Sayfa 348/777 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Diğer başlıkta çekilen paraların yeni olmasından bahsediliyor..bu konuda fazla bir bilgim yok ama Arjantin'in IMF gitmeden bir kaç hamle öncesi para basarak çözüm bulmaktı..inşallah böyle bir şey yoktur..
    Öyle birşey varsa ...çok ama çok zor günler geliyordur dostum..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
    Krizi fırsata çevirmek..... https://twitter.com/aktuelturk/statu...889700354?s=19

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
    AHMET HAKAN YAZMIŞ..BAKALIM DOĞRU ÇIKACAK MI?

- Girilmedik kahvehane bırakmadım.

- Önüme gelen taksiye bindim.

- Eski mebuslara kulak verdim.

- İyi haber alan kaynaklarımın tümünü fazlasıyla tükettim.

- İyi koku alan Ankara gazetecilerinin çayını içtim.

- Yazıhanelerinde gün boyu siyasi dedikodu yapan vakti bol dostlarımın nabzını tuttum.

- En az 22 danışman, 12 genel müdür yardımcısı, 11 müstahdemle temas kurdum.

Ve “yeni kabinede kimler olacak†sorusuna cevap aradım.

*

Elde ettiğim sonuçları açıklıyorum:

*

- ETHEM SANCAK: Evet, evet! Doğruymuş! Ankara’da hemen hemen herkes Ethem Sancak’ın bakan olabileceğine işaret ediyor. Çok ama çok küçük bir azınlık Ethem Bey’e Milli Savunma Bakanlığı koltuğunu layık görürken büyük çoğunluk “Savunma Bakanı değil, Ticaret Bakanı olacak†diyor. Dur bakalım, ne olacak?

*

- ADALET BAKANI: “Adalet Bakanı kim olacak†sorusuna verilen cevaplarda ise iki isim ön plana çıkıyor: Şu anki Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile eski MHP milletvekillerinden hukukçu Mehmet Parsak... Dur bakalım, ne olacak?

*

- İBRAHİM KALIN: Çok net ve çok kesin olmamakla birlikte İbrahim Kalın’ın yeni Dışişleri Bakanı olacağı söyleniyor. Bazıları İbrahim Kalın’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olabileceğini de söylüyorlar. Ancak Dışişleri Bakanı olacağını söyleyenler daha ağır basıyor. Dur bakalım, ne olacak?

*

- ÖMER ÇELİK: Her kuliste, her değerlendirmede, her yorumda adı geçiyor Ömer Çelik’in... Ağırlıklı olarak “cumhurbaşkanı yardımcısı†olacağı söyleniyor. Ama yine de dur bakalım ne olacak?

*

- İÇİŞLERİ BAKANI: Ankara’ya ilk geldiğimde herkes İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce’nin (Dikkat! Muharrem değil Muhterem) İçişleri Bakanı olabileceğini söylüyordu... Akşama doğru hava birden değişti. Neden değişti, nasıl değişti? Bilmiyorum. Ama bildiğim şu: Akşama doğru bütün kulislerde İstanbul Valisi Vasip Şahin’in adı dolaşmaya başladı. Dur bakalım, ne olacak?

*

- ENERJİ BAKANI: Şu anda Enerji Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüten Fatih Dönmez’in bu göreve getirileceğini söyleyenler var. Ancak kulislerde konuşulanlara bakılırsa bu görev için sürpriz isimler de söz konusu olabilirmiş. Dur bakalım, ne olacak?

*

- EKONOMİ: Ekonomi yönetiminde bakan olarak görev alacak isimler bir sır gibi gizli... Ali Babacan’dan söz eden yok. Mehmet Şimşek adı azıcık geçiyor. Ama Nail Olpak ismi her yerde... Hangi bakanlığa getirileceği söylenmiyor ama MÜSİAD’da başkanlık yapmış, iş dünyasından gelen Nail Olpak’ın bakan olacağı ağırlıklı olarak konuşuluyor. Dur bakalım, ne olacak?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
    Bora abi ve enki dostum yorumlarınızı bekliyorum..eğer kulis doğruysa bomba bir kabine..2023 değil 2073 e götürür bu kabine bizi

5. ABD, herkes İran'dan petrol ithalatını 4 Kasım'a kadar durdursun demiş.

US pushing nations to cut Iran oil imports to zero by Nov 4 - The Washington Post

US tells allies to halt Iran oil imports by November - BBC

ABD, herkes İran'dan petrol ithalatını 4 Kasım'a kadar sıfırlasın demiş.

Sonra da biraz yumuşamış.

U.S. Softens Demand That Countries Stop All Iran Oil Imports

Bank of America, Trump dediğini yaparsa petrol 120 dolar olur, demiş.

If US gets its way with Iran, oil could spike to $120, says Bank of America

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bora abi ve enki dostum yorumlarınızı bekliyorum..eğer kulis doğruysa bomba bir kabine..2023 değil 2073 e götürür bu kabine bizi
    Kimi getirsen farketmez...

Kötü bir dönem olacak birisinin "ustalık dönemi" olarak gördüğü bu son dönem.

Selimiye gibi bir cami beklemesin kimse.

Biz ne yapacağız, başımızın çaresini düşünmek durumundayız. Başka bir ülke yok gideceğimiz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
    Abi dolarla altından başka çare yok...
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Kimi getirsen farketmez...

Kötü bir dönem olacak birisinin "ustalık dönemi" olarak gördüğü bu son dönem.

Selimiye gibi bir cami beklemesin kimse.

Biz ne yapacağız, başımızın çaresini düşünmek durumundayız. Başka bir ülke yok gideceğimiz.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Sevgili Human bende Bora abi gibi düşünüyorum..kim gelirse gelsin farketmez..

Ben şahsen kişilerle pek ilgilenmiyorum, içte ve dışta paranın yönünü takip etmeye çalışıyorum..bu yön takibi çok iyi bir gösterge, kişilerle uğraşmaya gerek kalmıyor..neyin ne olduğu daha iyi anlaşılıyor..

Mesela anlayan için 2. Londra seferi çok iyi bir göstergedir..o onu demiş, bu bunu demiş, o koltuğa şu gelmiş vb. pek bir önemi yok benim açımdan..

Sayfa 348/777 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •