Sayfa 3/777 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 17 - 24 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Doların yükselişine altın pek fazla tepki vermiyor şu sıralar..

Dolar yoksa, altın var..
    Altın kontrol altında olmasına rağmen bugünlerde dolara aldırış etmemesinin sebebi aşağıdaki sanırım..

Sn. Gund her ne kadar gıcık kapsanızda ''QE infinity''..

Central Bankers Cling to Stimulus Amid Weak Inflation

Officials at Washington conference say low wages and consumer prices make it tough to remove measures quickly, despite global economic upturn

WASHINGTON Leaders of the World €™s largest central banks indicated that weak inflation in advanced economies could prolong the postcrisis era of easy-money policies.

Despite a broad-based improvement in the global economy, wages and consumer prices remain stubbornly low, making central bankers wary of removing their stimulus measures too quickly, they told a Group of 30 banking conference here on Sunday.

https://www.wsj.com/articles/central...lus-1508110444
    Yaşasın ''risk on'' mod..

Doların neden yükselemediğini buraya yazalım..yükseleceği zaman ''yükseliş'' başlağına geçeriz..

Şu ECB toplantısı ve Çin kongresi sonuçlansın bakalım..

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun sn. gundwane

ama dolarda yükseliş engellenemez
    valla su ana kadar engellenmis durumda

reel olarak dolarin TR deki alim gucu hep geriliyor

bunu benden daha iyi kimse bilemez. Her TR ye geldigimde daha cok dolar harciyorum ayni hizmet ve mal icin

ve artis hizi benim ABD de aldigim maas zamminin cok cok ustunde. Maas zammi %2.5 bizim buralarda

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    valla su ana kadar engellenmis durumda

reel olarak dolarin TR deki alim gucu hep geriliyor

bunu benden daha iyi kimse bilemez. Her TR ye geldigimde daha cok dolar harciyorum ayni hizmet ve mal icin

ve artis hizi benim ABD de aldigim maas zamminin cok cok ustunde. Maas zammi %2.5 bizim buralarda
    Walla kusura bakmada bunu bilmek için ABD'de yaşamaya gerek yok..daha öncede söyledim ama pek inanmıyorsun anladığım..sebep kronik cari açık..öyle az buz değil ha..zaman zaman bir kıvılcımla devale gidecek şekilde..yoksa sen geliştiğimizi, kalkındığımızı mı düşünüyorsun..

Neyse her ay şu ABD'nin para basma hikayesine giriyorduk..bu seferki aylık mutad konu doların TL karşısında değer yitirmesi..gelecek ay bir daha bekleriz, yine cevap veririz sorun değil..

Yaşasın ''risk on'' mod..

Doların neden yükselemediğini buraya yazalım..yükseleceği zaman ''yükseliş'' başlağına geçeriz..

Şu ECB toplantısı ve Çin kongresi sonuçlansın bakalım..
    Walla ECB'nin ciddi bir taper yapabileceğini sanmıyorum ama şayet parayı ciddi oranda kesebilirse yada piyasalar buna inanırsa işler çok değişir..

Burada bulunsun:

Hazine bakanı Steven Mnuchin vergi tasarısının Aralığın başında Trump'ın masasında olacağını, bu tasarıyla temel amacın iş ve ücret artışları sağlamak olduğunu söyledi..bu reform sayesinde bir işçinin ücretinin ortalama 4500 dolar civarında artması hesaplanıyormuş..

Bu işin sonunda ABD bir şekilde sıyırırda, bizler, EM'ler nasıl sıyırır bilemiyorum..

-Ay sonunda ECB kararı belli olacak..

-Prosüdürü bilmiyorum ama Aralıkta vergi reformu beklentisi oluşur..

-Şu an 13 Aralık FED faiz arttırma beklentisi 81.7 (CME Group)

-Bir süre sonra piyasalar FED'in QT'ya başladığını hatırlar..

5. enki

QE infinity diye bişi yokkk..

QE bitti QT başladı başlayacak diye dolar sıkıntısı da çekecek değiliz diğer taraftan..

6. Pazar gecesi aniden düşen ve aşırı panic olup büyük ihtimal stoplarında patlaması ile sonuçlanan hareket le sonuçlanan kısım hariç benim görüşüm kısa vade bu trend..

Trend in alt bandında mıy mıy lıyor..

Aşşa sağlam kırmızı çubuk yapacak günlüklerde gibi gözüküyor..
    İsteksiz..

Satıcı da var..

Pazartesi gecesinden beri düşen trend kırılmış gibi duruyor ama bence kırılmadı..Yanyan giderek trend dışına çıktı..

Tabi unutmamak lazım trendler fiyatlar OLUŞTUKDAN sonra çizilir..

7. Misal temmuz başı herkes 7 aylık düşüş trendinin kırıldığından hareketle çok sağlam teknik analiz kasıldı..
    Hedef 4.40 lar dendi..

Evet trend kırıldı ama 3.65 den itina ile gerisin geri basıldı..

Stop olan oldu..

Olamayan hala bekmeden
    3.5 ay geçti..

Bekleme maliyeti yüzde 3.5 + 3.38 leri gören dolardaki sinir harbi..Sinir harbi ne eşlik eden yanlış karar verme..
    Belkide 3.63 lerden trend kırıldı diye alınan dolarlar 3.44 lerden satıldı..

Doğru zamanlama yapılmazsa dolarda zarar kaçınılmazdır.

Trend ler HER ZAMAN güvenilir değildir..

8. Şimdi acemi TA cılar ne yapıyor..

2. okla işaretlediğim trend i çiziyor..
    Kırıldı kırıldı koşun diyor..

Sayfa 3/777 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •