Special Days Image
Sayfa 772/777 İlkİlk ... 272672722762770771772773774 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 6,169 - 6,176 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. http://m.borsagundem.com/haber/trump...-yanit/1408308

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    IRAN dışında o bölgede TR ye füze atabilecek ülke yok.
    S400 ler geniş alanları koruyabilen bir hava savunma sistemi..

2. Burdanda manevra yapılırsa yok artık derim. Zira bu can bu tente oldukça dedikten sonra rahip ve faiz konusunda söylediğinin tam zıttını yapan biri bu laflardan sonra ne yapar kestirmek zor...

S-400 SİSTEMİNİN TESLİMİ TEMMUZ AYINDAN ÖNE ÇEKİLECEK

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: S-400'le ilgili konuyu bitirdik. Bizim geri adım atmak gibi bir şeyimiz sözkonusu değil. Anlaşmamız Temmuz itibarıyla S-400'lerin bize teslimiydi. Bunu belki de öne çekecekler. Bir savunma sistemidir, taarruz sistemi değildir. Size taarruz varsa bunun karşısında S-400 devreye girer sizi savunmaya alır. Güçlü bir menzili vardır. Bu noktada ödeme planları itibarıyle Rusya Federasyonu bunu bize çok uygun şartlarda vermiştir. S-400'den sonra bir de S-500 sözkonusu. Yine ortak üretim sözkonusu olacak. Bunu yaparken ABD diyor ki bu sizin bizden alacağınız F-35'lere uyumlu değil. Öyle bir şey teknik olarak söz konusu değil, teknik çalışmalarını yaptık öyle bir şey yok.

3.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Burdanda manevra yapılırsa yok artık derim. Zira bu can bu tente oldukça dedikten sonra rahip ve faiz konusunda söylediğinin tam zıttını yapan biri bu laflardan sonra ne yapar kestirmek zor...

S-400 SİSTEMİNİN TESLİMİ TEMMUZ AYINDAN ÖNE ÇEKİLECEK

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: S-400'le ilgili konuyu bitirdik. Bizim geri adım atmak gibi bir şeyimiz sözkonusu değil. Anlaşmamız Temmuz itibarıyla S-400'lerin bize teslimiydi. Bunu belki de öne çekecekler. Bir savunma sistemidir, taarruz sistemi değildir. Size taarruz varsa bunun karşısında S-400 devreye girer sizi savunmaya alır. Güçlü bir menzili vardır. Bu noktada ödeme planları itibarıyle Rusya Federasyonu bunu bize çok uygun şartlarda vermiştir. S-400'den sonra bir de S-500 sözkonusu. Yine ortak üretim sözkonusu olacak. Bunu yaparken ABD diyor ki bu sizin bizden alacağınız F-35'lere uyumlu değil. Öyle bir şey teknik olarak söz konusu değil, teknik çalışmalarını yaptık öyle bir şey yok.
    Bahsettiginiz faiz konusundan beri (2013 agustos) herseyi bekliyorum.

S400 konusu rafa kalkmistir. Bu ulke hava savunma sistemini ancak kendisi yaparsa kullanabilir.

Tv de ve youtube haber kanallarinda bol bol cikan emekli askerlerin amerika nefreti sebebi ile konuya duygusal yaklastigini ve s400 u bu kadar siddetli istediklerini dusunuyorum.

Orta olcekli bir ulke olan Türkiye her kosul altinda dengeleyici ve tarafsiz olmalidir. Bundan dolayi hali hazirda bati blogunda ortagimiz olan abd ile her ne olursa olsun makul bir yaklasim gerceklestirmeliyiz.

Simdi buradan bana maval okuyorsun ulke guvenligi soz konusu diyen vatandaslar cikacaktir. Hindistan nin 2013 ten itibaren silah satin almalarina bakiniz. Rusya ekseninden abd eksenine kaymakta ve hindistan insan populasyonuna ragmen her ikisini de pispislamaktadir.

4. Bu arkadaş, Wyckoff'un tipik mal dağıtma formasyonu ile, dolar endeksinin (DXY) grafiği arasında benzerlik görmüş.

https://twitter.com/TheNudeInvestor/...45620299657216

5. Yukarıdaki Wyckoff modeli ile benzerlik grafiğine bakınca, aklıma deli sorular gelmeye başladı. Eğer dolar endeksinde (DXY) ciddi bir düşüş yaşanacaksa ve bu esnada dolar tl kurunu 6 civarına sabitlerlerse ne olur? Reel kur endeksi düşer, lira da sepet kura göre devalüye olur ama elinde dolar tutanlar bu deval'den istifade edemez.

Dünkü konvertibilite tartışmaları iyice kafa karıştırdı. Ben konvertibiliteyi kaldıracak olsam, 2008 gibi, reel kur endeksi tepedeyken yapardım. BIS'in reel kur endeksi (bkz grafik), 2001 seviyelerine gelmişken bu tartışmayı başlatmanın ne mantığı var? Zaten deval'in çoğu yapılmış, az bir iş kalmış. Döviz sepeti yapmak mantıklı ama sadece dolarda durmak bana riskli görünüyor. Portföyde en az %10 civarında altın olması da, kanaatimce pek güzel olur.

https://stats.bis.org/statx/srs/tser...201904&i=56.16

6.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Türkiye'de usd çok ucuz.. böyle olunca yabancılar dolar almak için Türkiye'ye geliyor..yani, ellerine tl geçince dolara karşı açığa satıyorlar.. bu mekanizmayı kısa vadede kırmanın tek yolu yine faiz artırımından geçiyor..
    haziranda faiz artırımı gelir mi acaba diyordum ama seçim geldi seçim işi akbabaların pozisyonlarında da ciddi güncellemeye neden olacaktır.. İstanbul seçimine kadar kanije kalesi taktiğine para politikasında devam edeceğe benziyoruz..

dthlar yeni rekorlar kırarken ve yenileri de gelecek gibiyken bu işlerin sonunun nerelere varacağını tahmin etmek zor.. sonuç itibariyle akbabaların pozisyon derinliği ve tercihleri yine belirleyici olacaktır.

bu arada mevduat garantisi konusunda da hükümet bir revizyon yapmalı..sanırım en son düzenleme 2013 başında yapılmıştı ve 100bin tl..
    ytd..

Sayfa 772/777 İlkİlk ... 272672722762770771772773774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •