Sayfa 746/1001 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,961 - 5,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by yenler83 Yazıyı Oku
    Piyasayla inatlasmamak gerekir dusuncesindeyim. Gecen ay 3.87 maliyetli dolardan 15bin zarar var. Aylik mevduat zararida 5 bin. Etti 20bin. Yasadigim sinir harbi paha bicilemez.
    Usdtry eylül başı gibi 3.94 ten gelen kanalını 3.38 de sonlandirdigi günlerde hiç major birşey yoktu final yaptıracak. Ama bir düşen kanal kırıldı ve oradan 3.98 e giden müthiş istikrarlı bir kanal oluştu. Net bir şekilde lineer bir kanal. O günlerde piyasa ile inatlasmayayim diyen adamın shortlamasi icap eder sanırım. Zaten piyasada 3.00 söylentileri güçlü idi. Ama olmadı. Piyasaya inat 3.50 nin altında long pozisyon açanlar büyük getiri aldılar. Temmuz zirvesinde 3.64 ten long açanlar bile para kazandı finalde.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. O yüzden ben açıkçası bu tür sözlere çok itibar edemiyorum.Cunku Aldigin aksiyonun inatlasma olup olmadığını olay bitince anlıyorsun. Bazen doğru oluyor bazen yanlış. Çok hızlı anlayabilsek olayı cozebilirdik. Ama olmuyor.

3.  Alıntı Originally Posted by mathmax Yazıyı Oku
    Usdtry eylül başı gibi 3.94 ten gelen kanalını 3.38 de sonlandirdigi günlerde hiç major birşey yoktu final yaptıracak. Ama bir düşen kanal kırıldı ve oradan 3.98 e giden müthiş istikrarlı bir kanal oluştu. Net bir şekilde lineer bir kanal. O günlerde piyasa ile inatlasmayayim diyen adamın shortlamasi icap eder sanırım. Zaten piyasada 3.00 söylentileri güçlü idi. Ama olmadı. Piyasaya inat 3.50 nin altında long pozisyon açanlar büyük getiri aldılar. Temmuz zirvesinde 3.64 ten long açanlar bile para kazandı finalde.

Şimdi ne olacak
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

4.  Alıntı Originally Posted by BOOTES Yazıyı Oku
    Şimdi ne olacak
    Zaten buna doğru yanıtı verenler para kazanacak. Bir yerde fiyat oluşmuş ise demek ki yukarı ve aşağı gidecek diyenlerin dengesi oluşmuş demektir. Yukarı gidecek diyenler kadar düşecek diyenler de güçlü şu anda. Ben aşağı gidecegini dusunenlerdenim.Cunku Aşağı doğru çizdiğim 3.98 den başlayan düşen kanal çok istikrarlı. Geçen hafta enflasyon beklentisi ile acaba kırılıyor mu acaba dedim. Ama hızlı bir şekilde kanalın içine döndü tekrar. Bence bu kanal bir süre daha çalışacak. Zaten olan bitenler de bu bakışı destekliyor. Emergingler aşağıya doğru giderken Dxy da aşağı giderken USD ölmüş eşek gibi. Sadece ustbonds ilgisini çekiyor long senaryonun. Ama onun da asıl sebebinin China MB sinin satışları olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla Usdtry nin yukarı dönmesi için major birşeye ihtiyaç var. Şu anda da böyle bir şey ufukta görünmüyor.

5. Benim bugünler için 4.32 hedefim vardı. Tutmadı. Büyük yanılgı oldu. Büyük zarar oluşturdu. Bana Dolar aldiran sebepler hala canlı. Dolayısıyla ben Pivot pozisyonlarımi %4 faiz ile korumakta kalacağım. Çünkü ana senaryom Türkiye'deki büyük kırılma. Ben büyük bir reel sektör krizi bekliyorum. Ben bunu zaten çevremdeki firmalarda yaşıyorum. Çok derinden. Bunun ciddi bir şekilde yayilacagini öngörüyorum.Bu da bence zaten Usdtry likiditesini kurutup kuru çok yukarı atacaktir. Ne zaman bilinmez. Ama bence çok uzakta değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by mathmax Yazıyı Oku
    Benim bugünler için 4.32 hedefim vardı. Tutmadı. Büyük yanılgı oldu. Büyük zarar oluşturdu. Bana Dolar aldiran sebepler hala canlı. Dolayısıyla ben Pivot pozisyonlarımi %4 faiz ile korumakta kalacağım. Çünkü ana senaryom Türkiye'deki büyük kırılma. Ben büyük bir reel sektör krizi bekliyorum. Ben bunu zaten çevremdeki firmalarda yaşıyorum. Çok derinden. Bunun ciddi bir şekilde yayilacagini öngörüyorum.Bu da bence zaten Usdtry likiditesini kurutup kuru çok yukarı atacaktir. Ne zaman bilinmez. Ama bence çok uzakta değil.

merhaba, hangi sektördesiniz? sıkıntıda olduğunuzu gördüğünüz sektör hakkında bil verir misiniz? ben sektörel yorumları çok önemsiyorum.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by yenler83 Yazıyı Oku
    Piyasayla inatlasmamak gerekir dusuncesindeyim. Gecen ay 3.87 maliyetli dolardan 15bin zarar var. Aylik mevduat zararida 5 bin. Etti 20bin. Yasadigim sinir harbi paha bicilemez.
    evet haklsınız..ama şu 3.70 altında ciddi bir yerli alımı sözkomusu olabilir.bunuda göz arddı etmemek lazım...gerçi ben sistemime göre al sat yapıyorum.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    selam...enki dostum la sende böyle düşünüyorsanız artık doların alım zamanı gelmiştir.... malum sizi bile ikna ediyorlarsa dolar satmaya..bı aş pişmiş..olgunlaşmış galiba bora bey yanlış anlamadıysam tabi.....
    Yok yok sevgili Human, satmak gibi bir niyetim yok..benimki sadece bir durum tesbiti yapmaktı..Bora abininde farklı düşüneceğini sanmıyorum..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Abi bak bankaların bankası BIS iki ay önce ne demiş; Güçlü doların kaz***** olmaz..

Önemli bir laf..dikkate almak lazım..
    Şimdi geçen aylarda yine BIS'in bir raporundan bahsetmiştim; globalde Japon, Almanya, İngiltere'deki vb..sürüsüne bereket bankanın vede kurumların pozisyonları kendi para birimlerinden çok dolarla alınmış durumda..

Peki bu pozisyonların hatırı sayılır miktarı nerede, EM'lerde..çünki gelişmiş ülkelerde getiriler malum..dolayısıyla karların devamı yada pozisyonların zararla sonuçlanmaması için doların zayıf kalmaya devam etmesi gerekli dünyada..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    dolar düştükçe dolar borçlanmaları artıyor globalde..tabi risk alımıda artıyor..dolar yükseldikçe tam tersi dolar borçlanmaları azalıyor, risk'ten kaçış başlıyor..maalesef 2008'den sonra olan bu..tonlarca pozisyon mevcutta, dolar borcu..

Global büyüme bile şu an doların güçsüzlüğüne endeksli...
    Kısaca sentral bankerlerin 2008 sonrası yarattığı balonlar sayesinde piyasalar aldıkları tonlarca pozisyondan vazgeçmek istemiyorlar..sentral bankerlerde durumun farkında ve yavaş yavaş, ürkütmeden kontrolü ele almaya çalışıyorlar şu sıralar..yoksa gidişatın duvara doğru olduğunu onlarda görüyorlar..

Bu konuda pek çok yorum yapılabilir ama benim kanaatim bir yerlerde sentral bankerler ile piyasalar kesişecekler şeklinde düşünüyorum..bakalım zaman ne gösterecek, kanlı mı kansız mı olacak kısaca..

Neyse zararda felan değilim ama kendi açımdan fiktif bir şeylerin üzerinde oturmaktansa zarar etmeyi tercih ederim..kaldıki yurtiçinde TL'nin durumunu enflasyon ve getiri açısından iyi değerlendirmek lazım..zaten risk sevmiyenler için %100 dolarda kalmak yerine çok önceleri portföy altın veya Euro ile çeşitlendirilmeydi bence..saygılar..

Sayfa 746/1001 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •