Sayfa 396/651 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496 ... SonSon
Arama sonucu : 5205 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1. Sayın Behzat ; sizin bahsettiğiniz şirket 400 milyon a satışı yapıp resmi tahsilatları da bu rakamdan almışlardır.Ancak yapu devrini ,maalesef belediye rayicinden aşağı olmaz tezi ile belediye rayicinden yapmışlardır. Bu rayiç kesin 400 milyonun altında olduğu için 132 milyonluk tarhiyata maruz kalmışlar. Ancak burada tapu devri ve resmi alışveriş 5.6 milyon dan yapılmış. Yani herşey usulüne uygun. Bu yüzden Maliye den bir şey çıkmaz. Ancak SPK küçük yatırımcıların hakkını aramak için değerleme raporundaki rakamı baz alırsa tapu devir harcı ve KDV değişecektir.Maliye de ki işleyiş malesef eroin sat faturasını düzenle gelir vergisini tahakkuk ettir benim için sorun yok ,Eroin in yasadışıymış önemli değil mantıgıdır.Buradaki satış ve para alışverişi VUK a uygun yapıldığı için SPK tarafı bu işi çözecek mercidir.Maliye tarafında olduğum için az çok bildiğimi düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by FERİKÖY Yazıyı Oku
    Sayın Behzat ; sizin bahsettiğiniz şirket 400 milyon a satışı yapıp resmi tahsilatları da bu rakamdan almışlardır.Ancak yapu devrini ,maalesef belediye rayicinden aşağı olmaz tezi ile belediye rayicinden yapmışlardır. Bu rayiç kesin 400 milyonun altında olduğu için 132 milyonluk tarhiyata maruz kalmışlar. Ancak burada tapu devri ve resmi alışveriş 5.6 milyon dan yapılmış. Yani herşey usulüne uygun. Bu yüzden Maliye den bir şey çıkmaz. Ancak SPK küçük yatırımcıların hakkını aramak için değerleme raporundaki rakamı baz alırsa tapu devir harcı ve KDV değişecektir.Maliye de ki işleyiş malesef eroin sat faturasını düzenle gelir vergisini tahakkuk ettir benim için sorun yok ,Eroin in yasadışıymış önemli değil mantıgıdır.Buradaki satış ve para alışverişi VUK a uygun yapıldığı için SPK tarafı bu işi çözecek mercidir.Maliye tarafında olduğum için az çok bildiğimi düşünüyorum.
    MASAK Toplu ihbar işe yarar bence...

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

3. SPK firmadan cevap istemiş.

Onlarda Gentaşın aldığı Tuzla-Arsasını Değerleme yaptırdık.

3 milyondu biz pazarlık yaptık (kendi kendilerine) 3.3 milyona sattık diyorlar.

(neden bu değerleme raporlarını SPK sorunca açıkladılar?)

Gelelim Gebze sanayi arsasına

Arsa belki 20 milyon ama Gentaş Kimyaya satmasaydık (devretmeseydik)

yatırım yapmıyacağımız için devlete devretmek zorundaydık. diyorlar

Bende diyorum ki 3.3 milyona Tuzladaki arsayı G.Kimyadan alacağına

Gebzedeki sanayi arsasına yatırım yapardın.

Kısaca kılıf hazır SPK bunu yemiş. Hayırlı olsun

Güzel olan öyle yada böyle SPK hesap sorması

özetle mevcu satış ve karlılığı göre en az 3 olması gereken kağıdın 2 geçememesi

sebebi güven vermeyen şeffaf olmayan yönetim

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. şimdiye kadar kağıdına sahip çıkmayan yönetimden bundan sonra kağıdı her türlü rezil etme beklenebilir.kağıt sebepsiz yere düşüyor. yatırımcı hakkını araması sonucu kağıt düşüyor. yatırımcının ne hattine hesap sormak. bakalım nereye kadar düşmesine seyirci kalınacak.

5. 1.54 e kadar geriliyebilir. günlükçüler dikkatli olsun.

6. Sn Antiseptik uğrarsınız dimi. Teşekkürler size zahmet veriyoruz.

7. Ben bu arsa satışı konusunu geçen hafta SPK'ya şikayet ettim. Henüz herhangi bir dönüş olmadı.
    YTD

Sayfa 396/651 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •