Sayfa 449/1001 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Günün Kanalı

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    250.000 müteahhit nasıl karın doyuruyor sanıyorsun
    yoksa hepsi aç kalmıştı.
    adamlar 400 e değil 700 e de satıyorlar
    aynı büyüklükte bir ev esertepe 130.000 tl yaşamkentte bahçelide alacaatlıda 700.000 TL
    Arsa rayic bedelinin yüksek olmasına (cazip semt) ve insaatlarin kaliteli proje olmasına aklım erer.

Amaaa..
    Adam kırsala toki tarzı kümes gibi ev yapıp ne otoparkı var ne kileri deposu var vs.
    Birde metre kare yaniltmacasina gidiyorlar.Herşey hileli.
    Vakti zamanında bir çok eve talip olmuştum.hepsinde problem çıktı.
    Adam dairelerimiz 125 m diyor.
    Evin içine girip odaları olcuyorum 85 m anca geliyor.
    Gerisi nerde diyorum kem kum.
    Yine başka bir dairede adama diyorum arabama park yeri neresi olacak soruyorum.
    Caddeye park edecen diyor.
    Bina girişine yoneliyorum.
    Dış kapıdan giriyom direk merdivenler.yani daire sayısı kadar antre yada depo yok.
    Adama soruyorum.
    Benim ve çocuklarımın 3 tane bisikleti var onları akşam olunca evemi cikarcam diyorum ses yok.

Böyle projelere değil %100 %50 bile vermem.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Müteahhit olmak...tacir olmaktır. Ticaret odasına kayıt olmaktır. Uzun boylu teknik ekonomik bilgi birikim gerektirmez. Veli göçer malum mahkemede ne dedi ; sayın hakim ben ne anlarım depremden inşaattan ben edebiyatciyim.
    Emlak ve konutun fiyatlarının yüksek olduğu ve balon oluşturduğuna katılıyorum. İşçilik maliyetinin emeğin değeri malesef düşüktür. Arsa , organizasyon, finans ve diğer nedenlerle...maliyetler yükselmiştir.
    Aslında gelişen yapım teknolojisi ile konut yapım maliyeti düşüktür.

SM-A700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

.

İkinci eviniz köyde de olsa, yazlık da olsa piyasa değerinin %5'i yıllık vergiye tabi olursa ev fiyatlarını görürüz.

Türkiye, yılda 30 gece kalınmayan binalarla doldu.
    Fabrika, hisse senedi şeklinde ekonominin içinde olması gereken tasarruflar verimsizce betona bağlanıyor.

"Dökülün %5 ev vergilerini"

diyebilir mi gelecekte bir hükümet?

.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

http://www.businessht.com.tr/piyasal...727200-karahan
    Cumhurbaşkanı Ekonomi Baş Danışmanı Doç. Dr. Hatice Karahan: TCMB resmi daha iyi görmek için bekliyor olabilir
    ``Bu özünde hukuki bir süreç olsa hiçbir cezanın gelmemesi gerektiğini biliyoruz.`` dedi.

Hukuktan bahsetmek için önce senin HUKUK sisteminde HUKUKSUZLUK olmayacak baaayan ! derler adama.

Yinede bu baş örtülü Cumhurun reisinin ekonomi danışmanı baaayan! diğer baş danışmanlar kadar yalakalık yapmamış . Yani başımıza geleceklerin kabullenilmiş ifadeleri. Bu durumda Dolarda düşüş olabilir diyerek 4 Aralıktan önce pozisyon bozmak isteyenler barbut atmış olurlar, ya herro ya merro.... Ben bizimkilere zerre kadar güvenmediğim için bekleme taraftarıyım ki zaten düşsede çıksada hep bekleyen tarafta olacağım. Beni buna iten sadece Zarrab değil, Zarrab benim düşünceme göre buzdağının sadece görünen kısmı neyse beklemeye devam.

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    http://www.businessht.com.tr/piyasal...727200-karahan
    Cumhurbaşkanı Ekonomi Baş Danışmanı Doç. Dr. Hatice Karahan: TCMB resmi daha iyi görmek için bekliyor olabilir
    ``Bu özünde hukuki bir süreç olsa hiçbir cezanın gelmemesi gerektiğini biliyoruz.`` dedi.

Hukuktan bahsetmek için önce senin HUKUK sisteminde HUKUKSUZLUK olmayacak baaayan ! derler adama.

Yinede bu baş örtülü Cumhurun reisinin ekonomi danışmanı baaayan! diğer baş danışmanlar kadar yalakalık yapmamış . Yani başımıza geleceklerin kabullenilmiş ifadeleri. Bu durumda Dolarda düşüş olabilir diyerek 4 Aralıktan önce pozisyon bozmak isteyenler barbut atmış olurlar, ya herro ya merro.... Ben bizimkilere zerre kadar güvenmediğim için bekleme taraftarıyım ki zaten düşsede çıksada hep bekleyen tarafta olacağım. Beni buna iten sadece Zarrab değil, Zarrab benim düşünceme göre buzdağının sadece görünen kısmı neyse beklemeye devam.
    bravobravo

İşinibilen genç zaeri-iran Tr vatandaşı genç delikanlı hakkında haberlerde serbest bırakıldı bilgisi geçince itirafçı olduğunu düşündüğümü yazmıştım....Geçen burada da yazdım bir arkadaş senin çocuğun var mı gibi bir tehdit vari soru sormuş adamın itirafçı olamayacağını ima etmişti.....Şimdi tüm haber kanallarında bu bilgi serbestce yazılıp çiziliyor....

Bana göre mafya babası mutlaka ceza kesecek aksi halde karizma çizilir....Bu ceza 6 bankaya verilecek diye haberlerde birşeyler yazılıp çiziliyor....Gerçekleşmesi durumunda ;
    1- Bankacılık sektörü başta olmak üzere borsa sert satış yer...
    2-Dolar 4 üzerine kendini atar ve oralar artık taban olur....
    3-Devlette boş durmuyor....Devlette önlemini almış yasal düzenleme ile bankaların birleşmesini kolaylaştırıcı yasa çıkarmıştır....
    4-İşin siyasi ayağıın olup olmayacağı ise bizim yöneticiler ile onlar arasında ki pazarlık belirleyici olacak gibi duruyor....Bana göre Ruhani ile aynı kareye girmenin de bir siyasi sonucu olma olasılığı yüksek.....

http://www.hurriyet.com.tr/on-binler...tinda-40656318
    Kısa sürede on binlerce üyeye ulaşan Çiftlik Bank, birçok soru işareti barındırıyor. 200 bin TL yatırana aylık 50 bin lira kazanç vaadiyle sanal çiftlik hayvanları satan KKTC merkezli şirketin hesapları incelenecek.

Vay uyanık KERİZLER vay ! 200 bin Tl ile ayda 50 Bin Tl kazanç ha ! Ulan bizde bu milletin içinde hala JET FADILA nasıl olurda defalarca para kaptıran kerizler var deyip duruyoruz, JET FADIL kerizleri keçi bank kerizleri yanında ileri zekalı kalır anasını satayım. Neyse ya hep ne diyoruz, ``HERKES LAYIK olduğu şekilde yaşar.``

Sayfa 449/1001 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •