Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 49 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Adım Adım Hedefe Doğru...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Adım Adım Hedefe Doğru...

Kapanan forumumuzda yıllarca açık kalan bir başlıktı "Adım adım hedefe Doğru" başlığı.

Laik cumhuriyeti yıkmak isteyenlerin, Atatürk'ün kurduğu devletin tüm inançlara mesafeli duruşundan rahatsız olan yönetim ve tarikatların, yaptıklarından rahatsız olanların paylaşımda bulunduğu bir başlık.

Umarım bu başlık rahatsız etmez forum yönetimini...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere toplam 51, sınıflar esaÜçüncü kez karar değişti

Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’nin haberine göre Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ocak ayında bu sene sadece birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflara uygulanarak önümüzdeki yıldan itibaren kademeli geçişle yıl yıl diğer sınıflara uygulanacağını açıkladığı, dört ay sonra ise 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren topyekün geçiş kararı alındığının belirtildiği müfredatla ilgili yeniden karar değişikliğine gidildi.

MEB, bu sefer de gelecek hafta başlayacak eğitim-öğretim dönemine yetişen birçok derste yeni müfredatı kullanma kararı aldı.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla 81 ildeki okullara gönderilen ‘Sene Başı İş ve İşlemleri’ başlıklı yazıda, zorunlu derslerden matematik, hayat bilgisi, Türkçe, fen bilimleri, sosyal bilgiler, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, görsel sanatlar, müzik, oyun ve fiziki etkinlikler, beden eğitimi ve spor, teknoloji ve tasarım, trafik güvenliği, bilişim teknolojileri ve yazılım, insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi dersinin müfredatlarının yenilendiği belirtilerek, yeni eğitim-öğretim döneminde yeni program ve ders materyallerinin kullanılması talimatı verildi.

Bakan yeni müfredatın arkasında: Beden eğitimi ve spor dersinde dahi Atatürk var

Hadi yorumlayın: Ders kitabında kutup ayısından ‘el hareketi’

Müfredattan seçmeler: Örtünmek farz oldu, kadının itibarı arttı

İmam hatiplerin ders kitabındaki ‘mesaj’: Trollük haramdır

Müfredata eklenen sinemacı Koçak Atatürk’ün çıkarılmasından üzgün: Nefes alıyorsam onun sayesinde

Müfredattan seçmeler: Dokuz yaşındakilere ders kitabında başkanlık propagandası

Bakanın ‘içi rahat’: En demokratik, en bilimsel, en çağdaş müfredat

MEB ‘toplum mühendisliği’ne soyundu: Kocanıza itaat edin, ateistle evlenmeyin

5’nci sınıf Sosyal Bilgiler kitabı: Atatürk çıktı, Arap turistlerin Rize tercihi vurgulandı

Bakan ‘iddialı’: Yeni müfredatla en çağdaş, en bilimsel eğitimi veriyoruz

Yeni müfredatın Biyoloji kitabı: Teoriler reddedilebilir, asla kanuna dönüşmez

Bakan yeni müfredatı savundu: Gereksiz konuları çıkardık

Yeni müfredatın Türkçe kitabı: ‘Darbe, sinsi, zalim, şehadet’i tanımlayınız

Ama müfredatta yok: Bakan evrime karşı değilmiş

Bakan müfredatı savundu: Atatürk’e dair öğretilmesi gerekip çıkarılan konu yok

Yeni müfredata tepki: ‘Evrim Ağacı’, liselilere internetten evrim dersi veriyor

CHP yeni müfredatı kabul etmedi: Türkiye bu deli gömleğine sığmaz

Üç bilim derneğinden ortak bildiri: Müfredat evrensel standartların çok altında

Bakan yeni müfredattaki cihat kavramını ‘açtı’: Rahatsızlık duymayın, dinimizde var

İşte yeni müfredat: ‘FETÖ,’ IŞİD, PKK, 15 Temmuz, cihat…s alındığında 176 müfredat yenilenmişti. Evrim teorisi çıkarılmış, ‘cihat’ kavramı girmiş ve Atatürk’e daha az yer verilmişti.

http://www.diken.com.tr/meb-yine-kar...e-uygulanacak/

"Yeni müzik öğretim programları müzik eğitimi ve sanatına uygun değildir'

İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM MÜZİK DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMLARINA YAPILAN MÜDAHALELER ANAYASA'YA, YASALARA, YÖNETMELİKLERE, EĞİTBİLİM İLKELERİNE, MÜZİK EĞİTİMİ VE SANATININ ÖZELLİKLERİNE UYGUN DEĞİLDİR

1. Programlara kimler tarafından ''müdahale edildiği'' belli değildir
    2. Programlara yapılan ''müdahaleler''de hangi kaynaklardan yararlanıldığı belli değildir
    3. Programlara ilk ''müdahale'': ''dinî günler'' kavramı ve ilkokul birinci sınıftan itibaren ''ilâhî'' öğretimi yedinci sınıfta ''Tekbir ve Salât-ı Ümmiye''
    4. Programların ''müdahale''cileri çoksesliliğe karşıdır. Çoksesli Çağdaş Türk Müziği, ''Türk Müziği türleri'' arasında sayılmamış ''düzeyine uygun çoksesli şarkılar ve kanonlar'' yerine mehter ve dinî müzikler getirilmiştir.
    5. Popüler Müzik yerini mehter müziğine ve dinî müziğe bırakmıştır. Eski Programda var olan Barış Manço, Moğollar vb. sanatçılar yeni programda kendine yer bulamamıştır.
    6. ''Çalgı çalma'' öğretimi programdan kaldırılmıştır
    7. ''Yeni'' Programda yer alan kazanımların, konuların sınıflara göre düzenlenmesinde tutarsızlıklar ve çelişkiler vardır.
    8. Atatürk'ün müzik devrimine ilişkin önceki programlarda yer alan konular çıkarılmış veya önemsizleştirilmiştir.
    9. Anadolu liselerinde müzik dersleri iki saate çıkarılmış; ilkokul müzik dersleri için müzik dal öğretmeni görevlendirilmemiştir.
    10. İlan edilen müzik dersi öğretim programları ''yenilikçi'' değil Cumhuriyet'le çatışmacı, eklektik ve yetersizdir.

http://www.egitimajansi.com/haber/ye...ri-60278h.html
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Kilis'te il müftülüğü tarafından aralarında Suriyelilerin de bulunduğu hafızlık eğitimini tamamlayan 80'i kadın 100 kişiye "icazet ve taç takma töreni" düzenlendi. Törene Milli Eğitim müdür yardımcısı da katıldı.

http://haber.sol.org.tr/toplum/kilis...-toreni-213737

5. Şeriatten kaçıp batıda refahı bulduktan sonra...
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

6. Cumhuriyet gazetesinden Ozan Çepni'nin haberine göre; bakanlık 6. sınıf Kuranı kerim dersi için hazırlanan kitapta, İbrahim Peygamberi ateşe attığı kabul edilen Kral Nemrud ile Kommagene Krallığı dönemini karıştırınca Nemrut Dağındaki heykeller put görseli olarak kitapta yer aldı.

Coğrafi farklılığı da dikkate almayan MEB, Adıyaman'ın Kâhta ilçesinin kuzeyinde yer alan ve Toros sıradağlarının parçası olan Nemrut Dağındaki heykelleri inançsızlığın, ahlaksızlığın, çirkinliklerin ve putperestliğin merkezi diye anlattı.

http://odatv.com/nemrutu-put-ilan-et...810171200.html

Vandal yetiştirmenin yolu mili eğitimden geçer.
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •