Sayfa 62/777 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 489 - 496 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Iyi mazot oldun kardes tesekkur ederim hakkin odenmez
    2017 rallisinin en buyuk sponsorlari fed dolarına hamallik yapanlar
    kuru ekmek var yermisin. bizim kuşlar yemiyor sana ayırdım.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Gund, enflasyonu sordun..bildiğim kadarıyla birşeyler karalayayım..taze emekli olunca vakit sıkıntısı yok nasıl olsa..

Şimdilerde makro ölçekte bakarsak resesyon var mı?..yok.

Peki büyüme var mı?..var.

Fakat büyüme var da, enflasyon var mı?..o yok işte..Yani enflasyonsuz büyüme..

Enflasyon demek esasında canlılık demek..canlılık olsa FED bir dakika durmaz ve bu durumu piyasalarda gayet güzel anlarlar..

Dolayısıyla son durumda piyasalarda askıda olma durumu gayet güzel işliyor..

Siz bakmayın üretim endeksleri çıldırmışta, her taraftan iyi veriler fışkırıyormuşta..commodity'ler son 3 senenin en yükseğini yapmışta..

Amaç karlarına kar katmak, dansa daha fazla insan çekmek..

Şimdi söylediklerimi delillendireyim..

Commodity fiyatları enflasyonun göstergelerinden biridir..dolayısıyla canlılığında..

Yukarıdaki GSCI Commodity endeksi..

Bırakın doksanlı yılları, şu an ki seviyenin 2000 yıllarla, hatta 2010'lu seviyelerle bir alakası var mı?

Canlılık bu mudur?..düzelme bu mudur?..üretim rekorları bu mudur?..

Dolayısıyla büyüme(enflasyonlu) yok..resesyon yakın tarihte zaten gözükmüyor..

O halde dans, dans, dans..

Hay Allah aklıma bu geldi şimdi:

Ben Bernanke "No Rate Normalization During My Lifetime"

YTD..pek çok bilinmeyen var çünki..

Dans bittiğinde yada geri dönüşlerde ne olabileceğini hesab etmekte fayda var:

Analysts at Bank of America Merrill Lynch this week noted that overall fundamentals across emerging markets remained “solid”, despite vulnerabilities in some individual countries such as South Africa and Turkey.
    BofAML: Türkiye G. Afrika ve Brezilya “kırılgan üçlü”

BofAML'nin altı aylık gelişen piyasalar değerlendirmesine göre kırılgan üçlü Türkiye, Güney Afrika ve Brezilya'dan oluşuyor

Bank of America Merrill Lynch'in 68 ülkeyi kapsayan altı aylık gelişen piyasalar değerlendirmesine göre Çin ve Rusya en sağlam ülkeler olurken, Güney Afirka, Brezilya ve Türkiye “kırılgan üçlü”yü oluşturuyor.

Bahreyn, Belarus, Gabon, Mozambik ve Umman yapılan değerlendirmede 68 ülke arasında en alt sırada yer aldı.
    ..............................

Güney Afrika'ya ilişkin stagflasyona dikkat çekilen değerlendirmede ikiz açığa ve sektörlerdeki yüksek açığa vurgu yapıldı.

Türkiye'nin önemli gelişen piyasalar arasında sondan ikinci sırada yer aldığı değerlendirmede enflasyon ve yüzde 100'ün üzerindeki kredi/mevduat rasyonu işaret edildi. Dış likidite ve borçlanma göstergelerinin de endişe verici olduğu söyleyen değerlendirmede GSYİH artışının ve mali pozisyonun güçlü seyrini koruduğu dile getirildi.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    GBP veya EUR tutsaydın faizin epey üsütünde kalırdın. o da döviz bu da döviz.
    Sn. Power, aynı şekilde altında olabilirdi..altınla neden işin yok..

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sn. Power, aynı şekilde altında olabilirdi..altınla neden işin yok..
    altında uzmanlığım yok bilmediğim işlere girmek istemiyorum.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    altında uzmanlığım yok bilmediğim işlere girmek istemiyorum.
    Altında kar etmek biraz zor, çünki kontrol altında..ancak şu bakımdan girilebilir:

Küresel borç miktarı, Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) tarafından gerçekleştirilen bir analize göre 2017 yılının üçüncü çeyreğinde 233 trilyon dolar (2016 sonundan 16 trilyon dolar daha fazla) ile rekor seviyeye dayandı.
    Dolar yükselirse/yükselebilirse birtakım yamulmaların olacağı kesin..

yinede 2017 için altının getirisi pek fena değil..aşağıdakini Sn.Gund Aralığın 29'unda yapıştırmıştı..ondan sonrada yükseliş devam etti..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    rosense vob topiğinde paylaşmış bende buraya yapıştırim dedim
    herkes artık buna göre hesabını kitabını yapsın..

Altın ve dolar tahtirevalli gibi..altın+dolar(+ faizi) 2017'de bana TL mevduattan daha iyi getirdi..

Enflasyonsuz büyüme..

Euro Bölgesi'nde enflasyon, güçlü ekonomik büyümeye ve düşen işsizliğe rağmen yavaşladı
    05 Ocak 2018 Cuma, 13:03

Euro Bölgesi'nde enflasyon, güçlü ekonomik büyümeye ve düşen işsizliğe rağmen Aralık ayında yüzde 1.4'e inerek Avrupa Merkez Bankası'nın fiyat baskılarının hızlanması için bir süre daha beklemek zorunda kalacağını işaret etti. Bölgede enflasyon, Kasım ayında yüzde 1.5 seviyesindeydi.

Euro Bölgesi'nde çekirdek enflasyonun Aralık ayında hızlanması beklenirken gösterge, yüzde 0.9 seviyesinde değişmedi.

Avrupa İstatistik Ofisi'nin (Eurostat) açıkladığı veri, Avrupa Merkez Bankası'nın parasal teşvikten ne zaman çıkılacağı konusunda yaşadığı zorluğun altını çizdi.

Louis Fed Başkanı Bullard, enflasyon konusunda son iki yıldır bir gelişme olmadığını belirtti
    05 Ocak 2018 Cuma, 15:34

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta vergi indirimlerinin ABD'de üretkenliği artırıp artırmayacağını izleyeceğini belirtti.

Vergi reformunun yatırımları artırabilmesinin mümkün olduğunu belirten Bullard, 2018 yılında büyümenin yüzde 2 seviyesinde ya da hafif üzerinde olmasını bekliyor.

İstihdamdaki artışa rağmen enflasyonda bir artış öngörmeyen Bullard, Fed'in faizleri artırmasıyla getiri eğrisinin yataylaştığını ifade etti.

Bullard, ''Enflasyon konusunda son iki yıldır bir gelişme olmadı'' dedi.

St. Louis Fed Başkanı, resesyon öngörmediğini ifade etti.

Sayfa 62/777 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •