Sayfa 805/814 İlkİlk ... 305705755795803804805806807 ... SonSon
Arama sonucu : 6505 madde; 6,433 - 6,440 arası.

Konu: TRNSK - Transtürk Hold.

1.  Alıntı Originally Posted by crazybiri Yazıyı Oku
    Beni de aradılar, şahsen çok ilgili bir yönetim gördüm… Genel Kurula gereken desteği vereceğim… Genel kurula gitmek için elimden geleni yapacağım, gidemezsem vekaletname verip kararın alınmasına destek olacağım… yüzde 50 sermeye azaltımı ve daha sonra yüzde 50 sermaye arttırımı yapılacak diye anladım ilk önce elimizdeki hisseler ikiye bölünecek ve daha sonra para koyulup sermaye arttırılacak (isteyen katılacak) ki bunun ne kadar gerekli olduğunu ve katılımın maksimum olması gerektiğini izah ettiler benim adıma verimli bir görüşme oldu.. Şahsen herkesi desteklemeye davet ediyorum…
    İsteyen katılacak kelimeleri size mi ait onlarmı söyledi

2. Trademr merhaba,

Firma sahipleri hisse sayısı çok olandan az olana doğru arayarak sermaye azaltımı için gerekli olan %75 oranındaki lot miktarına ulaşmaya çalışıyorlar.

Genel Kurulda eş anlı sermaye azaltımı ve artırımı işleminde hisse sahiplerinin ön alım hakkı olacak. Parasını veren kendi hissesi nisabında katılım yapabilir, katılmazsa şirket sahibi alabilir. Ayrıca hisse sahibi çok param var herkesin hissesinin alacağım diyemez. Hakkı sadece kendi payıyla sınırlı olacaktır.

Azaltım yapılmasının başka bir nedeni de özsermaye/sermaye oranını 1,25 çıkarmanın maliyetini düşürebilmek. Yoksa 33 Milyon TL civarında özkaynak artışı gerekiyor. Bu da zorlayıcı şart.

Ben bütün süreçlerde destek verme kararı aldım yönetime. Şu anda 0 olan hisselerim için başka çıkar yol da göremiyorum.

Kimseye zorla sermaye azaltımına katılma gibi durum olmayacak. isteyen ayrılma hakkını kullanabilecek diye düşünüyorum Genel Kurulda.

Saygılar.

3. İsaacx benim tarafımdan baktığınızda sorun yok. Sermaye artırımına katılırım. Şahsen katılıp olumlu oy da kullanacağım. Herhalde ben yanlış ifade ettim. İZİN ALAMAZLAR bu şekilde. Sizinle çayınada iddiyada girerim. Bakınız kurulun yazılı olmayan ilkesel kararı vardır. Bu bize çok zaman kaybettirir. Azaltımın nedeninide çok iyi bilirim. 1,25 bir yazılı kuraldır borsa istanbulun. Yazıda önümde. Bunlarda bir sorun yok. İyide bilirim.

4. İzin alabilecekleri tek yöntem azaltım ve tahsisli sermaye artırımı. Yoksa bende sermaye artırımına katılmak istiyorum. Neyse yakında görürüz

5.  Alıntı Originally Posted by Trademr Yazıyı Oku
    İsteyen katılacak kelimeleri size mi ait onlarmı söyledi
    parası olmayan katılamayacağına göre kendi çıkarımımdır. Ama ben katılacağım inşallah

6. Sermaye azaltımı eşanlı tahsisli sermaye artırımı olabilir, ama hem azaltım yapıp hemde normal sermaye artırımıyla borsaya dönemez bencede. Açıkcası normal sermate artırımına onay vermek de bana mantıklı gelmiyor. Zaten sıfır dediğimiz hisselerimiz için üste para vermek demek ve döneceğide işlem sonrasında da meçhul. Katılacaklar yada adım atacaklar iyi araştırsın. Kimse sizin iyliğiniz için bu işe girişmedi kendi kar ve çıkarı için girişti, buda norma olan zaten. İştirak olarak eklenen/eklenecek şirketleri de araştırın derim. Umarım herkes kaybettiği parayı kurtarma fırsatını yakalar.

7. Ykykyk O şöyle oluyor. Katılmazsınız sermaye artırımına haklarınızı taahhüt eden kullanır yani şirket sahibi. O yüzden herkes olumlu oy kullanmalı daha sonra artırıma katılmayabilirsiniz . Süreç şöyle işliyor. Yönetim kurulu kararı sonrasında başvuru spk ya o yaklaşık 3 ay sürüyor sonrasında genel kurul daha sonra artırım

8. İki kurumu karıştırmayalım. Spk sermaye artırımına izin verir borsa istanbul hem spk dan görüş alır hemde kendi değerlendirmeleriyle karar verir kota dönmeyi daha sonra

Sayfa 805/814 İlkİlk ... 305705755795803804805806807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •