Sayfa 99/639 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 5110 madde; 785 - 792 arası.

Konu: AKPAZ Akyürek tüketim ürünleri pazarlama dağıtım ve ticaret a.ş.

1. Sn Dialektik,ben size işin doğrusunu anlatayım.Bu alacak bütünüyle Taco'da görünüyordu.Bekir Atalay Beyefendi,Taco'nun devlet ihalelerinden yasaklandığı bilgisine ulaşınca SPK'ya bir dilekçe verdi.O dilekçede aylardır satışı olmayan,devlet ihalelerinden yasaklı Taco'ya böyle yüksek tutarda bir borcun verilemeyeceğinden söz etti.Dikkat ediniz,milletvekilinin şirketi hakkında,devlet ihalelerine katılmaktan yasaklanma cezası veriliyor.Zaten ne kadar kamu payı var ki,önemi yok diyebilirsiniz ama esasa bakınız,ceza kesildi mi?Kesildi...

SPK'daki uzmanlar bunları arayıp uyardılar.Sonra alacak bir günde hooop Doruk'ta gösterildi.

Ben de konudan haberim yokmuş gibi şirketle görüştüm.Kendi ağızlarıyla o zaman bana şunu söylediler: "Alacağın garantisi için Doruk'ta gösterilmesini daha uygun gördük".

Çünkü ortakların ellerindeki diğer firmaların tamamı batık...Sadece Akpaz ve Doruk kaldı..Para Akpaz'dan çıktı.Başka nerede gösterecekler?Ortaklardan alacaklar demediler,ilişkili taraf alacağı dediler.Peçeleme yoluna gittiler.

Hele ki Doruk'un beyanında ilişkili taraflara borçlar görünmezse,işte o zaman seyreyleyin durumu...
    Nûn

2.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Sn Dialektik,ben size işin doğrusunu anlatayım.Bu alacak bütünüyle Taco'da görünüyordu.Bekir Atalay Beyefendi,Taco'nun devlet ihalelerinden yasaklandığı bilgisine ulaşınca SPK'ya bir dilekçe verdi.O dilekçede aylardır satışı olmayan,devlet ihalelerinden yasaklı Taco'ya böyle yüksek tutarda bir borcun verilemeyeceğinden söz etti.Dikkat ediniz,milletvekilinin şirketi hakkında,devlet ihalelerine katılmaktan yasaklanma cezası veriliyor.Zaten ne kadar kamu payı var ki,önemi yok diyebilirsiniz ama esasa bakınız,ceza kesildi mi?Kesildi...

SPK'daki uzmanlar bunları arayıp uyardılar.Sonra alacak bir günde hooop Doruk'ta gösterildi.

Ben de konudan haberim yokmuş gibi şirketle görüştüm.Kendi ağızlarıyla o zaman bana şunu söylediler: "Alacağın garantisi için Doruk'ta gösterilmesini daha uygun gördük".

Çünkü ortakların ellerindeki diğer firmaların tamamı batık...Sadece Akpaz ve Doruk kaldı..Para Akpaz'dan çıktı.Başka nerede gösterecekler?Ortaklardan alacaklar demediler,ilişkili taraf alacağı dediler.Peçeleme yoluna gittiler.

Hele ki Doruk'un beyanında ilişkili taraflara borçlar görünmezse,işte o zaman seyreyleyin durumu...
    Peki cezai yaptırımı ne olabilir??? Ülkemizde adalet adamına göre tecelli ettiği için...

3.  Alıntı Originally Posted by Uhacettepe79 Yazıyı Oku
    Peki cezai yaptırımı ne olabilir??? Ülkemizde adalet adamına göre tecelli ettiği için...
    İlk durumda kurum matrahının 12 milyon artırılması gerekir.Temmuz-Aralık 2016 dönemine isabet eden faiz tutarı kadar.

İkinci durumda ise 186/0,85=218 milyon üzerinden %15 stopaj hesaplanır,32 milyon gibi bir rakam çıkar.218 milyonluk tutar ortaklara dağıtılan kâr payı sayılır,32 milyon vergi çıkar.
    Nûn

4.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    İlk durumda kurum matrahının 12 milyon artırılması gerekir.Temmuz-Aralık 2016 dönemine isabet eden faiz tutarı kadar.

İkinci durumda ise 186/0,85=218 milyon üzerinden %15 stopaj hesaplanır,32 milyon gibi bir rakam çıkar.218 milyonluk tutar ortaklara dağıtılan kâr payı sayılır,32 milyon vergi çıkar.
    Hocam burada mağdur olan gerçekten özellikle D grubuna alınmadan bu hisseye giren ky ler olacak...

Bir bardak soğuk su içme aşamasına doğru gidiyor gibi...

5. Tüm olumsuzluklara rağmen bunun bu saatten sonra göreceği fiyat maksimum 42 mi yani???

Kar elde etmekten umudumu yitirdim bari bir bahane ile maliyetime gelse cidden satıp kurtulacağım...

70 kuruş bile kurtarır buna razıyım yeter artık...

Patronun hisse alımı sözü olduğu halde almadığı zaman bir yaptırım oluyor mu???

Daha önce hiçbir şirkette böyle birşey şahit olmadım o yüzden soruyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku

hocam sonuç olarak bizim paralar battı mı?
    yani hissenin yükselme veya toparlanma ümidi yok mu..
    bisaş,transturk vb. kağıtlar bile arada toparlandı..
    bunda hiç ümit yok mu sizce...

7.  Alıntı Originally Posted by Uhacettepe79 Yazıyı Oku
    Patronun hisse alımı sözü olduğu halde almadığı zaman bir yaptırım oluyor mu???

Daha önce hiçbir şirkette böyle birşey şahit olmadım o yüzden soruyorum...
    Hissedar şunu söyleyebilir: "Ortakların hisse geri alım taahhütü olduğu için ve 200 milyonluk alacağın tüzel kişilik üzerinde olduğuna ilişkin bağımsız denetim görüşü bulunduğundan;hisselerimi satmadım.Taahhütlerin yerine getirilmemesi ve yapılan muhasebe hileleriyle,denetimin de suistimal edilmesi nedenleriyle yanlış yönlendirildim ve zarara uğradım.Uğradığım zararın,sorumlulardan tazminini talep etmekteyim" gibi..Örnekle..İlliyet bağı var değil mi?
    Nûn

8.  Alıntı Originally Posted by kocamuğlalı Yazıyı Oku
    hocam sonuç olarak bizim paralar battı mı?
    yani hissenin yükselme veya toparlanma ümidi yok mu..
    bisaş,transturk vb. kağıtlar bile arada toparlandı..
    bunda hiç ümit yok mu sizce...
    Hissenin toparlanmasına ilişkin ümit var ama şirketin toparlanmasına ilişkin ümidim zayıf.Daha önce hatırlarsanız birşey yazmıştım 42 hareketiyle ilgili.

Bakınız daha mali tablo gelmeden,sanki kâr gelecekmiş gibi hisse 0,33'den 42'ye çıkmıştı.Demiştim ki,eğer beklentiden daha kötü mali tablo gelirse bunun anlamı şudur: "Hem fiyatın 20'li kuruşlara düşmesini engelleyerek yeni KY gelmesi önlenmiş olacak,hem de 33-42 arası ikili takas kanalı yaratılmış olacak" diye..

Hissenin 20'li fiyatlara düşmesini önlediler,eğer o hafta 42 hareketi yapmasaydı;biz şu an 22-25 kuruş arasındaydık.

Yapılan hesaba dikkat edin.
    Nûn

Sayfa 99/639 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •