Sayfa 553/777 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,417 - 4,424 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Way, way, eur/usd 1.1658, dolayısıyla dxy zayıf ama bizim usd/tl 6,15'te..

Birde parite 1.10 , 1.05 olsa ayvayı yiyeceğimizin resmidir..

Çok şükür ki dolar şortcuları bize çalışıyorlar..

Yoksa ''hayaller Paris , gerçekler Somali'' , içten bile değil..

Bravo onlara..

Çalışın, çalışın ki, sizinde zayıflığınız, EM'lerle beraber cümbüşe katıldığınız ortaya çıkmasın..

Arasıra Powell'ıda yanınıza alın..enflasyon kopup gitmiyor felan desin..

Yada Trump arasıra değerli dolar öldürüyor bizi desin..

Bugün Londra'da banka tatili varmış; Summer bank holiday: Monday 27 August.

Şimdi bu iyi mi, kötü mü..volüm kısık ya, o bakımdan..

Dış mihraklar yarın saldıraya geçer mi..

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bugün Londra'da banka tatili varmış; Summer bank holiday: Monday 27 August.

Şimdi bu iyi mi, kötü mü..volüm kısık ya, o bakımdan..

Dış mihraklar yarın saldıraya geçer mi..
    Enki Abi bu başlık blommberg teki akşam ekonomistlerin katıldığı barış esenin sunduğu programa benziyor ...veriler,haberler ,güzel bilgiler ...lakin 6.10 6.20 den girilir mi ...net bir şey istiyoruz ..) acemisiyiz bu işin ..

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    TL de olup da alın teriyle çalışıp bin bir emek kazanıp biriktirdiği paranın günden güne eridiğini görenlere sabır dilerim.

Yok, "geçen ay 100 liram vardı...Bu ay mevduatta 101,5 liram var" diyorsa bir insan onu da uyandırıp da rahatsız etmemek lazım.

Malum her şey insanın mutluluğu için.

Bu altyapı için, SEK ayran içmek lazım.

Bir de üstüne şükür demek gerekli.

Bir insanın kafası huzursuzluk üretiyorsa o insan en azından bu dünyada mutlu olamaz.

Hazır başlık sakinken biraz felsefe (!) yapalım...
    Bora abi sana da bi şey soracağım .100 liraya 1.5 tl alanla 10 milyona 150 000 bin alan adam aynı mi bakmalı olaya ..ya da 1 milyona 15 bin alan..şimdi sana soru saçma gelebilir 1 kg demir 1 kg pamuk sorusu gibi oldu ama ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bora abi sana da bi şey soracağım .100 liraya 1.5 tl alanla 10 milyona 150 000 bin alan adam aynı mi bakmalı olaya ..ya da 1 milyona 15 bin alan..şimdi sana soru saçma gelebilir 1 kg demir 1 kg pamuk sorusu gibi oldu ama ..
    Zaten yanıtı akıllıca vermişsin sorunun sonunda....

Ben aldığı faize değil, varlığının dolar cinsinden giderek azalmasına dikkat çekmek istemiştim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Enki Abi bu başlık blommberg teki akşam ekonomistlerin katıldığı barış esenin sunduğu programa benziyor ...veriler,haberler ,güzel bilgiler ...lakin 6.10 6.20 den girilir mi ...net bir şey istiyoruz ..) acemisiyiz bu işin ..
    Bana göre, dolara girmek bir karar işi.

20 Temmuzda mevduat kararı verdiğim parayla dolar alsaydım )ki hangisini yapayım diye oturup düşündüm ve karar verdim) ve akıllıca 6,70 lerde (öyle tepelerde falan değil) satsaydım şimdi 178.000 lira daha fazla kazanacaktım...

Kırk günde...

Peki bir daha olur mu?

Kimbilir?

İşte mesele bu...

7.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    ben kendi aklımla cevap vereyim 1000k parası olanın şu son şokta 300k parası eridi para miktarı büyüdükçe zarar daha okkalı hale geliyor 1 ev parasını çöpe atmış gibi oluyorsun faiz tatlı gibi geliyor gözüne 15k 20k alıyorsun her ay iyi gibi gözüküyor sana amma velakin bir kur şokunda içine oturuyor acısı lüks arabayı kapalı garaja park etmek lazım bunun yağmuru var dolusu var rüzgarı var

global kumarbazlar beklediğim gibi pariteyi 1.20 yapacaklar, doların değerlenmesi bu dolar borçluları için felaket!

Sayfa 553/777 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •