Sayfa 746/813 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796 ... SonSon
Arama sonucu : 6504 madde; 5,961 - 5,968 arası.

Konu: TRNSK - Transtürk Hold.

1. Ya arkadaşlar yok mu bi haber ne cenabet bir hisse imiş yaaaa.

2. kapalı bir şirketin açılabilmesi için şirketten bilgi formu talep edilir. Bilgi formu anladığınız basit form gibi değil. içinde herşey var. Örneğin hukukçu görüşü, örneğin değerleme raporu, genel kurul olmadan açılamaz dediğim son yılların genel kurul tutanakları vs. ve bunların bir kısmının güncellenmesi gerekiyor. örneğin 2018 sonunda verilen bilançodan sonra ben özsermayenin 2 milyon civarı artmış olabileceğini tahmin ediyorum (satışlar, canlı varlıklar ve duranların yeniden değerlemesi gibi). yani tekrar bir yeniden değerleme raporu isteyeceklerdir. zaten yıl sonuna da geldik.

3. esas soru şu son zamanlarda böyle bir belge istendi mi? istenmediyse bir gün istenir ama ondan sonra 1-2 ay daha geçer. keşke yanlış biliyor olsam. yani anlaşılan o ki daha uzun bir süre olabilir. nereye takıldılar acaba. bizden daha kötü 30 şirket sayarım. kapanma nedenimiz de eski yönetim kurulu başkanının basiretsizliği, beceriksizliği. 200 bin tl eksi çıktı diye atıldık. 1,5 senedir uğraşıyoruz.
    bir de peki memsa ve artog neden hemen açıldı. onu da resmi belgelerden anlıyoruz. onların maddelerinden kapanmış sirketler özetle o maddeler düzeltildiğinde açılabiyor. bilanço yoktu. verdiler açıldı. bizimki farklı bizim maddelerden kapandığı zaman tüm kotasyon şartlarına bakıyorlarmış. yani yeniden giriliyormuş gibi.

4. zaten tekrar dönersek tarihte bir ilk olacak. bizim gibi maddelerden kapananlar bugüne kadar başvuru bile yapamadılar. yeni yönetim kurulu da iyi niyetle çabalıyor anladığımız kadarıyla herhalde ekim ve sonrasına kalır artık.

5. Teşekkür ederiz bizi bilgilendirdigin icin herseyin hayırlısı

6. En son 2 hafta önce sirketi aradığımda anadolu cevizin 6 aylık bilançosunu hazırlıyoruz demişlerdi. Yani bağımsız denetim 6 aylık ve 1 yilliklari hazırlar. Bu belgeyi de bist istemiş olabilir. Bence sıkıntılı bir durum yok. Olsa zaten hemen red ederler. Haber yakında gelir gibi. İnşallah yanılmam.

7. Bence bu çok olumlu bir bilgi. Ben kapalı olan şirketlerin bildirmekle yükümlü oldukları belgeleri incelemiştim.aralarında 6 aylık gönderilecek diye birşey yoktu o halde muhtemelen bist istemiştir berildikten sonra 1-1.5 ay da karar veilir.hatırlayın 1 ay sonra red cevabı geldi. Gene bilançodan yaklaşık 1 ay sonra kotan çıkarıldık. Buda o kadar olur.eğer söylediğiniz 6 aylık hazırsa . Bu arada bunu biz göremeyebiliriz. Aralarındaki mesele

8. bir bilgi daha bizim maddelerden dolayı kapanan şirketlerin dönüşü ki bunu 2018 yılındada yazmıştım sanırım hangi pazara gireceğine bist yönetimi karar veriyormuş. Yani anapazarda olabilir memsa nın durumundaki şirketler ise nereden geldiyse oraya giderler diye okudum. Orada kurallar belli bazılarını sağlıyoruz. Örneğin toplam özsermayenin sermayeye oranı bizde 1 den büyük. Diğerlerini hesaplayamadım onlarda tutarsa çok mümkün

Sayfa 746/813 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •