyet'ten Gökhan Karakuş'un haberine göre Ekim 2016'da Cerablus İnsani Yardım Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak atanan Aksanyar, işe önce yıkılan kamu binalarının yeniden yapımı ve halkın temel hizmetlere ulaşmasını sağlamakla başlamış. Tabi Türkiye'deki kurumların desteğiyle...Sağlık Bakanlığı, Cerablus Sahra Hastanesi'ni hizmete açarak halkın sağlık hizmeti almasını sağladı. Ülkenin çeşitli yerlerine dağılan 50 uzman doktor geri çağrıldı, 150 sağlık çalışanı da hastanede işbaşı yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı, kapalı okullardan 102 tanesinin tekrar açılmasını ve öğretmenlerin eğitime başlamasını sağladı... Aksanyar, savaşta dul, yetim ya da öksüz kalanlar için sosyal yardımlar yapılmasını sağlarken, 200 çocuğun bakıldığı bir yetimhane kurulmasına da önayak oldu... Şehrin içme suyu şebekesi, yol ve elektrik erişimi sağlanırken, altyapı çalışmaları için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin araçları seferber edildi....

-----

https://www.alevinet.com/2017/06/27/...vali-mi-atadi/

Valilerin ilk olarak yaptığı işin okul, hastane, yol ve altyapı çalışmaları olduğunu, inşaat ve altyapı çalışmalarının ise Antep Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleyle yaptırdığını söyleyen kaynak, Cerablus kent merkezinde sayısız inşaat projesine onlarca firmanın başvurduğunu, bu çalışmaların koordinesini sağlayanın ise Antep Vali Yardımcılarının olduğunu dile getirdi.

Sayfa 198/777 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •