Sayfa 27/777 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 209 - 216 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    3.10 3.20 aralığına gelecekdi dolar da çok eleşirdiğiniz hükümet ipten aldı doları

Ucuz dolar istemiyoruz söylemi ile..Ama sana ve senin gibilere göre hükümet ve MB kontrolü tamamen kaybetti.

Borsa da bi türlü düşemiyor hayret neden kine ?

İyi izle 1-2 sene içinde 150 mi oluyor 200 mü..

Yok en iyisi mi sen 70.000 i bekle..
    Sn. Gund ben 48.000 leri bekliyorum gerçekten. Herşey balon double accounting bu 15 senenin hepsi tamamen şişirme ve sahte hep birlikte göreceğiz

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Tabi bu hisse değil...Birilerinin yazdığı gibi vatandaşın elindeki dolarları alıp feza yapacaklar mış..Yahu buna emoji konmazda ne edilir..

Üstüne alınma sana demedim..
    İçeride 130 milyar dolar civarlarında sıcak para var..malum doların düşmesi için bu sıcak para miktarının sürekli artıyor olması gerekir; 140-150-160..... 200 vb. vb..

Oysa durumlar malum:

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Malum bankalar ve şirketler dışarıda faizlerin artmasından dolayı eskisi kadar kolay borçlanamıyorlar..şimdi özel sektöre de döviz borçlanma kısıtları getirecekler..ayrıca dışarıda QT'den dolayı orta ve uzun vadede para miktarı azalmaya başlayacak..satılacak fazla bir şeyimizde yok..bu durumda bu kadar cari açık ne şekilde kapanacak?
    Nerde o yoğurdun bolluğu olabilecek gelecek sene..

Hakikaten yerlinin elinden o dolarları alabilecekler mi, sn. Gund...

Niyetli olabilirler mi..

3. enki yapma abicim allah aşkına sende mi yaa..

40 kere konuştuk tartıştık bu cari açık şu bu sıcak para yabancı işlerini ya...

cds ler 200 ün altında TR bugün çıksa 30 Milyar dolar borç istiyorum dese anında bulur ya..

Kişisel görüşüm..: Önümüzdeki yılların yatırım aracı yeniden faiz ve borsa (doğru kağıt seçmek şartı ile) 2003 2008...Yeniden..

Arada dalgalanmalar olur ama hiç bişi yapmadan faiz alan bu 5 senede dolardan öyle fark mark yemeyecektir..
    Hatta fark atması şiddetle muhtemeldir..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sn Gund artık cari açık deyip geçme bence..durumlar 2000'li yılların başındaki gibi değil..dikkatli olmak lazım..dolar topiğine yazdım buraya da yazayım:

Doların bu seviyelerinde bile Kasım ayında dış ticaret açığı geçici verilere göre 7 milyar doların üzerinde çıktı..bu muhtemelen 5 milyar dolara yakın bir cari açığa tekabül ediyordur..önümüzdeki aylarda turizm gelirlerinin dahada azalacağını düşünürsek, her ay bu civarda hatta daha fazla bir cari açık bizi bekliyor olabilir..yabancılar, yani bizleri sıcacık tutan paralar, bu miktarlardaki cari açığı ne kadar daha sübvanse edebilir, bilinmez..ancak yabancılar ne zamana kadar dolar getirecekte, bizler afiyetle yemeye devam edeceğiz..

Malum bankalar ve şirketler dışarıda faizlerin artmasından dolayı eskisi kadar kolay borçlanamıyorlar..şimdi özel sektöre de döviz borçlanma kısıtları getirecekler..ayrıca dışarıda QT'den dolayı orta ve uzun vadede para miktarı azalmaya başlayacak..satılacak fazla bir şeyimizde yok..bu durumda bu kadar cari açık ne şekilde kapanacak?
    Yukarıdakileri yazarken aşağıdaki şekili de baz alıyorum..belki bugün, bu ay değil ama bir kaç ay içinde etkilerini hissetmek mümkün olabilir diye düşünüyorum..pik QE geçildi, git gide azalacak..esas kilit Japonların elinde..bakalım..

5. BABO bugün faiz de doğru hamleler yapılırsa 3.55 potada demiş..
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1590&page=133

Tastamam aynı fikirdeyim diyim..

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    BABO bugün faiz de doğru hamleler yapılırsa 3.55 potada demiş..

yapılmazsa gundi dolar ne olur?

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    BABO bugün faiz de doğru hamleler yapılırsa 3.55 potada demiş..

Bence MB doğru adımı atamaz..ancak global dünya doğru adımdaysa, yani ''risk on'' pozisyonları devam ederse MB doğru adımı atmış zannedilir, o kadar..

İmza: Gundi muhalefeti..

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bence MB doğru adımı atamaz..ancak global dünya doğru adımdaysa, yani ''risk on'' pozisyonları devam ederse MB doğru adımı atmış zannedilir, o kadar..

İmza: Gundi muhalefeti..
    Brezilyadan neyimiz eksik
    faiz düşüşünü bekliyorum
    hem de istiyorum

Sayfa 27/777 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz