Sayfa 765/777 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. https://www.bloomberght.com/commerzb...ndirdi-2214688
    Ne faiz indiriminden bahsediyorsunuz dalga mı geçiyorsunuz demiş meali bu

2. https://twitter.com/tashecon/status/...319614976?s=19
    Tim abi de artık umudunu kesmiş doğru politika uygulanması konusunda

3. Haziran toplantısında faiz indirimi var..

4. MB ve ekonomi yönetimi yabancılar ile anlaştı ve/veya anlaşma zemini arıyor gibi izlenimler alıyorum..
    Dolardaki hareket çok kontrollü..
    Günlerdir..
    4-5 kuruş itina ile zıplatıyorlar..Hareketler kalemle çizilmiş gibi..
    Tabi yabancı ile anlaşıp sonuca varmanın yolu da s400 ve iran işinde işbirliğinden geçiyor..
    Yabancı yada IMF artık ne derseniz..
    Alsa düşük kur istemez..
    Kontrollü bir şekilde kur yabancının istediği yere çekilecek diye düşünüyorum..
    Ülke de güven problemi aşılırsa yabancılar için yağlı börek kıvamındayız..

5. Mb yine beklendiği gibi top çevirdi; ancak viop çıpasını, diğer bir takım olağanüstü aksiyonları sonlandırmıyor.. hızla rezerv yakmaya devam ediyoruz.. bir taraftan da dolarizasyon tam gaz..

Dth lardaki son iki haftadaki sınırlı satışa geçenler sanırımepey pişmandır şimdilerde 🙂

YSK kararı ve kabine değişikliği kısa vadede önemli olacak.. ancak ikinci fazın ne zaman gerçekleşeceğini bilemeyiz yine de.. şüphesiz ki yine seviyeleri akbabaların pozisyon derinliği ve tercihleri belirleyecek..

Gökyüzünde kanat sesleri.. sürü henüz görüş alanında değil.. bu kez sürüde siyah kuğu olacak mı göreceğiz bekleyelim izleyelim 🙂

6. Kademeli ve kontrollü bir yükseltme operasyonu söz konusu gibi..
    MB nın bu işin arkasında olma ihtimal yüksek..

Yüksek oran da döviz mevduatını çözmek istiyorlar.
    Bunun için TL faizlere 2 puan go dendi..
    Dövizde de korkutmadan fiyat yükseltme izleniyor olabilir..

Herkes ysk s400 ve irana odaklanmış durumda..

7. İtiraf etmek gerekirse, kurların ne yapacağı hakkında hiç bir fikrim yok. Ben de merakla izliyorum. Genel psikoloji çıkış yönünde olduğu için, şeytanın avukatlığını yapıp, değişik bir fikir öne süreyim, diye düşündüm.

Teknik olarak bakınca, günlük grafikte fiyat 22 Mart'taki bir önceki tepeyi geçerken, RSI yeni bir tepe yapamayıp uyumsuzluk gösteriyor. Çıkış, %50 fibo hedefine yaklaşıyor.

Neler olabilir? Fiyat, zıpkın gibi yükselip geçen Ağustos'taki tepeyi delebilir; veya fibo düzeltme hedefleri (%50, %61.8) civarından dönüş yapıp, fiyat büyük bir üçgen çizmeye başlayabilir. Formasyon üçgene dönerse büyük çıkış için yaz sonu, son bahar başı gibi bir zamanı beklemek gerekebilir

Bakalım neler olacak?

Sayfa 765/777 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •