Sayfa 4/649 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 5185 madde; 25 - 32 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by secretmen Yazıyı Oku
    Behzat abi beklenti nasıl 10 yıl bekliycez gibi ne düşünüyorsun
    Değerli kardeşim;Spk'nın son kararından sonra yorum yapmak da zorlaştı.
    Senet konusunda bana göre söylenecek söz şudur;
    Sektörüyle,ürünleriyle,geleceğiyle ve artan satışlarıyla mükemmel bir senet..
    Ama idare edenlerle ve spekiyle borsanın en rezil senedi.
    Senet fiyatı %7 bedelsize rağmen hala 2011'in fiyatında bile değil.Bu senet konusunda umut pompalamanın anlamsızlığı ve vebali ortada.

Asla bir yönlendirme ve yatırım tavsiyem yoktur.

2. Orman Ürünleri Meclisi: Fonların kaldırılmasından memnuniyet duyduk

Türkiye Orman Ürünleri Meclisi yeni dönemin ikinci toplantısını, Meclis Başkanı Ahmet Kahraman başkanlığında, TOBB İstanbul Hizmet Binası'nda kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirdi. ?
    Meclis Başkanı Kahraman, toplantıya sektörün en büyük sorunu haline gelen, orman hammaddesi üzerinden alınan Ağaçlandırma Fonu ve Bakanlık Fonu adı altındaki ilave vergi yüklerinin kaldırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladı.

bizim ahmet kahraman meclis başkanı olarak açıklama yapmış. yuzde 8 10 malıyetlerde azalmadan bahsediliyor hisseye bir etkisi olurmu bilinmez.

Alıntı Originally Posted by arkhon Yazıyı Oku
    Orman Ürünleri Meclisi: Fonların kaldırılmasından memnuniyet duyduk

Türkiye Orman Ürünleri Meclisi yeni dönemin ikinci toplantısını, Meclis Başkanı Ahmet Kahraman başkanlığında, TOBB İstanbul Hizmet Binası'nda kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirdi. ?
    Meclis Başkanı Kahraman, toplantıya sektörün en büyük sorunu haline gelen, orman hammaddesi üzerinden alınan Ağaçlandırma Fonu ve Bakanlık Fonu adı altındaki ilave vergi yüklerinin kaldırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladı.

bizim ahmet kahraman meclis başkanı olarak açıklama yapmış. yuzde 8 10 malıyetlerde azalmadan bahsediliyor hisseye bir etkisi olurmu bilinmez.
    olur olur hemde bal gibi olur.

Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    olur olur hemde bal gibi olur.
    yinede ben konu üzerindeki görüşümü söyliyeyim;bu 2016 yılını gentaş büyük ihtimalle 240 milyon ciro ile bitirir. Yüzde 10 luk kalkan vergiden kasada 24 milyon fazla para kalırdı. Yani 2016 da mesela 9 ay bilançosunda 182 milyon cirodan kalan bürüt kar 38 milyon yerine 54 milyon olacaktı.Yalnız burada üretilen 182 milyonluk malın ne kadarını orman urunleri teşkül ediyor. Bunu tam bilemeyiz. Yinede kasadaki kar miktarı artar bu kesin. Ben hazır yazmışken başka birşeyler daha söyliyeyim.
    gentaş 2017 yılında 300 milyona yakın ciro elde edebilir bu sadece tahmin. Gentaşın yönetim, dagıtım,ve finans giderleri yaklaşık 33 milyonu buluyor 9 cu ayda 38 milyon bürüt kar elde etmişti 9 cu ayda bizlere sundugu bilanço 19 milyonluk karın bir kısmı iştiraklerinden ve diger faliyet gelirlerindendi. Eger bahsettigim gibi 2017 de 300 milyon ciro yakalanırsa gentaş karını 13-15 seviyelerinden bir hayli yukarı çeker. benim tahminim var ama burada söylemem dogru olmaz. Şimdi Behzat abimize soralım, Fazlamı iyimserim? Yatırım tavsiyesi degildir. Saygılar.

5. Kız çok güzel ama ahlaksız.Çünki,anası babası yaramaz.Kızın ahlaksızlığının sebebi de işte bu ana baba.

6. DÖNEM KARI (ZARARI)
    21.217.328

Dönem Karının (Zararının) Dağılımı
    Kontrol Gücü Olmayan Paylar
    3.600.669
    Ana Ortaklık Payları
    17.616.659

7.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Geçen yıl 2015 karı 4 Martta açıklanmıştı.Bu yıl muhtemelen 3 Mart Cuma günü açıklanabilir.
    Ancak;özellikle bu senet konu.sunda kar tahmini yapmak zor.Her türlü sürprize hazırlıklı olmak gerekse de,normal şartlarda 17 ml TL kar gelebilir diye düşünüyorum.Bundan da 5 krş temettü gelirse öpüp başımıza koyalım
    Kar beklentime uygun geldi.VD'ne göre sürpriz yok.Bana göre olumsuz bir durum yok ortada.

Sayfa 4/649 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •