Sayfa 804/814 İlkİlk ... 304704754794802803804805806 ... SonSon
Arama sonucu : 6505 madde; 6,425 - 6,432 arası.

Konu: TRNSK - Transtürk Hold.

1. Beni bugün, Transtürk'ü satın alan firmadan aradılar. Mayıs, haziran veya temmuz da genel kurul toplantısı olacağını ve bu toplantıda, kot'a geri dönmek ve SPK'nın istediği bazı düzenlemeleri yerine getirmek için, mevcut hisselerimizin yarıya düşürülmesi ve genel kurul toplantısın da olumlu oy kullanmamız gerektiğini söylediler. Kot'a döndüğümüz de, nominal değer olan 1 liradan işlem görmesiyle kaybımızın olmayacağını ve hatta hisselerimizin değer kazanacağı için, düşürülen hisse miktarından daha kârlı olacağını söylediler, sizi arayan oldu mu? Bu arada Transtürk firmasının genel müdürlüğü'nü, Ankara'ya taşıyacaklarmış.

2. Beni aramadılar ama çok doğru söyledikleri. Başından beri 2018 den beri bunu söylüyorum. Sermaye azaltımı artırımı olmak zorunda demiştim. Bahsettikleri sermaye azaltımıdır. Dedikleri gibi kayıp olmaz. Ayrıca daha nasıl kayıp olabilir. Hisseleriniz yarıya düşer. Önceki zararlar bilançoda düşer. Fiyat artar. Ama borsada olmadığımız için fiyat yok. O kayıpmış gibi görünebilir ama bence değil açıldığında daha yüksek fiyatlanır bence. Zaten başka yoluda yok.

3. Genel kurulda olumlu oy kullanmak önemli. Sermaye azaltımında buna bakıyorlar.

4. beni de aradılar Ünal diye biri aynısını söylediler

5. arayan olmadı daha. bakalım. elinde ki hisse sayısı çok olanları mı arıyorlar ki. oy hakkı çok olduğu için

6. Beni de aradılar, şahsen çok ilgili bir yönetim gördüm… Genel Kurula gereken desteği vereceğim… Genel kurula gitmek için elimden geleni yapacağım, gidemezsem vekaletname verip kararın alınmasına destek olacağım… yüzde 50 sermeye azaltımı ve daha sonra yüzde 50 sermaye arttırımı yapılacak diye anladım ilk önce elimizdeki hisseler ikiye bölünecek ve daha sonra para koyulup sermaye arttırılacak (isteyen katılacak) ki bunun ne kadar gerekli olduğunu ve katılımın maksimum olması gerektiğini izah ettiler benim adıma verimli bir görüşme oldu.. Şahsen herkesi desteklemeye davet ediyorum…

7. Benim 2018 de yazdığım sermaye azaltım noktasına 3 sene de geldik. Kesinlikle anlayamıyorum hiç mi örneklere bakmıyorlar. Eğer eşanlı sermaye azaltım ve artırım yapıp tahsisli yapmazlarsa spk nın kabul etmesi mümkün değil. Bu yanlış hatırlamıyorsam 7-8 senedir böyle. Daha yeni bir tanesini tahsisli olmadığı için redettiler Başvurudan 6 ay geçmiş. Tekrar başvur diyorlar

8. Umalımda ben yanlış biliyor olayım

Sayfa 804/814 İlkİlk ... 304704754794802803804805806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •