Sayfa 411/777 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Burak Yazıyı Oku
    oyle bir sart yok.
    Bu konuyu burada bir çok defa yazan NYIT'ye kim itiraz edecek bakalım diye bekliyordum...

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu konuyu burada bir çok defa yazan NYIT'ye kim itiraz edecek bakalım diye bekliyordum...
    Ben de yazmayim diyordum ama surekli ayni yanlisi gorunce duzeltelim dedim. Su anda dunyada gold backed currency kullanan kimse yok zaten.

3.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Takip ettiğim mavi DD. aşamazsa hedefime doğru ilerler. Aşması kalıcı olması durumunda falına bakmalı...
     Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Direncine geldi. Burayı aşması önemli. Sonra kanal direnci var...
    BİST 1. direnci kırdı gidiyor. Dolares takip etmiyor onu. Mavi üstünde karar aşamasında....

Dünya gazetesinden Tuğrul BELLİ..gerçeği yazmış;

Salı günü Merkez Bankası faiz artışına gitmeyerek bir kez daha piyasaları ters köşeye yatırmış oldu. Her ne kadar kaç zamandır bu ters köşelere alıştıysak da, Haziran'daki ve de özellikle önceki gün alınan kararlar gerçekten de şaşırtıcı oldu.

Her şeyden önce bu kararı Merkez'in (olmayan) iletişim stratejisi yönüyle eleştirmek gerekiyor.Dünyanın hiçbir gelişmiş ekonomisinde bir merkez bankası piyasa 100-125 baz puan artış beklerken, sıfır artış yapmaz. Merkez bankaları piyasa ile yakın istişare ederek, gerekirse toplantılar yaparak, piyasanın elinde olmayan verileri paylaşarak para politikası kararı ile ilgili beklentileri önceden büyük ölçüde şekillendirirler, ve sonuçta çıkan karar da bu beklentiler doğrultusunda olur. Piyasa oyuncuları, bizde olduğu gibi, karar çıktıktan sonra sebepleri ile ilgili varsayımlarda bulunmak zorunda kalmazlar. Her şeyi bırakın, bu durum piyasalarda gereksiz bir oynaklığa ve spekülasyona yol açar.

Epeydir FED'de görüyoruz bunu..''rate hike probability'' göstergeleri pek şaşmıyor..

5.  Alıntı Originally Posted by Burak Yazıyı Oku
    oyle bir sart yok.
    BM Üyesi devletler, dolaşıma para sokabilmek için bir karşılık göstermek durumundadır. Yani para basabilmek için, elinizde (hazinenizde) altın rezervi olması gerekir.

Bir ülke hariç:
    Dünyada karşılıksız para basabilen tek ülke Amerika Birleşik Devletleri. 2008'deki krizden sonra parada genişleme politikasına giderek, deli gibi para basıp borç ödemişti.

O yüzden bi ara dolar kuru 1.15-1.20 idi...

Amerika kendi ekonomisini düzeltmeye başladıkça ise, artık bu dışarıdaki doları kendi ülkesinde geri çekmeye başladı.

Ekonominin temel kuralı az değerlidir.!!!
    Benim bildiğim bu,bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    http://www.radikal.com.tr/yazarlar/u...ltini-1105983/

"Merkez bankaları neden altın tutar? Geçmişte çok basit bir nedeni vardı: Merkez bankaları altın karşılığı para basmaya başladılar. Bastıkları banknotlar, kendilerine teslim edilen altınların makbuzu niteliğindeydi. Altın standardının terk edilmesiyle beraber, altın rezervleri merkez bankaları için uluslararası rezerv tutma işlevini görüyor."

Bildiğimiz bu...

Kaldı ki, arz ve talep yasasının dışında, bir ülkenin MB nın para basmasını kontrol eden "güç" nedir?

Yani yok sen fazla bastın bak bu kadar altın bu etmez diyecek bir güç...

Neyse...

ABD nin tek ayrıcalığı, uluslararası değişim parası olarak kabul gören parasıyla borçlanabilmesi...

Sınırsız borç imkanı yani.

Dünyanın hemen hemen her yerde kabul gören "in god we trust" diye imzalı () borç senedini saçıp geziyor.

Oh ne rahat dünya.

Ama sonu tatsız bitmesin bu işin derim...

7.  Alıntı Originally Posted by NYIT Yazıyı Oku
    BM Üyesi devletler, dolaşıma para sokabilmek için bir karşılık göstermek durumundadır. Yani para basabilmek için, elinizde (hazinenizde) altın rezervi olması gerekir.

Bir ülke hariç:
    Dünyada karşılıksız para basabilen tek ülke Amerika Birleşik Devletleri. 2008'deki krizden sonra parada genişleme politikasına giderek, deli gibi para basıp borç ödemişti.

Amerika kendi ekonomisini düzeltmeye başladıkça ise, artık bu dışarıdaki doları kendi ülkesinde geri çekmeye başladı.

çıkın ulen bm ye üye devletler bm den
    kümeste tek horoz usa
    sizde onun tavuklarımısınız olum
    ahıllı olun
    benim bildiğim bi tek eritrea denen miniminnacık bi ülke üye değil o cemiyete en ahıllınız da o
    diğer tüm devletlere ithafen
    kendinizi eş şartlarda olmayan bi mücadele için böyle finansal ezik bi savaş içinde bulundurursanız
    tabi ki yenilirsiniz
    ya bretton woods u protesto etçeğniz
    protesto yetmez saylameyceğniz
    hepiniz kabul edince dünya dolar kağıt par(ç)asına boğuldu tabi
    bu bi Amerikan üst zekası değil
    bizim bakkalın çırağıda akıl eder bunu
    hem karşılık tutma zorunda değilsin hem unlimited sin madem ne edersin dünyayı dolara boğarsın
    suç ya da sorun usa de değil
    bm cemiyetine üye devletlerinde
    sen kendine semer takarsan herkes gelir takar
    semerin sırtında gez daha iyi
    imza moruk , bir finansal guru
    olum madem o takmıyor karşılık bulundurmayı sizin başınız mı kel
    şundan çıkın diyom
    maksat var
    sizde karşılık bulundurma zorunluluğundan kurtularak keyfi para basabilesiniz
    altın da bu sayede deep down yapar
    altın zate erkeğe haram
    ipekte öyle
    yani öyle diyolar
    Son düzenleme : Moruk; 26-07-2018 saat: 14:44.

8.  Alıntı Originally Posted by NYIT Yazıyı Oku

Bir ülke hariç:

Kulaktan dolma yanlis bilgiler bunlar iste.

Sayfa 411/777 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •