Sayfa 276/777 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

US bonoları tutan ülkeler listesi..verileri 2 ay civarında gecikmeli açıklıyorlar..Şubat gibi yazmıştım, Aralık verileri açıklandığında durum ortaya çıkmaya başlamıştı..

Gund, arkadan konuşmak gibi olmasın diye buraya da yapıştırıyorum..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    bu bölgeler gibi yıllarca orada takılabilir

Yıllarca o bölgede(90'lı yılları saymıyorum) takılabilmesi için herşeyden önce FED'in sıkılaştırma işine(faiz artışı ve QT'ler) son vermesi ve QE'lere devam etmesi gerekir..tabiki şu anki diğer büyük MB'larınında..Özelleştirilecek bir 50-60 milyar dolar daha kamu malının olması lazım..bunun haricinde geçmişte olduğu gibi AB-IMF çıpası olması lazım..Güven oluşursa/oluştuğunda ülkeye akacak milyarlarca dolar doğrudan yatırım lazım..yine sıfırdan yabancılara 40-50 milyar dolar daha gayrimenkul satabilmen lazım..

Bunlarda orta yol bulunabilecek bile olsa, bahsettiğin gibi doların yıllarca o bölgelerde takılması mümkün değildir..

Ayrıca sevgili Gund'ında gözleri seyriyordur umarım..
    Geriye tek yol kalıyor..IMF anlaşması..

Parite 1,1725'te..daha ön testi geçemedik..

Birde akşam FED tutanakları derseki enflasyon riski var, faiz felan..al başına belayı..

Fitch: ABD'de yükselen enflasyon risklerinin verilerde görülüyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'den gelen açıklamada, ABD'de yükselen enflasyon risklerinin verilerde görüldüğü belirtildi.

Kurumun açıklamasına göre, ABD'de artan enflasyon riskleri, ülkede manşet enflasyonun yüzde 2.5'e yükselmesinden ve özel sektör ortalama haftalık kazanç büyümesinin bir önceki yıla göre yüzde 3 seviyesine gelmesinden anlaşılıyor.

Fitch'e göre, bu durum, ABD'deki ücretlerde ve fiyat enflasyonunda ileriki dönemde gerçekleşecek yükselişlere ilişkin endişeleri artıracak.

Go Johnny Go..

Euro Bölgesi'nde ekonomik faaliyet 18 ayın düşüğünde

Euro Bölgesi'nde mayıs ayı öncü bileşik PMI, 54,1 puana gerileyerek 18 ayın en düşük seviyesine indi

5.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Geriye tek yol kalıyor..IMF anlaşması..
    Kısa kısa, gözlemlerim!

* Seçim propagandası olarak devalüasyon (dış mihraklar).

* Kurda parabolik çıkış ---> 2-3 senelik devali peşin yapmak! Bir sonraki seçimler 2023 yılında olsa... Seçimden bir iki yıl önce "propagandaya" başlasalar... 2021 gibi başlayıp, seçim arefesinde (2023) parabolik çıkış... 2018-2020/21 arası kurlar dinlenmeye çekilebilir mi???

* Bütün dünyada, uluslar arası ilişkilerde yeni bir adet: Örtülü anlaşmalar... Şimdi olsa Yalta anlaşmasını açıkça ilan etmezlerdi... Düşünüp anlamak gerekirdi... Buradan nereye geliyorum? ---> Devrin adetlerine uyup, IMF ile "resmi" anlaşma yapmadan, IMF'nin isteklerini yerine getirmek... Bunu yaparken de IMF'ye giydirmeye devam etmek? Acaba... Olabilir mi?

6. Daha evvelde yazdım..
    Faiz artışı hassas meseledir..
    MB dalga boyunu görmeden faiz artışı , fırtınalı denizde bir sandaldan tabanca ateşlemeye benzer..
    Tutturamazsa çok fena olur..

MB nın piyasayı izlediğine neyin ne olduğunu çok iyi bildiğine eminim..

Sıkıntı özgürce hareket edebiliyorlar mı edemiyorlar mı..

Ben yine de olumlu olmak istiyorum dün de söyledim bankalarda alıcıyım dedim

ykbnk ve halkb

az biraz daha garanti ekledim bugün..

7. Şu anda sırf biz değil bütün EM lerin para birimleri ortalama yüzde 20 değer kaybetti dolar karşısında
    ama bizim şansızlığımız hep zirvede idik..

Herkesin çok iyi bildiği nedenlerden ötürü..

11.70 lerden olan zar 12.90 ları gördü
    3.10 larda olan brl 3.70
    17-18 lerde olan mxn 20 lerde
    55 56 larda olan ruble 64 leri gördü

Böylesi bi dolar atağında karambole faiz artışı yaparsan etki kırılır..

Atağın sönümlenmesini bekliyor büyük ihtimal..

Siyasiler zamanında biraz daha dikkatli olsalardı biz bu dalgayı 3 tl lerde karşılasa idik şimdi elimiz daha rahat olacak idi..

Oysaki şimdi resmen diken üzerindeyiz..

8. Mb.günü kurtarmak peşinde hiç g..tünü yırtmasın yarın sabah yine 4.80 lerdeyiz..

Sayfa 276/777 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •