Sayfa 502/777 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. F.Altaylı tastamam benim gibi düşünüyor..
    Gelecekteki IRAN operasyonu öncesi bendensin değilsin savaşı bu..
    F.A devamını getirmemiş..
    Taşınma demiş..
    TR rusya ve iran ve çinden yana tavır alırsa ABD ile ilişkiler koparsa bu 3. dünya savaşının başlangıcı demektir..
    Bence bu pim çekildi idi ve artık saflar belirginleşiyor..
    TR bir safa zorlanıyor..

Her türlü 3. dünya savaşına doğru adım adım gidiyoruz..

Bloomberg deki video açık..

ABD ile ilişkilerimiz bitmiş bile olabilir..
    Bence TR rusya iran ve çin safına katıldı..
    Nato dan çıkış için çalışmalar da başlayacak demektir..

Tabi o zaman suriye de karşı karşı ya olduğumuz güçler friendly den hostile a dönüşecek bir anda..
    ABD-ingiltere-israel-AB (her ne kadar şimdilik ABD karşıtı gibi gözükseler de)
    Çin Türkiye rusya ve biz..

Burada bir soru işaretide araplar..

Doğu batı savaşı start almıştır..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    enki
    Senle daha evvelde tartıştık
    Bu iş FED med QE QT işte faiz indirdi faiz artırdı
    Şu bu değil..
    Onun etkilerini merak eden diğer EM lere bakar...

Bizim TL düzenli birşekilde değer kaybediyor..
    Çünkü alttan alta 2012 2013 lerden beri TR ye birşey diretiliyor..

Bu gelecek 20 30 50 yılın planı..

Şimdiden büyük resmi görmemiz mümkün değil..
    Cari açıkmışda şuy muşda borçlu imişizde ..
    Tamam onlar da var..
    AMA HEP VARDI..
    Uluslar arası sermaye akımları azaldı ama kesilmedi..
    Oooooowww bu konuyu o kadar tartıştık ki..

Her seferinde pek inanmadın bana..

Gund, Allah aşkına sen nereden bakıyorsun EM grafiklerine..Mart-Nisan'dan itibaren ZAR,BRL,CNY,MYR,PLN, RUB vb.. nereye bakarsan bak bir kere yükseliş başlamış EM'lerde, değil mi?..DXY o zamandan beri nereye gelmiş..bu değilse, sence bu EM kurlarının yükselişinin sebebi ne..

Dersen ki biz Ağustos civarı bu muadillerimziden iyice ayrıştık..tamam, malum ABD ile kriz belli..şunu yapacaklar, şöyle bir pakt kuracaklar vb. okeydir..ayrı konu..

Şimdi ben kısaca şöyle söyliyeyim..ben (kendimce) paranın yönünü takip etmeye çalışan birisiyim..örnek vermek gerekirse binanın temelini..ha siyasal olaylar temelin üzerine bir kat inşa eder, sonra bir kat daha, bunlar benim açımdan sonraki konular..yanlış anlaşılmasın siyasal konular önemsizdir demiyorum ama parasal konuların siyasal konular üzerindeki belirleyeciliği daha ön plandadır diyorum ben..bu konuda herkes farklı düşünebilir tabiki..

Demişsin ki cari açık her zaman vardı..devam edeyim birazdan..

Şu grafiği pek çok kez yayınladım buralarda..ilki Ocak ayı civarı idi..belkide kaçırdın ama o günlerde Türkiye kırılgan beşliden ayrılıp daha alt katagoriye geçmişti..o günlerde ve daha sonrasında FED'in sıkılaştırmasından dolayı kırılgan beşlidekilerin pek etkilenmeyeceği, çünki genelinin cari açıklarını azaltmış olduklarından bahsediliyordu..şimdi sence aşağıdaki grafikte kırılgan beşlide olacak kadar güçlü gözüküyormuyuz..yada sermaye çıkışlarına karşı koyma gücümüz var mı, yada varmıydı?

Devam edeyim birazdan..

Az önce Aralık ayına doğru bu başlıkta bir nostalji yaptım..o zamanlarda birisine demişsin ki bir parça taşlama yapılabilir, bunda bir sakınca yok..bende affına sığınarak belkide bir özeleştiri anlamında sana biraz taş göndereceğim şimdi..ama kafayı yarmadan..

O yüzden önümüzdeki yıllar mevduat faizi (tembel adam için) ve borsada güzel kağıtların dönemi diyorum..

Dövizin işi çok çok çok büyük birşeyler olmadıkça bitmiştir..
    enki

paranı dolar ve altın alarak koruyamazsın..

Neyse uzun hikaye..

Ha herkes yanılabilir, yanılmak tabiatımızda var..ama olanlardan ders çıkarmak ayrı bir konu..sevgilerimle..

Ahmetg Guest
    Yandaslar haric butun turkiye nefesini tutmus yarin sabahki asya piyasasindaki dolar-tl degerini bekliyor

Sayfa 502/777 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •