Sayfa 421/651 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon
Arama sonucu : 5205 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by İnatçı Bomberman Yazıyı Oku
    Bundan sonra ne olur diye merak eden varsa DMSAS ın birkaç günlük grafiğine göz atabilir...

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    AYNI ŞEY DEĞİL. ÖNEMLİ FARKLAR VAR.
    temel olarak,
    gentaş da karlılık artışı üretimden kaynaklanıyor. iç ve dış satışlarında yüksek artışlar var.
    dmsas da ise satışlar yüksek değil. karlılık artışı daha çok üretim maliyetlerinin azaltılmasından geliyor.
    teknik olarak her ikisi de gap(kaçış boşluğu) bırakarak yükseliyor. ancak 1- gentaşda işlem görmeyen fiyat aralığı çok fazla(tavan açıyor)
    bu durum gelecekte çok yükseleceğine düşünenlerin hisse senedine mutlaka sahip olmaları istemelerinden kaynaklanmaktadır.
    2- dmsas da ise işlem görmeyen fiyat aralığı ise daha azdır
    3- gentaş gap bırakarak yükselirken tarihinin en yüksek iki işlem hacımından birini yapmıştır.
    dmsas da ise hacım gentaş kadar yüksek değildir ve devamı gelmemiştir..
    Grafik Yorumcusu

2.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    AYNI ŞEY DEĞİL. ÖNEMLİ FARKLAR VAR.
    temel olarak,
    gentaş da karlılık artışı üretimden kaynaklanıyor. iç ve dış satışlarında yüksek artışlar var.
    dmsas da ise satışlar yüksek değil. karlılık artışı daha çok üretim maliyetlerinin azaltılmasından geliyor.
    teknik olarak her ikisi de gap(kaçış boşluğu) bırakarak yükseliyor. ancak 1- gentaşda işlem görmeyen fiyat aralığı çok fazla(tavan açıyor)
    bu durum gelecekte çok yükseleceğine düşünenlerin hisse senedine mutlaka sahip olmaları istemelerinden kaynaklanmaktadır.
    2- dmsas da ise işlem görmeyen fiyat aralığı ise daha azdır
    3- gentaş gap bırakarak yükselirken tarihinin en yüksek iki işlem hacımından birini yapmıştır.
    dmsas da ise hacım gentaş kadar yüksek değildir ve devamı gelmemiştir..
    Tespitleriniz doğru olmakla beraber dmsas ta yükselişinin ikinci günü bedelli haberi geldi... Bunda beklenen bedelsiz ve temettü... Hayırlı hafta sonlarınız olsun... Elinde gents olanlara gents güzel bir hediye verdi hafta sonuna... Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun...
    '' İlkelerine bir kez dahi olsun ihanet eden insan, hayatla olan saf ilişkisini yitirir. Bir insanın kendine karşı hile yapması, onun filminden, hayatından, her şeyinden vazgeçmesi demektir.

3. GENTS 1.8 üzerinde kaldığı sürece yol uzun geç gelmiş hareket, piyasaların bozması patronun vefat etmesi derken aslında bilanço öncesi 1.9 larda olması gereken hisse kendini telafi edercesine tavan açtı. Artık sabır edenler borsada bir çok devin kağıtlarının eridiği piyasada GENTS yatirimcisina çifte kar oldu. Gents den çıkınca ucuzlamis bir sürü kağıt bulunabilecek. 2-2.2 arasında spek musede ederse güzel al sat yapıp daha güzel yerler için hisseyi tasimaya çalışacağım.

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Umarım Bu yılın (Yataşı, Banviti) kağıdı olur.

Birde arsa değerinde satılsaydı 16.7 milyon değilde 25 milyon kar gelseydi ne olurdu.

Bir hisse için önemli olan satışların artması (%52 artmış)

Faaliyet karındaki artması (%160 artmış)

Ve Dönem karı artış (%360 artış)

Klasik olarak pazartesi olmadı salı ortak satış haberleri gelir.

Hissenin yükselişi yavaşlayabilir.

Satışın ve karlılığın devam etme ihtimali yüksek

Eskiden temettü vermede bu kadar cimri değillerdi.

Yıl sonu karının en az %50 Temmettü verse hisseye kurumsal yatırımcıların gelişini artar.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

5. Hisseye bu kadar talep varken tavanı bozmasına rağmen yeniden alış gelerek tekrar tavan yapmış bir kağıt varken bu kadar rekor kar varken bu telaş niye gerçekten anlamıyorum farklı yerlerden yorumları okuyorum herkes pazartesi elindeki hisseyi hemen çıkarma peşinde şahsen bu konjonktürde dolar tekrar rekor seviyelere gelmişken hafta sonu belirsizliğe girmişken borsa yüzde 1 e yakın değer kaybetmişken açtığı tavanı bile saniyede tekrar talep gelmesiyle tavanda alıcılı kapatması benim açımdan gayet olumlu ve ben bu alımların küçük yatırımcı tarafından olduğunu düşünmüyorum eski maliyetler artık gitti şu anda hissede olanların çoğu bir 1.80 ve üstü maliyetler cuma günü alan büyük yatırımcılarda dahil bunu nerden anlıyoruz dün rekor işlem hacmi gerçekleşti Ve ortalama maliyet 1.87
    Şimdi gelelim haftaya ne olur pzartesi gaplı açacağı kesin ben direk 2 ve üstü bekliyorum önemli olan orda ne kadar tutunacak gün içinde düzeltmeler olsada gün sonu kapanış hafta içindeki hareketin önemli göstergesi olacak 2 ve üstü gün sonu kapanışlar yükselişin devamı niteliğinde ben önümüzdeki 7 günlük süreçte oldukça olumluyum
    Tamamen kendi tahminlerim olup kesinlikle ytd

6. Temettü ve bedelsiz tarihi ne zaman belli mi bedelsiz için spk onayı alindimi bilgisi olan

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by İnatçı Bomberman Yazıyı Oku
    Tavan yapmış hisseyi almak için muhakkak birilerinin aktif satış yapması gereklidir ve 1.89 dan gerçekleşen 7.xx mlyn lot un %73 lük kısmı satış gözüküyor... Birileri tavana alış girdikce digerleride pasif alışlara aktif satış yapmış görünüyor... Bu durumda alan ve satan bilgisi önem arz ediyor... kim kime sattı?

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    A1 acikci kalmıştı 100 bin vardı kapanışta 300 bin yapmış finansman 250 bin civarı artıdaydı 100 bin eksi yaptı a1 acikci olduğu kâğıtta herşey beklenir ptesi açılışta ve hemen harekette kendini belli eder bence bakalım hayırlısı

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 3 faktörde başarı göstermiş

1 ciro yüzde 50 den fazla artmış

2 bürut kar yüzde 100 den fazla artmış

3 net karı yüzde 300 den fazla artırmış

Bu 3 faktörde iyi olan şirket bu senenin en iyi çıkışını yapmaya aday olur böyle bir kara göre hisse bire bir yapması gerekir 2 TL komik kalır en az 3 TL ye soluksuz gitmesi gerekir

Üç koldan satış yapmazlarsa

Çelik nakliyat
    Genpaz
    Ve meşhur kahramanlar

Bunlar biraz uslu durursa
    Yol uzun
    Yatırım tavsiyesi değildir

GM 5 d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 421/651 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •