Sayfa 223/814 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 6505 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: TRNSK - Transtürk Hold.

1.  Alıntı Originally Posted by Air Yazıyı Oku
    Yığmış zaten zor gelir

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Beklemeye devam sıkıntı yok

2. Bayram namazından sonra genel kurul var hadi gözümüz aydın ama kesin ilkinde toplanamazlar .Pp

Lenovo A6020a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 2019 yılına kadar yapmayi düşündükleri projeleri açıkladılar artık ben bekle-gör politikasındayım
    Zaman gösterecek herşeyi ytd

4. Inşallah gerçekleştirir ler 'de bekledigimize değer çünkü çok bekledik 'ya arkadaşım

5. CİMER aracılığıyla yaptığım son şikayetime, SPK dan gelen geçiştirme yazısı:

İlgi: 01.08.2017 Tarihli Başvurunuz
    İlgide kayıtlı başvurunuzda özetle, payları Borsa İstanbul A.Ş. Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Transtürk Holding A.Ş.'nin (Holding) ortaklarından olan IG Ventures Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'nin (IG Ventures) 14.07.2017 tarihli Kurulumuz Bülteni'nde yayınlanan Kurulumuz kararına aykırı olarak Holding sermayesinde hangi tutarda artırım yapılacağına ve sermaye artırımından elde edilecek fonların kullanım yerlerine ilişkin özel durum açıklamasını yapmadığı ifade edilerek gerekli işlemlerin yapılması talep edilmektedir. IG Ventures tarafından yukarıda yer alan hususa ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda 07.08.2017 tarihinde özel durum açıklaması yapılmıştır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

6. bu geçiştirmeyi kabul etmediğimi bildirir cevaba cevap yazım:

SPK'ya şikayet dilekçesi 26.08.2017

İlgi: 01.08.2017 Tarihli Başvurunuma e-posta yoluyla gelen 21.08.2017 tarihli cevabınız.

İlgili cevabınızda belirtilen KAP açıklaması, benim şikayetimden 6 gün sonra yapılmıştır. Oysa ben şikayetimi, zaten, kesin işleme alınması ve gereğinin yapılması için, açıklamanın yapılması gereken en son gün tarihinden 9 gün sonra yapmıştım. Zira, Bülteninizde 10 gün içinde açıklama talep edilmiştir. Bülteninizin tarihini hatırlatmak zorunda kaldığım için özür dilerim ancak bu cevap yazınızdan dolayı hatırlatma gereği doğmuştur: Bülteninizin tarihi 14.07.2017 dir. Yukarıda sizin de belirttiğiniz, İG Ventures'in KAP açıklamasının tarihi ise 07.08.2017 dir. Yani 10 gün değil 31 gün sonradır.

IG Ventures'in 26.07.2017 tarihli KAP açıklamasında, SPK nın talebinin 17.07.2017 tarihinde kendilerine ulaştığı ve on günlük sürelerinin olduğu itiraf edilmiştir. Yani başlangıç tarihi 17.07.2017 kabul edilse bile 22 gün sonra açıklama gelmiştir. Kısacası en iyi ihtimalle sizin koyduğunuz sürenin 12 gün sonrası..

Bu gecikme, zaten firmaya güveni olmayan yatırımcıların hisse senetlerini satmasına neden olmuştur. Öyle olmasa bile ortada açıkca bir kural ihlali vardır. SPK' nın görevi bu sorumsuzluğun takipçisi olmak ve gerekli gecikme cezasını vermektir. SPK nın, kendi verdiği son sürenin yaklaşık 3, en iyi ihtimalle 2 katı bir süre sonra gelen açıklamayı, "özel durum açıklaması yapılmıştır" diyerek geçiştirmemesi gerekir.

Kurumunuzdan tarafıma 10 iş günü içinde gerekli cevap gelmemesi ve ilgili şirket hakkında gerekli işlemler yapılmaması halinde CİMER, BİMER ve yetkili tüm organlara Kurumunuz hakkında şikayetim iletilecektir.

İyi çalışmalar.

7. SPK nın bu örtpasından dolayı CİMER e yaptığım 2. şikayetim:

14.07.2017 tarihli SPK bülteninde, IG Ventures Yön.ve Dan.Hizm. A.Ş. hakkında kararın tebellüğünden itibaren, en geç on gün içinde ne kadar tutarda sermaye artırımı yapılacağı, vb. kamuya açıklanması gerektiği bildirilmiştir. IG Ventures in 26.07.2017 tarihli KAP açıklamasında, SPK nın talebinin 17.07.2017 tarihinde kendilerine ulaştığı ve on günlük sürelerinin olduğu itiraf edilmiştir. İstenen açıklama ise son süreden 12 gün sonra,07.08.2017tarihinde KAPa düşmüştür.Sizin aracılığınızla daha önce SPKya yapılan şikayete rağmen SPK bu gecikmeyi olağan karşılamış,KAP açıklaması yapılmış demiş ve ceza vermemiştir.Oysa bu gecikme, yatırımcıların hisselerini satmalarına neden olmuştur.Ayrıca ortada açık bir hukuki ihlal vardır.SPKnın uyarılması ve IGVentures’e gerekli cezanın verilmesini talepetmekteyim.

8. Hadi bakalım beklemeye devam

Sayfa 223/814 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •