Sayfa 2/28 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 223 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Edebiyat Finans Sosyal Muhabbet Köşesi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bugünkü ödevin demek yatırım faiz ilişkisi...

Faizin yüksek oluşunun yatırımları nasıl olumsuz etkilediği falan.

Malum Erdoğan'a göre faiz enflasyonun sebebidir.. Sonucu değil.

Aman bunu unutma...

Yoksa.

Bak ustan ne demekte:

" "Faizlerdeki düşüş istediğimiz noktada hala değil. Faizlerdeki düşüşü başaramazsak birçok musibet bizi beklemektedir. Bunu bir defa halletmemiz lazım. Piyasa faizinin yüzde 20 olduğu ülkede yatırımcı yatırım yapabilir mi? Ondan sonra lanetle de karşı karşıya kalırız. Birçok sefil ailelerle de karşı karşıya kalırız. Faiz lobilerinin yaklaşımları ile adım atamayız. Onlarla adım atarsak sadece onları ihya ederiz. Enflasyonda hala düşüşü sağlayamıyoruz, yüksek faiz sebebiyle. Bu benim iddiam. Yüksek faiz asla enflasyonu aşağı çekmeyecektir. Bunun kararını öyle veya böyle vermemiz lazım. Doğru orantılıdır, faiz düşerse enflasyon düşer. "Şu anki anlayış ters orantılıdır", hayır ya ters orantılı değil, gördük"

Bakalım bu yazımın ömrü ne kadar olacak)

Para üzerinden para kazanmaya alışmış ekonomik sülükler döviz artışını da bahane ederek faiz artışının halkın faydasına olacağına dair müthiş yanıltıcı bilgi kirliliği yapabilme gücüne sahipler

3. Yazdıklarının neredeyse hepsi intihaldir zira kendini ifade edebilecek kadar dahi Türkçe bilmez.
    Bunu yazarken boş yere yazmıyorum çünkü intihalleri Cafe'de kanıtlanmıştır.
    Bildiği sadece yazıları karşılığında elde edeceği menfaatlerdir.
    Her şey sudan meydana gelmiştir.
    Thales

Faiz lobisi emeksiz kısa zamanda müthiş kazancı bırakmamak için lobi faliyetleri için milyonları harcamayı göze alırlar çünkü kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez

Faizle enflasyon arasında da ilişki vardır çünkü faiz artışları yatırımların ve üretimin maliyetini artıracaktır bu da fiyatlara yansıyarak enflasyona baskı yapacaktır.

Döviz ilişkisi ise
    Dövizin kendi doğal seyrinde uluslararası piyasalarla dengeli olarak yükselmesi ve düşmesi bir ekonomi için felaket değildir
    ancak spekülatif hareketlerle faiz artışına zorlayıcı artışlarda dikkatli olmak gerekiyor
    çünkü bu bir tuzaktır

7. Cümleleri direkt kopyalamamayı öğrenmiş artık

Yazdıklarının esası buradadır :

http://www.mahfiegilmez.com/2014/05/...-iliskisi.html
    Thales

8. Bunun ne olduğunu anlatmak için yazı yazarak, maalesef biraz da olsa reklamını yapmak zorunda kaldım.
    Bir sonraki ziyaretim çok farklı olacaktır.
    Thales

Sayfa 2/28 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •