Sayfa 624/777 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. FED böyle devam ederlerse bütün dünyanın dolar dışında kendi başına bakma metotlarına yöneleceğinin farkındadır herhalde
    ABD bütün dünyaya karşı gelemez.
    Dolar da ABD nin hükümranlığının yegane nedenlerinden birisi.(diğeri hollywood )
    eee o zaman??

Kaos dan gelen düzen..
    ABD de "derin" lerin bir oyuncusu aslında..
    Zamanı gelince ondan bile vazgeçilir..
    for greater good..

Oyun büyük..

Öyle inşaat yaptık battık..deeeeelll..

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ayrıca 2 parametreyi inceliyorsak 3 olasılık var ya beraber yükselir ,ya beraber düşer,ya da biri çıkarken diğeri düşer ,günlük olarak bunlardan biri oldu diye bakın dün bu böyle oldu demek ki önermemiz doğru demek doğru değil.Büyük resme bakmak lazım.100 yıllık perspektifte hem doların hem altının yükseldiği baya uzun zamanlar var,o olaya istisna denemez.
    Altının son iki büyük atağından ilki yetmişlerdeki petrol krizi, ikincisi 2binlerin sonundaki qe.. bu ikisi arasında nerdeyse 20 yıl flat takılmış.. yani yakın geçmişe bakarsak bir 10 yıl daha büyük bir sıçrama yapmama ihtimali var 🙂

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hocam paraya sıkışan merkez bankaları altın satarsa altın düşer dediniz ondan bu çinin elindeki tahvilleri yazdım.
    Ben finansal kuruluşları, şirketleri, bireysel satışları kastetmiştim..tabiki eklemek lazım MB satışları da bu olaya dahil olabilir..hatırlıyorum 2008 krizinden sonra G. Kıbrıs ve İtalya MB larının altın satışlarından bahsedilmişti..gerçi bunlar söylenti olarak altını düşürmek için kullanılan söylemlerdi hatırladığım..Bir krizde likidite sıkışıklığında zor duruma düşen kuruluşlar önce neyini satar?..nakdi varlıklarını..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ben finansal kuruluşları, şirketleri, bireysel satışları kastetmiştim..tabiki eklemek lazım MB satışları da bu olaya dahil olabilir..hatırlıyorum 2008 krizinden sonra G. Kıbrıs ve İtalya MB larının altın satışlarından bahsedilmişti..gerçi bunlar söylenti olarak altını düşürmek için kullanılan söylemlerdi hatırladığım..Bir krizde likidite sıkışıklığında zor duruma düşen kuruluşlar önce neyini satar?..nakdi varlıklarını..
    Altını yönlendiren genelde merkez bankaları.Benim bildiğim de merkez bankaları global parababalarının inisiyatifi ile hareket ediyor.Vatandaşın yastık altı altını yön falan belirleyemez.2000 li yıllarda bir günde altında aniden yüzde 10 düşüş olduğunu hatırlıyorum,onsun 1900 dolardan buralara gelmesindeki en büyük düşüşlerden biriydi ,tam tarhini hatırlamıyorum.O gün altının bir karar vericisi olduğundan emin olmuştum,gerçi sonra dolar,borsa,gümüş aklına ne gelirse yönlendiricisi ve sahibi olan enstrumanlar olduğunu anladım ya neyse.Yani diyeceğim rufailer ne derse ne planlarsa o olur ve oluyor.)))))))Çin paraya sıkışınca elindeki amerikan tahvillerini neden çakmasın bu piyasada dolar bolluğu yaratıp doların değerini düşürür mü elbet mümkün ama bence öyle bir şey olmayacak mümkün değil.

Bora abisiz buralar renksiz, tatsız ve tutsuz..

Sn. Hakem inceleyin isterseniz..Bugünkü ABD borsa düşüşleri sonrası..örnek;

George Gero, managing director with RBC Wealth Management, said that gold's rally isn't bigger because he suspects that some investors and traders are selling the liquid asset to maintain margins in their equity accounts.

7. https://www.bloomberg.com/news/artic...nd=politics-vp

Trump...Borsadaki satışdan FED i sorumlu tuttu..Dolara satış getirdi..Son günlerde ki Dolar zayıflığına süphesiz beyaz saraydan fısıldanan dedikodular da sebep olmuştu..Trump FED e direk müdahale hazırlığında vs..

8. DpNV4caWkAAwLVF.jpg.jpg

Fed gon' krazy dedi.. Bu mu deliren FED..

Sayfa 624/777 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •