Sayfa 727/777 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,809 - 5,816 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. ABD ile kucağa oturma durumları seziyorum dedim di..(henüz tam emin değiliz haberler fake de olabilir yada reis yeniden hırçınlaşabilir...)
    Üstüne FED de güvercinleşirse
    Dolar uzunnnnn süre bi yere gidemez..

Bir anda herşey unutulur güllük gülistanlık olur ekonomi..
    O tepetaklak gidiyo gibi gözüken bütün veriler füze gibi roketler..

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    ABD ile kucağa oturma durumları seziyorum dedim di..(henüz tam emin değiliz haberler fake de olabilir yada reis yeniden hırçınlaşabilir...)
    Üstüne FED de güvercinleşirse
    Dolar uzunnnnn süre bi yere gidemez..

Bir anda herşey unutulur güllük gülistanlık olur ekonomi..
    O tepetaklak gidiyo gibi gözüken bütün veriler füze gibi roketler..
    Oyle deme gund
    Dolar faiz arttircak fed vatanina donecek

3.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Oyle deme gund
    Dolar faiz arttircak fed vatanina donecek
    Yawww tamam anladık sende bozuk plak gibi aaaaa

4. Hatırlarmısınız 2017 nin yazında 3.82 den 100.000 dolar alan bir adamın videosu dönüyordu..
    Tabiki zararda idi..
    2017 nin ocak şubatında dolarları almış beklemede idi
    Eğer 6.80 7 lerde satmadı ise..

2017-2018 net yüzde 12
    2018-2019 net yüzde 19 , tl faizi üzerine koyarsak

5.09 5.10 gibi bir rakam elde ediyoruz..
    5.28 dolar kuru ile dolar 2 senede bu adamı pek de zengin edememiş.

Ama diğer yandan ne zaman doların getiri faiz ile yakınlaşsa dolar da füzeleme gözlemledim..

Dolar eğer önümüzdeki aylarda 5 tl lerin altına inerse 6 seneden beridir ilk kez bu yakınlaşma aşşa kırılmış olacak..

5. Ne fedmis be dolar i 5.25 e getirdi
    Bisti 150 bin mi yapacak bu fed

6. Yine fed pustlugu gel de bu zipir i tokatlama simdi
    Fed faiz arttricak dolar vatanina donecek

7. Genel yetenek test sorusu gibi oldu: Kurlar, Aralık ayının ilk iki iş gününde ve Ocak ayının da ilk üç iş gününde zıplarsa, Şubat ayının başında ne yapar?

Seri devam edecekse, önümüzdeki Salı veya Çarşamba günü zıplayıp, ay sonuna kadar düzeltme yapması gerekir.

Araya hafta sonu girdiği için ilave bir numara yapma şansı daha var. Piyasa yapıcı, genellikle haftayı ters manyel vererek kapamayı seviyor. Böylece kitle psikolojisini bozmuş oluyor. Demek ki, Cuma günü bizim piyasalar kapandıktan sonra bir sürpriz haber (kara kuğu?) üretip, hafta başındaki zıplama için "gerekçe" yaratması beklenebilir.

Eğer bu seri devam ederse, sebebi, büyük bir ihtimalle, Viop kontratlarının son tarihlerine bağlı olarak, Merkez Bankası'dır diye düşünüyorum.

Bakalım seri devam edecek mi?

8. Bundan sonra faiz indirimi ve QE’ler yeniden baslayacak gibi duruyor. Yavas yavas dolardan uzamak lazim.

FED S&P500 deki %20 dusus yuzunden butun kredibiliteyi bok etti, hatta bana kalirsa uzun vadede rezerv para durumunu bile tehlikeye atti. Ben artik “data dependent” im diye kimseyi kandiramaz. Tek dayandiklari veri Amerikan borsalari... bari direk S&P500 hedefi verseler suraya cikarsa faiz su olur suraya inerse bu olur. Reisede can simidini attilar gene.

Sayfa 727/777 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •