Sayfa 13/639 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 5110 madde; 97 - 104 arası.

Konu: AKPAZ Akyürek tüketim ürünleri pazarlama dağıtım ve ticaret a.ş.

1.  Alıntı Originally Posted by KAVUNCU19 Yazıyı Oku
    benim suçum yok suçlu olan bunlar ben dürüst bir firmayım demek istiyor benim anladığım

Sent from my LG-D855 using hisse.net mobile app

2.  Alıntı Originally Posted by beynel Yazıyı Oku
    benim suçum yok suçlu olan bunlar ben dürüst bir firmayım demek istiyor benim anladığım

sent from my lg-d855 using hisse.net mobile app
    allahdan dürüst olmasa ne olurduki

3.  Alıntı Originally Posted by KAVUNCU19 Yazıyı Oku

bu da iyi birşey..
    adamlar en azından akşamın bu saatinde kapa 1 sene önce yapması gereken açıklamayı yolluyor...
    allahım ben ne saf bir adammışım ki gitmişim bu adamlara inanıp yatırım yapmışım...

4. ama helal olsun akşamın bu saatinde bile çalışıyor eyyüp serdar Akyürek...
    bizler için oturmuş kapa 1 sene sonra haber vermiş...
    ama alacakların tahsili ile ilgili, hisse geri alımı ile ilgili, yakın pazardan çıkış ve garanti yatırıma verilen yetki ile ilgili açıklama yapmayı yine unutmuş sanırım..
    artık onları da spk dan başka bir idari para cezası yedikten sonra açıklar...

5. Ya arkadaşlar bendeki lotları acun ılıcalıya hayrıma versem kağıt bi kac tavan cekermiki transtürkde öyle olduydu siz bari kurtulursunuz artık benide görürsünüz herhalde öyle cıkmıyo böyle çıkmıyo nasıl bi kağıt si...sen çıkmıyo

6. Türktost türübündesin seni görüyom eskiden küfür işine sen bakıyodun

7. BİZİM ŞİRKET İLE YAPILAN BİR HABER VE YAŞADIKLARIMIZ...

Halka açıldıktan sonra mali sıkıntıya giren şirketlere bir yenisi daha eklendi
    1964 yılında Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde kurulan bakkaliye ile iş hayatına başlayan Akyürek Pazarlama büyüdü, büyüdü, halka açıldı, o kadar hızlı büyüdü ki iki yıl içerisinde borçlarını ödeyemeyecek noktaya geldi ve patladı!

Alacaklı finans kurumları icra üstüne icra getiriyor. Şirket bilançosunda alınan krediler bölümünde 301 milyon lira yazıyor. Her gün yeni bir alacaklı kurum, şirketin kapasını çalıyor. Halka arzdan elde edilen yaklaşık 43 milyon lira da hiçbir katkı sağlamadı. Patron Eyüp Serdal Akyürek, halka arzda 3 milyon adet ortak satışı yaptı. Yetmedi, icra takiplerinin başlamasından kısa bir süre önce 05.10. 2015 tarihinde 3 milyon 968 bin 267 adet hisseyi satmak için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na (MKK) kaydettirdi. Sanki icra takiplerinin başlayacağı, şirketin borç sarmalına gireceği patronun içine doğdu. Elinde kalan son hisseleri de satma yarışına girdi.*
    *
    REYTİNG ŞİRKETİ HERKESİ YANILTTI
    *
    Bu arada Japon reyting şirketi 30 Eylül 2015 tarihinde yaptığı açıklamada, şirkete oldukça yüksek bir not vermişti. JCR Eurasia Rating, Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Ticaret A.Ş.’yi ulusal ve uluslararası düzeyde yatırım yapılabilir kategorisinde değerlendirdi. Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu ‘BBB- (Trk)’ ; Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notu’nu ‘BB+‘; Kısa Vadeli Uluslarası Yabancı Para Notu’nu ise ‘A-3’ olarak teyit etti.
    *
    OLAN YİNE YATIRIMCIYA OLDU
    *
    Olan yine elinde Akyürek Pazarlama hissesi olan yatırımcılara oldu. 2.60 lira seviyesinden düşüşe geçen hisseler 1.30 lira oldu. Daha sonra da hissenin tahtası kapatıldı, kredilerle ilgili yapılacak toplantı sonrası gelecek açıklamaya göre işlem sırası açılacak.
    Her zaman temettü dağıtan karlı, geleceği olan şirketleri seçin, bir de patronun kim olduğuna dikkat edin! Sonuçta para yatırıp şirkete ortak oluyorsunuz.

BORÇLU ŞİRKETLERİN HALKA ARZI
    *
    Akyürek Pazarlama’da yaşanan olaydan sonra borçlu şirketlerin halka arzının ne kadar riskli olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Başka Akyürekler yaşanmasın diye hem yatırımcıların hem de otoritelerin daha dikkatli olması gerekiyor.*

Bundan sonra da çok sayıda batmak üzere olan, bankalardan kredi bile alamayan şirketler halka açılıp yatırımcıyı dolandırmak için ellerinden geleni yapacaklar. Önemli olan bu kişilere izin verilmemesi. Çünkü Sermaye Piyasası Türkiye’nin sigortası, kimsenin kendi geleceği için ülkenin geleceğini karartmaya hakkı yok!*
    Son düzenleme : kocamuğlalı; 21-02-2017 saat: 20:57.

8. İŞTE BU VE BENZERİ HABER VE İDDİALARLA HALKA ARZ EDİLDİ..BİZLERİN HAYALLERİ İLE OYNANDI..MAĞDURİYETLER YARATILDI...

Bakkalla Başladı, Gıda Devi Oldu, Şimdi Halka Açılıyor!

Bakkalla Başladı, Gıda Devi Oldu, Şimdi Halka Açılıyor!
    1964 yılında Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde kurulan bakkaliye ile başlayan iş hayatına başlayan Akyürek Pazarlama halka açılıyor
    Ulusal ve uluslararası dev markalarla yürüttüğü iş ortaklıklarıyla, hızlı tüketim ürünleri satış ve dağıtımında sektörünün önde gelen şirketi Akyürek Pazarlama ’nın halka arzında son aşamaya gelindi. Bizim Menkul Değerler ve Vakıf Yatırım liderliği ile 19 üyeden oluşturulan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek halka arzda talep toplama 30 Mayıs Perşembe günü başlayacak ve 31 Mayıs Cuma günü sona erecek.

Hisse Fiyatı 2,60 TL Olarak Belirlendi

Halka arz sonrası 120 milyon TL piyasa değeriyle Borsa İstanbul’a merhaba diyecek şirketin yüzde 35.8’lik bölümü (ek satış hariç) halka açılacak. Payların yüzde 20’si yurtiçi kurumsal, yüzde 80’i yurtiçi bireysel yatırımcılara tahsis edilecek. Akyürek Pazarlama 42.9 milyon TL’lik halka arz geliri bekliyor. 538 milyon TL ciro elde eden Akyürek Pazarlama ’nın 2012 net karı 7.3 milyon TL iken FAVÖK ’ü de 15.3 milyon TL düzeyinde.
    50 Yıllık Akyürek Grubu’nun Lokomotif Şirketi Akyürek Pazarlama Dünyanın ve Türkiye’nin Dev Markalarıyla Çalışıyor
    Akyürek Grubu ’nun 50 yıllık sektör tecrübesiyle beraber Grubun lokomotif şirketi konumuna ulaşan Akyürek Pazarlama ve halka arza ilişkin görüşlerini aktaran Akyürek Holding Yönetim Kurulu Başkanı
    Serdal Akyürek şunları söyledi:

€œDünyanın ve Türkiye’nin önde gelen dev markalarının binlerce ürününü dağıtan ve pazarlayan şirketimiz, bugün hızlı ciro büyümesine paralel artan faaliyet karlılığı ile sektörde öne çıkıyor. Türkiye genelinde 80 bin satış noktasına ulaşan yaygın satış ve dağıtım ağımız, bizim en önemli gücümüzü oluşturmaktadır.†dedi. Akyürek Pazarlama olarak son iki yılda üst üste yüzde 30 büyüme yakaladıklarını hatırlatan Serdal Akyürek , dağıtım ve pazarlama sektörünün de yüksek büyüme potansiyeline sahip olduğunu dile getirdi. Akyürek, değişen tüketim alışkanlıklarıyla beraber artan hızlı tüketim ürünleri talebinin de sektörün gelecek dönemde yerli ve yabancı yatırımcılar için cazibesini sürdürmeye devam edeceğini vurguladı.
    Halka arza ilişkin görüşlerini de aktaran Serdal Akyürek ; halka arzdan elde edilecek gelirle yapılacak yatırımlarla şirketin yıllık karını ciddi oranda yükseltmeyi ve projeksiyon dönemi içerisinde de 1 milyar TL’lik ciroya ulaşacak bir şirket olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Gelecek Dönem Projeleri

Halka arz gelirlerini büyümede kullanacaklarını ifade eden Serdal Akyürek , yeni güçlü markaları portföylerine katarak, mevcut hinterlandındaki müşteri ağını genişleterek büyüyeceklerini ifade etti. Hedeflerinin yalnızca büyüyen bir şirket olmak değil, aynı zamanda iyi derecede kar eden ve karını hissedarlarıyla paylaşan bir şirket olarak belirlediklerini dile getiren Serdal Akyürek , halka arz sonrası mevcut iş ortaklarının sayısını artırmayı hedeflediklerini de ifade etti. Gelecek dönem e-ticaret platformu oluşturma planlarından da bahseden Akyürek, e-ticaret yapılanması için Akyürek Pazarlama’nın altyapı ve lojistik imkanlara sahip olduğunu belirtti.

80 Bin Satış Noktası

Hızlı tüketim ürünleri satış ve dağıtımında pazarın önde gelen şirketi Akyürek Pazarlama , 80 bin satış noktasına ulaşıyor. Unilever, Algida, Trakya Birlik, Dr. Oetker, Dimes, Fritolay, Marmara Birlik, Tukaş gibi firmaların Türkiye’deki en büyük dağıtıcılarından olan Akyürek Pazarlama, Dardanel, Fiskobirlik ve Evden markalarının da tüm Türkiye’ye pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini yürütüyor. Şirket satış ve dağıtım portföyüne en son Tukaş ve Şimşek Bisküvi ’yi (Bien) kattı. Halihazırda 14 lojistik merkezi, 568 çalışanı ve 348 araçlık filosu ileTürkiye’nin her köşesine uzanan Akyürek Pazarlama , dev pazarlama ve dağıtım ağı ve sektöre sağladığı katma değerle perakende pazarlamada öncülüğünü sürdürüyor
    Son düzenleme : kocamuğlalı; 21-02-2017 saat: 20:56.

Sayfa 13/639 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •