Sayfa 52/649 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 5185 madde; 409 - 416 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1. GENTS-2.jpg

Çıkış trendleri birbirine benzeyen kısımlar.

Kendimce Öylesine çizim yaptım.

Yatırım tavsiyesi olamaz.

2. gents.jpg

Her şekliyle çizim yaptım.

Çizimler umarım eğitim açısından işinize yarıyordur.
    Herşey grafikte mevcut. Artık düşüş son bulmalı, iyice sıkıştığını gösteriyor.

Yatırım tavsiyesi olamaz.

3.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    sn yarımada

gentaş için söylemiyorum ama bu şirketler arası transfer işlerini ispat ettiğinde
    adamın dötündeki donu bile alırsın almak istedikten sonra. Bu gelişmiş olan ülkelerde böyledir.

ispat basittir bu işin kompedanı olan fonlar var adamlar senin mizanını senin yeminli mali müşavirinden önce yapmış oluyor.
    yeterki senle uğraşmak istesin senden ekmek çıkacağını bilsin.

ama şirket zaten tahtaya böyle birileri geldiğinde kendine çeki düzen vermesi gerektiğini hisseder.yapar yapmaz keyfi bilir kazanıp kazanıp vergi dairesine ödemektense doğru yolun dalavereden kaçmak olduğunu bilirler.

aa bilmedi mi o zaman bildiriveren birileri mutlaka çıkar.
    sn kentuf Türkiye'de bu işlerle uğraşmak ve sonuç elde etmek çok zor.

Bir de Gentaş özelinde bakarsak ürettiği ürünler atıyorum piyasada 10 tl ya da var 100 tl ya da var. Bu yüzden Genpaz'a sattığı ürünün kaç tl olması gerektiğini çözebilmek zor. Kimya şirketinden aldığı hammaddenin fiyatı aşağı yukarı bellidir ama mal sattığı şirketlerindeki olması gereken fiyatı bulmak zor.Bence bu tür paravan şirketlerin kurulmasının yasaklanması lazım.

4. Peki yarımada ne yapabiliriz sizce?

5. Karın kaçırıldığını maliyetlerin şişirildigini düşünüyorum bunlara ancak okkali bir vergi incelemesi gerekiyor. Vergi Denetim Kuruluna bir basvuru seferberliği yapilirsa sonuç alinabilir

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sayın Yarımada bu konuda diğer şirketle uğraştığınızı forumdan takip ediyorum. Benzer bir uğraşıyı burda da yapabilir miyiz? Bu durumlardan dolayı bu hisseden kaçan yatırımcılar olduğu muhakkak. Yapabileceklerimizi yazsanız da bunların içinden bir yerden başlasak.

7.  Alıntı Originally Posted by brbrs123 Yazıyı Oku
    Sayın Yarımada bu konuda diğer şirketle uğraştığınızı forumdan takip ediyorum. Benzer bir uğraşıyı burda da yapabilir miyiz? Bu durumlardan dolayı bu hisseden kaçan yatırımcılar olduğu muhakkak. Yapabileceklerimizi yazsanız da bunların içinden bir yerden başlasak.
    Sayın brbrs123 bizim diğer şirketle yaptığımız uğraşı yıllara dayanan ve kapsamlı bir çalışmanın ürünü. Bu şirket için arkadaşın dediği gibi Vergi Denetim Kurulu'na gitmek gerekir ama dilekçenin kapsamlı olması lazım. Vergi Denetim Kurulu basit bir dilekçeyle işlem yapar mı bilmiyorum.

Gentaş'la aynı sektörde yer alan şirketlerle karşılaştırmalı bir başvuru olması lazım. Daha öncesinde genel kurullara katılıp bu konuda sorular sorarak bilgi toplamak lazım. Anlayacağınız zorlu bir yol.

8. Sirketin mali tablolarindan derlenen veriler baz alinarak yapilacak bir calisma cok sayida gerekceyi ortaya cikracaktir bunlarin rapor haline getirilerek VDK ya gonderilmesi. Hak kaybina ugranildiginin gosterilmesi yeterli olacaktir

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 52/649 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •