Sayfa 706/777 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. RUB de 2014 2015 lerde gerçekleşene benzer bir hareket olma ihtimali yüksek..

Her bir çubuk aylık dır..
    2-3 ay içinde 7.5 lerı geçebilir..

Bu sıkışıklık bu çaresizlik içinde mutlaka ama mutlaka yanlış bir hareket bilerek veya bilmeyerek yapılacaktır..

Dillendirilmiyor ama futbol klüpleri , enerji firmaları , inşaat çılar...BATTI..

Yeniden yapılandırma ben bu borcu ÖDEYEMİYORUM DEMEKTİR..

2. http://www.patronlardunyasi.com/habe...yasiyor/215020

Markette bugün soğanlarla konuşan bir adam gördüm

3. Bulutuh mavidiş kulaklıkla cepte n konuşuyordur
    Soğana eğilince
    Soğan mafyası sanmışındır sen

4.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Bulutuh mavidiş kulaklıkla cepte n konuşuyordur
    Soğana eğilince
    Soğan mafyası sanmışındır sen
    Yok yok yaşlıca idi..
    Teker teker eline alıyo söylenip bırakıyordu..

Dolar trend yapıyor..
    Alalım mı diyen kimse yok..
    Öteki köyde yeteri kalabalıkda yok..

Bizim insanımız böyledir
    6 tl yi geçsin gömülür 7 tl de fuller..

Birileri MB nın olağan üstü toplantısını faiz indirim toplantısı şeklinde yorumlayıp piyasada iş yapıyor
    Halbuki gündem de faiz yok..

Çok güzel trend çiziktiriyorlar..
    Hop çek
    löp düşür
    hop çek
    Bakalım nereye kadar..

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolar trend yapıyor..
    Alalım mı diyen kimse yok..
    Öteki köyde yeteri kalabalıkda yok..

Bizim insanımız böyledir
    6 tl yi geçsin gömülür 7 tl de fuller..

Birileri MB nın olağan üstü toplantısını faiz indirim toplantısı şeklinde yorumlayıp piyasada iş yapıyor
    Halbuki gündem de faiz yok..
    Ben bu işlerde yeni sayılırım Ağustos'tan sonra bu konularla ilgilenmeye başladım ama şu ana kadar trende binme işini kendi adıma pek beceremedim. Direnci kırdı gir stopunu koy, veya desteği kırdı çık stopunu koy, bu tür stratejileri araştırdım okudum izledim uygulamaya çalıştım ama kendi adıma pek karlı alım satımlar yapamadım.

Kademeli al sat paçal kesinlikle yapmayın asla doğru değildir diyen çok uzman var, hepsinin anlattıklarını izledim okudum aklımın bir köşesine yazdım. Yine de şu ana kadar bende kademeli alım satım daha iyi çalıştı gibi karlılık açısından.

Trend takibi kesinlikle iş görüyor ne olup bittiğini anlamakta, ama trende bin trenden in öyle destek dirençle o kadar kolay olmuyor, çoğu zaman kurallar dahilindeki beklentiler dışında da gelişmeler oluşabiliyor. Öyle %55 karlı %45 zararlıysan kardasın gibi bir durum da değil. Ne yaparsan yap ne denersen dene uzun vadede bile garantili getiri olasılığı göremedim ben. Çok izledim bu stratejieri ve uygulamalarını ama hiç de öyle anlatıldığı kadar basit düz mantık değil.

Kendi adıma ben trendi takip etmeye çalışıyorum, olası dip ve tepe noktalarını belirlemeye çalışıyorum, kısa orta uzun vadede olası dip ve tepeleri hesaba katmaya çalışıyorum, buna göre çeşitli destek ve dirençlerden dip ve tepe noktalarına olan uzaklıklarına bağlı olarak ağırlıklarını da hesaplayarak bir taraftan kademeli al sat yaparken bir taraftan da trendi takip etmeye çalışıyorum. Trend istikrarlı ilerliyorsa dip veya tepe de zaten ilerleyebildiği için ona göre kademeli al sat stratejilerinde belirlenmiş destek ve dirençlerde işlem yapılacak hacim de değişmiş oluyor. Yükselen bir trendde yerine göre satıp alınacak bir pozisyon, belli bir süre sonra yeni dip haline geldiyse artık satılmayıp taşınması gereken bir kademe haline geliyor gibi bu tür bir mantık. Sattıktan sonra alınabilecek, yani geri alım yapılabilecek seviyelerde daha yüksek işlem hacmi, sattıktan sonra alım fırsatı ihtimali düşük seviyelerde daha düşük işlem hacmi gibi farklı hesaplamalar da yapıyorum. Excel'de baya fazla kastım birkaç aydır kendimce bir sistem oluşturmaya çalışıyorum ve yazdığım formüller doğrultusunda ön gördüğüm dip tepe destek direnç trendlere göre işlem yapmaya çalışıyorum. En karlı sistem midir değil midir bilmem ama yine de şu ana kadar karlı oldu ve gelecekte de olabilecek gibime geliyor. Zaman gösterecek uzun vadedeki sonuçları.

Aralık başında kardayken yeterli satış yapamadım, Ocak başına kardayken yeterli satış yapamadım, beklediğimden erken ve fazla geri çekilme oldu. Zamanla hesaplamalarımı formüllerimi geliştirdim. Son günlerde biraz daha iyi gidiyorum gibi. Şu anda hesap +50k gibi artıda. Toplam portföy 2M civarı. Mevduattan iyi getirse bana yeter zaten, öyle aşırı risk alma köşeyi dönme derdinde değilim, mevduatın gerçek enflasyonun altında olduğunu düşündüğüm için birikimimin erimeyeceği daha iyi bir yatırım stratejisi oluşturmaya çalışıyorum, tek derdim bu.

Bunu zırt pırt yazmaya gerek var mı bilmiyorum ama adettendir diye tekrarlayayım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Forumda bu başlık dışında önerebileceğiniz, geyiği az, işe yarar bilgisi çok, farklı başlıklar var mı takip ettiğiniz? Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz, VİOP 24, Banka Mevduat Faizleri gibi başlıkları takip ediyorum ama işe yarar bilginin dışında geyik de çok fazla döndüğü için işin gücün arasında yetişmek zor oluyor. Burada hem az hem değerli bilgiler paylaşıldığı için burayı daha fazla takip eder oldum zamanla.

7.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Forumda bu başlık dışında önerebileceğiniz, geyiği az, işe yarar bilgisi çok, farklı başlıklar var mı takip ettiğiniz? Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz, VİOP 24, Banka Mevduat Faizleri gibi başlıkları takip ediyorum ama işe yarar bilginin dışında geyik de çok fazla döndüğü için işin gücün arasında yetişmek zor oluyor. Burada hem az hem değerli bilgiler paylaşıldığı için burayı daha fazla takip eder oldum zamanla.
    Formül falan yok..
    5 dk lık mum grafikler devamlı açık olsun
    izlersen gücün veya zayıflığın farkına varıyorsun..
    ocak başından beri güç var..

Sayfa 706/777 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •