Sayfa 16/639 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 5110 madde; 121 - 128 arası.

Konu: AKPAZ Akyürek tüketim ürünleri pazarlama dağıtım ve ticaret a.ş.

1. DOĞRU HUKUK BÜROSUNUN 2013 YILINDA DÜZENLEDİĞİ RAPOR.. HALA GEÇERLİ Mİ ACABA??? BENCE BU RAPOR 1 MART SONRASI AÇILACAK DAVALAR İÇİN KULLANILABİLİR....

E. Üçüncü Kişiler Lehine Verilen Teminatlar
    Şirketin,
    31.12.2012
    tarihi itibariyle grup içi şirketler ve diğer üçüncü kişiler lehine vermiş olduğukefalet ve diğer teminat tutarı 394.777.000
    TL’dir. Şirket halka arz öncesi söz konusu teminat tutarlarını 115.000.000 TL azaltarak 279.777.000 TL ’ye indirmiştir.
    Şirket yönetim kontrolüne sahip ortakları Eyyüp Serdal Akyürek ve Şekip Akyürek; Şirket’in Akyürek Grup şirketleri veya diğer gerçek ve tüzel üçüncü kişilerin bankalardan kullanmış olduğu nakit ve gayri nakit krediler için vermiş olduğu teminat, rehin, ipotek ve kefaletlerin tutarını, bankaların talep edeceği tutar ve şartlara uygun olarak ilgili bankalara şahsi kefaletleri ve/veya Akyürek
    Holding A.Ş başta olmak üzere Akyürek Grup şirketlerinin kefaletlerini vermek suretiyle
    teminat, rehin, ipotek ve kefaletlerini Sermaye Piyasası Kurulu’nun 09.09.2009 tarih ve 28/780 sayılı ilke kararı uyarınca
    31.12.2014 tarihine kadar sıfır düzeyine indirmeyi müşterek ve müteselsilen kabul etmişlerdir.(Ek 7a)
    Ayrıca
    Eyyüp Serdal Akyürek ve Şekip Akyürek; Şirket tarafından verilen söz
    konusu teminatlar nedeniyle Şirket açısından bir yükümlülük doğmamasını
    sağlamayı ve bir yükümlülük doğması halinde ise Şirketi derhal yükümlülükten kurtarmayı
    ve bu sebeple Şirketin uğrayacağı her türlü zarar ve ziyanı tazmin etmeyi kapsayan bir
    taahhütname vermişlerdir.

http://www.akyurekpazarlama.com.tr/i...kcu_raporu.pdf

2. Elinde ki malı kaptıracak mal

3. F. İlişkili Taraf İşlemleri:

Şirketin, ortakları ve grup şirketleri ile ticari ve ticari olmayan ilişkileri mevcut
    bulunmaktadır.Şirket, Yönetim Kurulu 18.04.2013 tarih ve 32 sayılı kararı ile halka arz
    sonrasında ilişkili taraflarla gerçekleştirecekleri işlemler ile ilgili olarak aşağıdaki hususları uygulamayı kabul etmiştir.
    (Ek 8)
    (1) Genel olarak, ilişkili kişilerle yapılacak her türlü işlemde Şirketin halka açık olduğu, Şirketin ortakları ile diğer grup şirketlerinin ortaklarının farklı olduğu dikkate alınacak, bu çerçevede dürüstlük ilkesine uygun olarak davranılacak ve ilişkili kişilerin lehine Şirketin karını azaltacak, Şirketi zarara sokacak işlemlerden kaçınılacaktır.
    (2)Bu kapsamda ilişkili kişilerle yapılacak ticari mal alım ve satımı ile diğer her türlü işlemlerde emsallerine uygun fiyat, ücret, bedel veya şartlar uygulanacaktır. Yine ilişkili kişilerle yapılan işlemlerde piyasa teamüllerine, ticari hayatın basiret ve dürüstlük ilkelerine uyulacaktır.
    (3) Bu çerçevede Şirket, esas sözleşme hükümlerine uygun olarak basiretli ve dürüst bir tacir olarak yönetilecektir.

Şirketin kârını ya da malvarlıklarını koruması veya artırması için yapması beklenen faaliyetlerin İlişkili Kişiler tarafından yapılması suretiyle karın veya mal varlığı artışının Şirket yerine İlişkili Kişilerde oluşmasına müsaade edilmeyecektir.
    (4) İlişkili Kişilerle olan tüm işlemlerde Sermaye Piyasası Kanunu, SPK’nın bu konudaki düzenlemeleri ve Türk Ticaret Kanunu’nun ilgili hükümlerine uyulacaktır.

Ayrıca Şirket yönetim kontrolüne sahip ortakları Eyyüp Serdal Akyürek ve Şekip
    Akyürek, ilişkili taraf işlemlerinde yukarıdaki hususların uygulanmasını sağlayacaklarına dair SPK’ya yönelik bir
    taahhütname vermişlerdir.

Son düzenleme : kocamuğlalı; 22-02-2017 saat: 14:47.

4. 2901 lotla 35 te uzlaşıyor,5939 lot alışta bekliyor

5. Dürüstlük ilkesi diyor,bağdaştıramadım..

6.  Alıntı Originally Posted by secretboyinplay Yazıyı Oku
    Dürüstlük ilkesi diyor,bağdaştıramadım..
    bagdastıgı o kadar sey var ki...
    ne ile bağdaştırsan diğerine haksızlık olur.

7. sayın sebdülbahir üstad bence bu raporu da 1 mart sonrası başlayacağımız hukuki mücadele ve spk'nın görevini ihmal şikayetimize ekleyebiliriz.
    adamlar raporda ne söz verdiyse hepsine ters hareket etmiş. yetkili kurumlarda denetlemekle ilgili yükümlülüklerini yerine getirmemiş..

Sayfa 16/639 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •