Sayfa 377/777 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Yine nakitin kral olduğu bir döneme giriyoruz.

Eğer, nal bulmuş mağribi gibi atlamazsak bri şeyleri üzerine tabi.

Sabır ve metanet çok önemli.

Bundan önceki krizlerde hep yakalandım.

Birisinde bir daire kaybettim.

2001 de İstanbul'dan İzmire karayoluyla dönerken artı 50.000 dolar krediyle edindiğim Çukurova hisseleri o kadar hızla düştü ki panikten kalbim duracaktı.

Gecelik % 1500 faizin ağır baskısıyla elimden ne var ne yok sattım.

Anca borcumu kapatabildim.

Gene de o kadar rahatlamıştım ki.

Bir daha mı?

Tövbe.

Nakit kıraldır.

Bir kısmı "reel" imkan daha da iyidir...
    Abi okuyunca benimde kalbim sıkıştı..hakikaten zor durumlar..

Kendi kendime dedim ki, iyiki yatırımcı olmamışım..gerçi benimde 2001'de bir borsa meceram var ama seninkinin yanında benimki teğet sayılır..

Senin deyiminle TL mevduat ile döviz arasında bağdaş kurup oturuyorum..böyle çok rahat oluyor..herkese tavsiye ederim..azıcık aşım, kaygısız başım..

2000: 0,67 tl
    2001: 1,43 tl
    2002: 1,63 tl
    2003: 1,39 tl
    2004: 1,34 tl
    2005: 1,34 tl
    2006: 1,40 tl
    2007: 1,16 tl
    2008: 1,51 tl
    2009: 1,50 tl
    2010: 1,54 tl
    2011: 1,77 tl
    2012: 1,75 tl
    2013: 2,14 tl
    2014: 2.33 tl
    2015: 2.92 tl
    2016: 3.52 tl
    2017: 3.81 tl
    2018: 4.85 tl(şu an)
    Geçmiş yıllara bakınca vizyonda sanki ''atın intikamı'' var..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Geçmiş yıllara bakınca vizyonda sanki ''atın intikamı'' var..
    Alındıktan sonra Üsküdar'ı geçen atın intikamı....

16 yıldır ülkeyi yönetenlerin son seçimdeki başarısı da ilahi adalet olmalı...

Bizim oralarda bir halk deyişi vardır:

"Sofrayı kuran kaldırsın,
    Ben yedim Allah artırsın."

Eeeeee her seferinde genel geçer ekonomik kurallara uymazsan, atın intikamı her seferinde feci olur..biz gibi, kurunun yanında yaşda yanar..

Aşağıda bir kaç gün önce FED başkanı Powell'ın bir gazeteci ile yaptığı söyleşiden bir kesit var:

Ryssdal: There is a question that has to be asked '' actually a couple of them '' about the political environment in which this economy operates right now. Granting that the Fed has always been a source of political frustration for many in the executive branch, it's worth pointing out here that Larry Kudlow, the chairman of the president's National Economic Council, and the president himself have said they are low-interest rate guys. Larry Kudlow encourages the Fed to move very slowly on interest rates on the theory that rising interest rates would be a tricky thing for the president politically. Do you think it's appropriate for the White House to be not telling the Fed what to do, but saying these things in public?

Powell: Let me just say I'm not concerned about it, and I'll tell you why. We have a long tradition here of conducting policy in a particular way, and that way is independent of all political concerns. We do our work in a strictly nonpolitical way, based on detailed analysis, which we put on the record transparently, and we don't consider political considerat '' we don't take political considerations into account.

I would add though that no one in the administration has said anything to me that really gives me concern on this front. But this is deep in our DNA. For a long, long time the Fed has felt it important to conduct our business that way. I'm deeply committed to that approach. And so are all of my colleagues here.
    Kısaca Powell biz politik mülahazları dikkate almadan detaylı analizlerle kararlarımızı veririz..bunlar bizim DNA'larımıza kazınmıştır diyor..ayrıca yönetimden hiç kimsenin bu anlamda kendisine bir şey söylemediğini de ekliyor..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Farklıyız enki'cim...

Her açıdan farklı.

En temel farkımız da insanı standardımızda...

İş oradan başlıyor. Orada da bitiyor.

Farklıyız enki'cim...

Her açıdan farklı.

En temel farkımız da insanı standardımızda...

İş oradan başlıyor. Orada da bitiyor.
    Eh o zaman tarhana, bulgur, süzme yoğurda devam..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Demokrasi, öncelikle kaliteli bir halk ister. Ekonomik özgürlüğü ve sorgulama kapasitesi olan. İyiyi kötüden ayırdedebilen.

Böyle bir göstermelik demokraside yaşayacağıma totaliter bir rejimde yaşamayı yeğlerdim.

Adı konur, halkın uğrunda savaşacağı (bu coğrafyada öylesi olmadı hiç bir dönemde) ter dökeceği bir amaç oluşurdu.

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Demokrasi, öncelikle kaliteli bir halk ister. Ekonomik özgürlüğü ve sorgulama kapasitesi olan. İyiyi kötüden ayırdedebilen.

Böyle bir göstermelik demokraside yaşayacağıma totaliter bir rejimde yaşamayı yeğlerdim.

Adı konur, halkın uğrunda savaşacağı (bu coğrafyada öylesi olmadı hiç bir dönemde) ter dökeceği bir amaç oluşurdu.
    Ülkede full demokrasi mevcut, tamamen özgürce ve hakça yaşama imkanı var.

Bu mükemmel sistem ulusun %52 sinin kullanımına açılmış durumda. Geri kalanlar öte yana geçerse onlara da full demokrasi olacak ama geçmiyorlar ki.

Sayfa 377/777 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •