Sayfa 451/1001 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku

Yinede bu baş örtülü Cumhurun reisinin ekonomi danışmanı baaayan! diğer baş danışmanlar kadar yalakalık yapmamış . Yani başımıza geleceklerin kabullenilmiş ifadeleri. Bu durumda Dolarda düşüş olabilir diyerek 4 Aralıktan önce pozisyon bozmak isteyenler barbut atmış olurlar, ya herro ya merro.... Ben bizimkilere zerre kadar güvenmediğim için bekleme taraftarıyım ki zaten düşsede çıksada hep bekleyen tarafta olacağım. Beni buna iten sadece Zarrab değil, Zarrab benim düşünceme göre buzdağının sadece görünen kısmı neyse beklemeye devam.
    Beklemek dedinizde aklıma geldi..malum ''risk off trade'' başladığında ilk boynu burulan ülke biz oluyoruz..yanılabilirim ama bu konuda benim ''altın'' dikkatimi çekmeye başladı..bu risk off durumlarında dolar güçlensede, altın artık eskisi gibi cumburlop aşağılara süzülmüyor..sanki global açıdan içerilerde bir tedirginliğin fiyatlamasını yapıyor..bu tedirginliğin temeli ekonomik olsada ekonomik olayların bir takım siyasi gerginlere de yol açması söz konusu olabilir diye düşünüyorum..

Altın her ne kadar kontrol altında olsada nihayetinde hem altın hemde dolar güvenli limandır..izleyelim bakalım..

Ayrıca dünyanın en büyük kreditörü Japonyanında QE'leri azaltacağı yada azaltmak zorunda kalabileceği yazılıp çizilmeye başlandı..böyle bir şey tabiki hemen yarın öbürgün başlamaz ama ileride bizim açımızdan çok ciddiye alınması gereken bir konu..

Mesela şu konuyu ben ciddiye alıyorum:

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Trump'ın yalancı çobana döndüğünü düşünebilir, dikkate almayabilirsiniz..ancak yukarıda dediğini yapacak olursa 2018 yılı global ticaret ve dolayısıyla global büyüme açısından sıkıntıların başladığı yıl olmaya aday görüküyor..tabiki sıkıntı deyip geçmemek lazım..baş aktör tarafından oyunun kuralları değiştirilecekse, dolar borçlusu dünya için hiç iyi bir gelişme olmaz bu..nihayetinde uzun vadede altta kalanın canı çıkar..not etmek lazım..

Trump'ın gezisinden sonra, Çin finansal sektörünü yabancı yatırımcılara açtı..bu ABD'nin yıllardır istediği bir şeydi..ancak Çin'in bu hamlesi batının baskısından ziyade Çin'li bankaların içine düştüğü ciddi sıkıntılar sonucu olduğu düşünülüyor..dolayısıyla Çin bu konuda yatırımcı çeker mi?..Zor..Çin'de balon büyük..
    Bu arada ÇİN 10 yıllıklar son 3 yılın en yükseği 4'ler civarında dolaşıyor..

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu millet hemen her konuda kerizlenmek için sabahtan akşama kadar boş geziyor...

Kollar arkada...

Ya da pantolon cebinde.

Sağa sola bakınarak dolanan bir sürü insan.

Bir inşaat çukuru bulup da makinenin çalışmasını seyredebilir akşama kadar.

Ya da bir trafik kazası.

Sonrada millet aç bilaç edebiyatı.
    Abi sen çok yaşa

Yaptığınız benzetmeyi gözümün önüne getirdim
    aynısının tıpkısı

``Ulusların Düşüşü `` kitabı okuyan varsa ve herşeyi özümsemişse zaten çoktan tedbirini almıştır okuyup da ülkelerde yaşanan olayların nelere mal olduğunu anlayamayan yada hiç okumayıp ülkesinde geçmişte yaşananlardan da ders almayanlar için yapacak en iyi şey olacakları soğuk kanlılıkla izleyip kaderlerine razı olmaktır.

USLARIN DÜŞÜŞÜ sayfa 366-367 `EL CORRALITO`` Türkçesi ``küçük ağıl`` kitabı okumayanlar, bu ifadenin ne anlama geldiğini görmemiş olanlar için sorun yok içleri ferah olsun.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Sonra da müteahhit kendisi uyduruktan bir site yönetimi kurup milleti söğüşlemeye devam ediyor teslimden sonra. Nasıl olsa denetlenmiyor. Söğüşle babam söğüşle. Satarken ayrı söğüşle, sattıktan sonra da site yönetimi üzerinden söğüşle.

Bu millete müstehak. Kat Mülkiyeti Kanunu nedir, şu anda bu kanunun eksiklikleri nedir diye sorsan, çoğu kimse öküzün trene baktığı gibi bakar?
    bence şu anda en büyük sorunlardan biride bu adamalr o lüks siteleri yapıyorlar
    sözleşmeyede 5 yıl site yönetimi müteahhit firma tarafından belirlenir diyorlar
    kapıcısından tesissatçısına bahçivanından spor merkezine kadar kendi adamlarını dolduruyorlar
    yönetimi devirmeye kalksan tüma damalrı ile çekilecekleri şeklinde tehdit ediyorlar. site sahipleride site sistemi çökmesin diye katlanıyor aidatları onların istedşiği rakamlardan sürdürüyor
    ve şirket tarafından atanan site yönetimleri bir süre sonra mafyalaşıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

KaraKemal
    Sadece oturduğu ve kazandığı için konuyu dile getirdim..
    bugün ekim vadeli dolarda 2.tur short açıp pozisyonu tamamladım.. artık sadece oturmayı düşünüyorum, hiç ellemeyeceğim- dolar short en sevdiğim pozisyon, fiyat hiç değişmese ayda 3,5 kuruş kar yazıyor vade farkından..
    karakemal in durumu vahim don mon kalmamıştır.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. nasıl olacak bilmiyorum ama, borsada mevcut seviyeler muhafaza edilebilir ise 10 - 15 bin puanlık bir hareket gelebilir.

ama tabii ki makul bir yere stop koymak lazım...

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bence şu anda en büyük sorunlardan biride bu adamalr o lüks siteleri yapıyorlar
    sözleşmeyede 5 yıl site yönetimi müteahhit firma tarafından belirlenir diyorlar
    kapıcısından tesissatçısına bahçivanından spor merkezine kadar kendi adamlarını dolduruyorlar
    yönetimi devirmeye kalksan tüma damalrı ile çekilecekleri şeklinde tehdit ediyorlar. site sahipleride site sistemi çökmesin diye katlanıyor aidatları onların istedşiği rakamlardan sürdürüyor
    ve şirket tarafından atanan site yönetimleri bir süre sonra mafyalaşıyor
    Burası Beton topiği gibi oldu, kısaca bende bir şey söyliyeyim Dolarcı forumdaşları daha fazla sıkmayalım konuyu kapatalım. O 5 yıllık mecburi site yönetimi olayı NEF` in projelerinde ÖMÜR BİLLAH, milet neye imza attığını bilmiyor siz ne diyorsunuz !....

Sayfa 451/1001 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •