Sayfa 807/814 İlkİlk ... 307707757797805806807808809 ... SonSon
Arama sonucu : 6505 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: TRNSK - Transtürk Hold.

1.  Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    Elinizi tasin altina koyun demek bedelliye para verin demek.nerde gorulmus şirket yöneticilerinin extra bedelliye katilmasi

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Belki siz yanlış biliyorsunuzdur. Genelde böyle oluyor bu işler. Örnekler mevcut isterseniz size çok örnek çıkarırım. Yalnız kurum kabul etmiyor. Eğer söylendiği gibi kurum kabul ediyorsa bu başvuruları ben kendi adıma katılırım. Rüçhan haklarımı kullanırım ancak daha yönetim kurulu kararı da yok ortada.

2.  Alıntı Originally Posted by Trademr Yazıyı Oku
    Belki siz yanlış biliyorsunuzdur. Genelde böyle oluyor bu işler. Örnekler mevcut isterseniz size çok örnek çıkarırım. Yalnız kurum kabul etmiyor. Eğer söylendiği gibi kurum kabul ediyorsa bu başvuruları ben kendi adıma katılırım. Rüçhan haklarımı kullanırım ancak daha yönetim kurulu kararı da yok ortada.
    Umarim ben yanilirkm ama hic duymadim sizin soylediginiz birseyi

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bu konunun neden olamayacağına ilişkin size bir örnek. Bizim gibi kottan çıkarılan ve dediiniz gibi sermaye artırımı ve azaltımı yapmaya çalışan egyho yönetim kurulu tarihi 12-11-2020 sonucunuda 11-03-2021 görebilirsiniz. Ondan sonra değiştirdiler tekrar başka yollar denediler. O da yeni olumsuz karşılandı. En son tahsisli olarak başvurdular. İsteyen baksın. Başka örnek Mine de denemişti o da kabul edilmemişti 2018 te. Sizin bildiğiniz olumlu bir başvuru varmıdır

4. Önemli olan o arada 3-4 ay gidiyor. ondan sonra tekrar başvuru 3-4 ay daha gidiyor

5. Suat bey egyho nun sonraki başvurusu daha saçmaydı. Onada siz bakın. Haklarında bir dolu dava olan borçlu şirketlerin hisselerini değiştirmeyi teklif ettiler

6. buradan şirket yetkililerine tavsiyem. Bir yömtem daha var. O zaman olur. Mine bunu yaptı zamanında markada ve kabul edildi diye hatırlıyorum. Bilmiyorlarsa onunla konuşsunlar

7. Tahsisli sermaye artırımı haricinde yapılacak bedelli sermaye artırımının spk tarafından onaylanacağına ihtimal vermiyorum. Normal bedelli bizim için ekstra risk yaratıyor. Sıfır olarak saydığımız hisseler için üste para vereceğiz sonra biste başvurulacak reddolursa para şirkete sermaye olacak, bedelliye katılmadığınızda ise önce %50 sermaye azalttı diyelim elimizdeki hisse yarıya inecek akabinde %100 bedelli yaparsa katılmazsanız %50 ordan gidecek, genel kurulda tahsisli sermaye artırımı dışında alınacak hiçbir kararın işe yarayacağını ve bizim için avantajı olacağını düşünmüyorum. Yeni ortaklarda para varsa tahsisli yapar yoksa zaten bişeye yaramaz. Devralınacak firmalarıda imkanlarınız dahilinde bir araştırın, fazla hayale kapılıp daha fazla kayba yada hayal kırıklığına uğramamanızı dilerim. Yazdıklarım kişisel düşüncelerim olup yatırım tavsiyesi değildir. Mağdur olan herkesin alın terini kurtarması dileğiyle.

8.  Alıntı Originally Posted by Trademr Yazıyı Oku
    Aranırsanız sorabilirmisiniz acaba yönetim kurulu kararı ne zaman alındı veya alınacak. Alındıysa kurula başvuru yapılmışmıdır. Ben de görüşürsem buradan cevabı yazarım
    Merhaba tekrar,
    Firma ile görüştüğümde 3/4 oranında desteği sağlamaya çalıştıklarını, belki bunun da üzerinde bir oranda hisse desteğini sağladıklarında süreci başlatacaklarını öğrendim. O nedenle her bir yatırımcıya ulaşma gayretindeler. riski azaltmak için de mümkün olduğunca yüksek bir desteğe ulaşmak istiyorlar.
    İlk olağan genel kurulda adres değişikliği, yeni yönetim kurulunun imza yetkileri vb konular gündemde olacak. Tabiki önemli nitelikte işlemlerden sayılan A grubu hisselerin devri işlemi gereği ayrılma hakkı kullanımı yani çağrı olacak. burada belirlenecek fiyattan da isteyen hisselerini şirket sahiplerine verebilir.
    Asıl önemli işlemler Ankarada yapılacak olağanüstü genel kurulda karara bağlanacak. burada nitelikli çoğunlukla alınması gereken sermaye azaltımı kararı oylanacak. 3/4 nisabında olumlu oy gerekiyor. Bu onay alındığında SPK belki bahsedildiği gibi red cevabı vermeyebilir. Hem olağan dışı bir durum söz konusu hem de yatırımcılar nitelikli çoğunlukla işlemi onayladı diye düşünebilir.

Biraz uzun yazıyorum ama benim görüşüm de şu:
    Elimizde ederi "0" olan hisseler var. Kimi arkadaşımızda yüzbinler kiminde onbinler seviyesinde. bu firma da vazgeçerse yeniden başka bir yatırımcının gelip bizim istediğimiz şekilde bu işi yapacağına inancım kalmaz. Foruma bakın kot dışı kalıp yıllardır tek mesaj atılmayan şirketler var. Sermaye azaltımına gelen tepkiyi de anlıyorum. Elimizdeki lot sayısı yarıya inecek ve firma lot sahibi olacak diye düşünüyoruz. tabi öncelikle firma bizim lotlarımızı doğrudan alamıyor. herkes lotu nispetinde parasıyla ön alım hakkını kullanabilecek. Alınmayan lotları firma alım taahhüdünde bulunuyor. Biz alırsak ve kota çıkmazsa şeklinde düşündüğümüz risk firma açısından çok daha büyük durumda. Nihayetinde firma da kota çıkarmak için 2 şirketini ve diğer masraflarıyla maliyetini ortaya koyuyor. orta ve uzun vadede kendisi de kazanmak istiyor haklı olarak.

Daha önceki ceviz firması için organize olarak genel kurula katılmış ve destek vermiştik. maalesef sonuç alamadık. bu sefer de yine organize olarak destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum. bu nedenle firma size ulaştıysa desteğinizi verin ve genel kurula katılın. Ankara'da olacak genel kurula katılamayacaklar da vekaletini verebilir. Ben birçok arkadaşımızın vekaletini almış olacağım bu süreçte. Konuyla ilgili her türlü düşüncenizi lütfen burada ya da özel mesaja paylaşın ve artık bir sonuca ulaşalım. destek vermeyerek maalesef gideceğimiz bir nokta yok. yaklaşık 50 yatırımcıyla bir w.hatsap grubumuz var. katılıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Telefonunuzu bana özel mesajla iletirseniz sizleri de grubumuzda görmekten mutlu oluruz.

teşekkürler sabrınız için.

Sayfa 807/814 İlkİlk ... 307707757797805806807808809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •