Sayfa 12/1001 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Borsa düşmediği sürece yukarı hareket sahte

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. risk primi artan ülkedeki faizin yabancıyı tatmin etmemesinden artan kur

temmuza kadar isler iyi gidiyordu. japon ev hanımları bile yen satıp turk lirasi alarak carry trade'in zevkini cikariyordu. derken artik aga babalari bu kadar riskli ulke icin faiz az dediler. en son 3 lerden baslayip 3.9 a kadar suren atak doneminin bir benzerindeyiz. nasil tcmb glp faizini arttirdi buna bir set cekti. benzer bir durum olana kadar kurda cosku bitmez. tahvil faizleri son iki ayda %10 dan 12.5 lere geldi. hazinenin son 18 milyarlık ihalesine yerli bankalar bile gonulsuz girdi. kamu bankalarinin tam destegine ragmen hazine 2 milyar eksik borclandi.

27 kasim da eger 6 bankaya ceza istenirse bir kopus yasanabilir. trump turkiyeyi gozden cikardi mi bunu gorecegiz. bunu odememe gibi bir ihtimal kuzey kore gibi dis dunyaya kapali ekonomi modeli olmadan imkansız. her turlu dolarla olacak islem abd uzerinden yurur. siz burdan dolar alip sattim derken muhtemelen hsbc ya da citi uzerinden abd kaynakli bir muhabir banka kullanırsınız.

egerki bir de bu sirada abd faizi arttırır, trump da sahin olan adayi fed baskani yaparsa ayvayı yedik

ytd

3. IMF ile ilgili görüşmeler ne zaman başlayacak bakalım
    belkide başlamıştır bile

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by etnaxy Yazıyı Oku
    Borsa düşmediği sürece yukarı hareket sahte

Valla hangisi sahte ben çıkaramıyorum.

Bakış açısı belki de...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Erdoğan bir kaç gün önce MB dolar rezervlerini 125 milyar dolara çıkaracağız demişti...

Belki de son borçlanmalarla dolar alacaktır piyasadan...

Belki de o alımlar bu sahte çıkışlara neden oluyordur.

Latife latife...

6. 200 mlyr usd civarı toplam değeri olan Bist i
    usd ile kıyaslamak için nasıl bir bakış açısına sahip olmak gerekir

7. yani bana da borsa balon görünüyor keza baktığınızda bankalar da zirvelerinden bayağı aşağı inmiş durumda.

varlık fonundaki denetimsiz para da bir yere kadar borsaya takviye yapacak gibi bunun yanı sıra DOLAR ENDEKSI 94,90 % 0,30
    dxy 94'ü kırdı geçti.

borsadaki düzeltme hareketlerinden küçük miktar para ile vurkaç yapıyorum fakat uzun vade yatırım yapmaktan çekiniyorum, dolarda kafam daha rahat. 3.50 maliyet ile %70 dolar 4.08 maliyet ile %10 Sterlin gerisi fon, borsa, enpara vadeli try ...

Alıntı Originally Posted by etnaxy Yazıyı Oku
    Borsa düşmediği sürece yukarı hareket sahte

Küçük insanlar dengini, büyük insanlar kendini arar.

Şimdi bir çanak yaptı kulbu yapar ise hedefi Fizan olur. Ondan sonra da bir güZel batarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 12/1001 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •