Sayfa 655/1001 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

10 yıl boyunca ales soruları çalınan bir memleketten bahsediyoruz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    O teknokratları hangi siyasetçi atayacak?. Halk o siyasetçiyi nasıl seçecek?. Halk biz demokrasiden vazgeçtik, gel kafamıza balyozla vur demedikçe politikacı bunu nasıl yapacak?. Darbe olduğunda halkın artık askere dahi diklendiğini görüyoruz. Halkı yenemezsin.
    Teknokrat seçimle siyasetle gelmez önce bunu bir araştırın. TR bir ayrıma gelmiştir,ya teknokrat yola girecek yada suriye gibi olacak. Derin devlette o kadar salak değil. Derin devlet vardır ve gereklidir.

3.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Biz üreterek değil tüketerek buyuyoruz.
    niye nüfus artırılmaya çalışıyor.daha çok tüketim daha çok vergi.
    gercek şu ki dünyaya satacak kalitede fazla şey üretemiyoruz.
    Bu tüketimi kısma isteğin ekonomiyi iyice küçültmek ten başka işe yaramaz.
    Eldeki tavuktan da oluruz, komşunun kazının peşinde koşarken
    deniz bitti, ya ayağını yorganına göre uzatırsın ya bertaraf olursun. yukarıda bir arkadaş Emrahın Annesi benzetmesi yapmış,işte o haldeyiz. Biten deniz bugüne kadar 80 yılda yapılan kazanımlar ve itibardı.şimdi bunların hepsi paraya çevrilip yendi. Bu halk para için kendi kuyusunu kazdı henüz farkında değil UYUYOR

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    O teknokratları hangi siyasetçi atayacak?. Halk o siyasetçiyi nasıl seçecek?. Halk biz demokrasiden vazgeçtik, gel kafamıza balyozla vur demedikçe politikacı bunu nasıl yapacak?. Darbe olduğunda halkın artık askere dahi diklendiğini görüyoruz. Halkı yenemezsin.
    Tüm dünya halkları yenilmiştir, dünya yuvarlak masadan idare ediliyor, planlar +100 yıllık. Emperyalizm istediği yaptırır buna karşı duramazsın bu devride. dünya halkları bence yenilmiştir.

5. Yalovalı , ziraat mühendisi okul arkadaşım yazmış.

Sevgili Dostlarım,
    Bu yazıyı, Sevgili Ağabeyim Ekrem GEVİNÇ ile yaptığım bir konuşmayı anımsadığım için yazıyorum. Neydi bu konuşma derseniz, kısaca anlatayım. Termal ilçesi, 2000 yıllık geçmişi olduğu söylenen Termal Kaplıcalarının iki yanında bulunan Gökçedere ve Üvezpınar Köylerinin birleşmesinden oluşan küçük ama Doğa harikası bir İlçe. Eskiden tarım ve Dağcılık yapılan bu yer, zamanla pansiyonculuk ile başlamış ve bugün gelişmiş otelleri, pansiyonları Kaplıcaları ile Turizmde önemli bir bölge haline gelmiş. Tabi bunda Termal Kaplıcalarının ve 1936 yılında Atatürk'ün yaptırdığı Termal Oteli ve bünyesindeki Fizik tedavi merkezi, Ortanca bahçeleri, 1600 dönümlük ormanlık alanlarının büyük etkisi var. Diyeceksiniz ki Ekrem Abin ile bu anlattıklarının ne ilgisi var. İlgisi şu dostlar, 10-15 yıl önce bölgemize Güney Doğudan bayağı bir yerli turist gelmeye başladı. Ekrem Abimin küçük şirin bir kahvehanesi ve pansiyonu vardı. Oraya Urfalı müşterileri gelirdi. Onlarla yaptığı sohbeti anlattı bana. Bu insanların binlerce dönüm arazisi varmış, Devlet onlara demiş ki, buraları ekip biçmeyin, yıllık gelirinizi biz size ödeyelim. Doğal olarak, insanlar da gerisini düşünmeden kabul etmişler. Her şey çok güzelmiş tabi başlarda, bedava para, çalışmadan, emek sarf etmeden yan gel yat. Bugün geldiğimiz nokta, Sevgili Ümit ZİLELİ'nin yazısında belirttiği durum. Üretmeden kalkınma olmaz, olur derseniz 126 ülkeden tarım ürünü ithal eder, şehirler göçle dolar, 10 dakikalık yere 2 saatte gidersiniz. Üzüldüğüm şu, Müslümanız diyoruz, müslümanlığın gereğini yerine getirmiyoruz. Dinimiz ne diyordu, Bu günü yarını ile aynı olan zarardadır. Çalışmayı, üretmeyi teşvik eden bu kuralı bir yana atarsak geleceğimiz nokta buydu ve biz bunu hak ettik. Sevgi ve saygılarımla

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarla...hanet-2139028/
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Teknokrat seçimle siyasetle gelmez önce bunu bir araştırın. TR bir ayrıma gelmiştir,ya teknokrat yola girecek yada suriye gibi olacak. Derin devlette o kadar salak değil. Derin devlet vardır ve gereklidir.
    Geçti o devirler. Artık halkın onay vermediği hiç bir sistem 1 saniye dahi tuvalete bekçilik dahi yapamaz. Geçmişte yaşamayalım. Suriye de zaten seçim sistemini terk edip bahsedilen teknokrat yönetimi denediği için dağıldı gitti. Teknokrat kelime anlamı olarak siyasilerin atadığı veya kontrolündeki teknik bürokrat demektir. Teknokrat kelime anlamıyla diktatör demek değildir.

Ama ben başka bir şeyden bahsettim, dedim ki halk vereceği oy ile ben diktatörlük istiyorum derse o zaman yapacak bir şey kalmaz, zira yanlış bir seçim olsa da halk'ın dediği olur. Bu durum sadece Türkiye içinde geçerli değildir. Diğer devletler için örnekler sıralanabilir mesela trump.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Geçti o devirler. Artık halkın onay vermediği hiç bir sistem 1 saniye dahi tuvalete bekçilik dahi yapamaz. Geçmişte yaşamayalım. Suriye de zaten seçim sistemini terk edip bahsedilen teknokrat yönetimi denediği için dağıldı gitti. Teknokrat kelime anlamı olarak siyasilerin atadığı veya kontrolündeki teknik bürokrat demektir. Teknokrat kelime anlamıyla diktatör demek değildir.

Ama ben başka bir şeyden bahsettim, dedim ki halk vereceği oy ile ben diktatörlük istiyorum derse o zaman yapacak bir şey kalmaz, zira yanlış bir seçim olsa da halk'ın dediği olur. Bu durum sadece Türkiye içinde geçerli değildir. Diğer devletler için örnekler sıralanabilir mesela trump.
    seçimler iyi bir şey olsa yapılmazdı,bunların hepsi masabaşında ayarlanıyor. Halk dışkapının mandalı bile değil,kendi kendine seçim yaptığını sanıyor zavallılar. Güzelde uyutuyorlar. Kim uyutuyorsa ülkeyide uçuruma sürüklüyor. Ben başta dediğim gibi böyle göstermelik demokrasi oyunlarına karşıyım.şimdi 15 temmuz olayına burada girmeyim çünkü bu forumu aşar bu işler. size tek bir şey söyleyeceğim uyanık olun, vitrine kanmayın.

8. Bozuk tüplü tv yi nasıl tamir ediyoruz? Kafasına vurarak.
    Kararlar ve uygulamalar kamu yararı , akla bilme ahlaka , rasyonele uygun olduktan sonra şunun bunun tarafından alınması önemli değildir. Bilim ve eğitim vardır ve karar almada gereklidir.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 655/1001 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •