Sayfa 272/777 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. İktidar gidici mi kalıcı mı
    Gidici ise ne uğraşim modunda lar belkide

Yada dendiği gibi bakın benden sonrası hüsran a oynanayıp milletten oy istiyorlar..

Banka hissesi alıyorum ben bu arada..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    enki
    teknik analizin bittiği noktadayız artık..
    Haber akışına bağlı bir piyasa var

Faiz artışı isteniyor

Gösterge 17

GLP 13.50

Sırf bugünkü değer kaybı yüzde 2 ...

Resmen üzerimize oynuyorlar..

Ama devletin eli ağırdır..Bunuda unutmamak lazım..
    Gund benim sorduğum teknik analiz EUR/USD'nin..Düstükçe EM'lerde hikayeler değişiyor malum..tabiki en büyük sebep dolardaki sıkılaşma..

Bugün diğer akranlarımızda pek kıpraşma yok..bizde ise had safhada..dediğin gibi belliki faiz artışı isteniyor..bakalım..

3. 1.1950 1.20 tepkisi bekliyorum
    Oradaki gücü önemli..

Daha evvelde yazdım bu tepki gerçekleşirse bu sefer 1.08 1.09 hedefli bi OBO yu konuşuyor olacağız..

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    dxy 94.8'i kırarsa 98'e gelir.
    demiş olayım.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    Tl'nin sahibi yok niye abartmasınlar.
    Tr nin sahibi var tabii ki olmadığını nerden çıkardınız 🙂

6. Bugün, Russel Napier'in röportajını okuyunca, TL krizinin uluslar arası bir boyutunun da olabileceği aklıma geldi. Almanca bilmediğim için yazının tamamını, google çeviri üzerinden okumaya gayret ettim. Napier'in dediğine göre, lira krizi en çok Fransız ve İtalyan bankalarını etkileyecekmiş. Uluslar arası bono fonları da etkilenecekmiş. Avrupa Merkez Bankası, zor duruma düşecek olan bankaları kurtaracakmış. Şimdi sıkı durun, Napier işin içine göçmen krizini de dahil etmiş ve Türkiye'deki üç milyon mültecinin Avrupa'ya gitmesini de işin içine dahil etmiş!

Borç krizinden girmiş, göçmenlerin Avrupa'yı istila etmesinden çıkmış. Burada daha büyük boyutlu bir kavga olma ihtimali yüksek.

Hatırlarsak;

1) ABD, İran ile yapılan nükleer anlaşmayı tekrar tartışmaya açtı. Bu da İran'a ekonomik ambargo konulmasını gündeme getiriyor. Bunun sonucu olarak da, Avrupa'nın İran'dan petrol alması, yaptırım kapsamına giriyor. İran, hesaplarını Euro birimiyle tutacağını açıklıyor. Sputnik haber ajansına göre Avrupa, İran'dan Euro ile petrol almayı tartışıyor. PetroEuro?

2) ABD Rusya'ya da yaptırım uyguluyor. Bunun sonucu olarak Avrupa'nın Rusya'dan aldığı doğal gaz da yaptırım kapsamına giriyor. ABD, Avrupa'ya gemiyle LNG (sıvı gaz) satmak istiyor ancak maliyet, Rus gazına göre daha yüksek.

https://www.platts.com/latest-news/n...s-lng-10434130

https://www.rt.com/business/424876-r...a-lng-failure/

Bütün bu haberleri harman edip baktığımızda, ABD'nin Avrupa'yı kontrol etme çabası içinde lira krizinin de bir rolü olması ihtimali mevcut gibi görünüyor.

İşin özü çok önceden buralarda bahsettiğimiz gibi ABD'nin rakamlarının diğerlerine göre çok daha iyi olmasıydı..WSJ şunu yazmış bugün:

At the same time, economic data throughout much of the world has failed to meet expectations, eroding support for bets that the euro, yen and other currencies would rise versus the dollar. While investors speculate about the Fed increasing its pace of monetary tightening, they have also reduced their expectations for tighter monetary policies in Australia, Canada, the U.K., Japan, the euro-zone and other economies.
    Ve işin sırrı ABD 10 yıllıklarında-faiz artışı esasen..gidişat ile birleştiğinde en parlak ABD gözüküyor;

Bizim MB'mızın ise yukarıda tabloya göre önceden faiz artış moduna yavaş yavaş girmesi gerekiyordu..tabiki güçlenen dolar sebebiyle kontrollü kur artışına da..başka yapcek bir şeyi yok/yoktu..

Parite 1,1786 ama dolar/tl 4,580'lerde, hoş değil..diğer akranlar ise dolara karşı değer kazanmaca..

Sayfa 272/777 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •