Sayfa 798/814 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808 ... SonSon
Arama sonucu : 6505 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: TRNSK - Transtürk Hold.

1. Benim anladığım transtürkü devretmeyecekler, transtürke devrettiği anadolu ceviz hisselerini geri devralacaklar, neyse yakında netleşir

2.  Alıntı Originally Posted by ykykyk Yazıyı Oku
    Benim anladığım transtürkü devretmeyecekler, transtürke devrettiği anadolu ceviz hisselerini geri devralacaklar, neyse yakında netleşir
    Sizin dediğiniz gibi. Ben telefondan zor okudum yanlış anlamışım. Tam olarak ne olduğunu şimdi söylüyorum. Anadolu Cevizi Transtürke devreden ortaklara LAZ ve USLUya anadolu cevizi iade ediyorlar yani satışı iptal ediyorlar. yani Transtürk yakında tasfiye olur. Daha da birşey olmaz...

3. Bundan sonra ne olur. İyi bildiğimi düşündüğüm bir konudur. Şirket sahipleride faydalanabilirler. hatırlarsanız iki ayrı çağrı yapılmıştı transtürk satın alındığında. Birincisi transtürk ortaklarının değişmesinden kaynaklanan çağrı idi. Bir de Anadolu cevizin transtürke geçmesinden kaynaklanan ayrılma hakkıydı. Her ikiside 21 krş tan yapıldı.
    Şimdiki transtürkten anadolu cevizin ayrılması olduğu için ayrılma hakkıdır. İstisna verilirmi? hayır verilmez bence. Bunun temel iki nedeni var. Birincisi başvurudaki maddeler kesinlikle Transtürke uymuyor bence. ama başvuru imkanı varken deneyelim dediler herhalde. ikincisi İade veya satış iptalinden bahsediyorlar. bir kere eğer iptal ediyorsanız ve ayrılma hakkı daha evvel kullandırılmışsa tekrar kullandırılır. böyle bir iade örneği vardı geçmiş yıllarda aklımda böyle kaldı.
    Peki ne kadar sürer. Uzun sürer.
    Muafiyet başvurusu ve raporun çıkarılması vs. 2,5 aya kadar gidebilir. Herhalde başvuruyu 27 sinde yapmışlardır. Bu arada iadeden anladığım 8 milyon ödemişlerse gene 8 milyona geri alınmıştır. Faiz olmamalı. Ondan sonra Genel Kurul yapılmak zorunda. O da ilkinde toplanırmı bilinmez. ikincisini dahil edersen yaklaşık 2 ay daha. Genel Kurul da RED oyu verenler ayrılma hakkını kullanırlar. ama spk dan ara karar çıkabilir 1-2 haftaya istisna kabul edilmemiştir veya edilmiştir diye. Bunu SPK bülteninden görürsünüz. her perşembe yayınlanır
    bu arada şunu da söylemek lazım. şimdiki sahipleride çok zarar etti bu işten. Benim hesabıma göre 1 milyonun üzerinde. ayrılma hakkı kullanılırsa daha da fazla olacak.
    kazanan yok yani. hatta bence süren bile kaybetti.

4. yani şirket sahipleri ve bizim için denedik olmadı diyebiliriz...şirket sahipleri için iyi niyetli insanlar diyebilirim.

5. bir not daha;
    ayrılma hakkı kullanacak toplamda en fazla 2-3 milyon lottur. Oraya gelirsek görürsünüz.

6. mine icin Spk kararı varken eski yönetimleri mahkemeye vermek en iyi karar olur .. Tabi bu işten uralda sorumlu .. Kaybetme ihtimali yok kapı gibi spk kararı var elinizde .. bu şirketten birsey olmaz artik mefta .. bu yönetimin hiçbir hatasi yok denediler olmadi

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Yapılan başvuru olumlu olarak kabul edilmiş. Ne tip bir gerekçeyle kabul ettiklerini hala anlamış değilim.

8. Alacaklarının Borçlarını karşılayamaması faaliyetlerinin durdurulması dahil olmak üzere Finansal güçlükten kurtulmak amacıyla yapılan başvuru.

Sayfa 798/814 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •