Sayfa 363/909 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon
Arama sonucu : 7267 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: TSPOR - Trabzonspor Sportif

1.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Muhtemelen ya Sn Trendhound u yada Sn Tengri Han ı kast ediyosunuz...
    "dikkat edin... birkaç..... ya" cümlenizdeki boşlukları bende doldurayım
    "dikkat edin bir kaç üçkağıtçıya" mı demek istediniz bizi kast ederek...?
    Halbuki Sn Tengri Han ın hem Fener,hem de GS de çok başarılı/nokta atışı öngörüleri olmuş du
    Sn Trendhound un GS de çok başarılı öngörüleri olmuşdu...(maalesef Fener öngörüleri tutmamış görünüyor en azından şimdilik...)
    Her iki şahıs da geleceğe ışık tutan öngörüleri ile kamuoyunun haklı takdirini kazanmıştı...
    Siz ne üçkağıtçılıkları görmüşdünüz açıklayın da kamuoyu öğrensin?
    Açıklayamazsanız sizi yalancı/müfteri/utanmaz bir iftiracı ilan edeceğim...

saygılar/başarılar
    isim verdim mi ? muhtemel kimi kastettiğimi nerden biliyorsun? üstelik hemen sen ne diye atıldın bilader hayırdır? kimin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz? yazmana devam et, okuyan okur, dinleyen dinler, dikkate alan alır... milletin sabri taşmış, polemiğe girme... üstelik o yazdigin bilmem ne diye nitelendirecegim lafina dikkat et... kendin çalıp kendin oynama... son olarak , işine bak, ne yazıyorsan artık... bedelli oldu millet uçuştu.. kimseyle işim yok, senin de olmasin.. en azından benim le... (...) gelince orası bende saklı.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by horizon08 Yazıyı Oku
    isim verdim mi ? muhtemel kimi kastettiğimi nerden biliyorsun? üstelik hemen sen ne diye atıldın bilader hayırdır? kimin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz? yazmana devam et, okuyan okur, dinleyen dinler, dikkate alan alır... milletin sabri taşmış, polemiğe girme... üstelik o yazdigin bilmem ne diye nitelendirecegim lafina dikkat et... kendin çalıp kendin oynama... son olarak , işine bak, ne yazıyorsan artık... bedelli oldu millet uçuştu.. kimseyle işim yok, senin de olmasin.. en azından benim le... (...) gelince orası bende saklı.

Sen önce güzel Türkçemizi doğru kullanmayı öğren sonra gel ben sana borsayı da öğretirim...
    Bu arada kimseye de hakaret etme
    Edersen ben de sana başlığı dar ederim ona göre...
    Konu kapanmıştır...

sana saygıda yok başarılar da
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Sen önce güzel Türkçemizi doğru kullanmayı öğren sonra gel ben sana borsayı da öğretirim...
    Bu arada kimseye de hakaret etme
    Edersen ben de sana başlığı dar ederim ona göre...
    Konu kapanmıştır...

sana saygıda yok başarılar da
    neden sataşma gereği duydun? kimse üzerine alınmaz iken sen neden atladın? saygı bekleyen yok senden. senle de muhattap olan yok. başlığı dar edeceğinde yok... muhattabım değilsin... işine bak, her ne yapmak istiyorsan.... güzel türkçemiz vs. işlerini bırak, konuyu saptırma sen neden üzerine alındın onu söyle? seni deşifre eden mi var, sana laf atan mi var. dediğim gibi, yazmana bak. dikkate alan varsa okur, geçer...

4. Tengri sağolasın.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5. 1Ç (31.8.2018) itibariyle TSPOR özkaynakları eksi 773 milyon tl dedir. 22 Şubat'ta 2Ç bilançosu gelecek ve bu rakamın güncellenmiş halini göreceğiz. Yalnız bu eksi 773 milyon tl rakamı devasa bir rakamdır. Yıllık cirosu 150-200 milyon tl aralığında olan bir A.Ş. nin böylesine yıllık cironun 4-5 katı kadar kırmızıda olması aslında başlı başına bir başarıdır ama ters yönde bir başarı. Şu anda işlem gören her 1 TSPOR hissesi eksi 7.73 tl gibi negatif bir değere sahip. Konsept olarak bunda bir problem yok çünkü tüm sportif A.Ş.lerde durum aynidir, tek fark TSPOR'unki orantısız bir şekilde aşırı eksidedir. Şimdi bedelliden gelecek 200 milyon tl yi buna dahil edersek özkaynaklar eksi 573 milyon tl ye iyileşecek. Bölünmenin mevcut spottan gerçekleştiğini varsayarsak, yeni hisse fiyatı 1 tl civarında olacaktır, hisse başına eder ise yaklaşık (-573) : 300= eksi 2 tl olacaktır. Demek istediğim şu: Planlanan bedellinin bilançoya ciddi bir fayda sağlayacağı söylenemez çünkü özkaynaklar sadece %25 e yakın bir oranda iyileşebiliyor, eksi 773M tl den eksi 573M tl ye. Demek ki bu bedelli kalıcı bir çözüm değil geçici bir çözümdür.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6. Bu bedelli mevcut haliyle tamamlansa bile şirketin sorunları büyük ihtimalle ayni ciddiyette devam edecektir yani bedellinin bilançodaki ferahlatıcı etkisi geçici olacak (bunun nedenini yukarıda yazdım), tabii radikal bir çözüm yolu bulunmadığı sürece. Peki, radikal çözüm nedir? Dernek açısından bakarsak; öncelikle mümkün olduğunca küçülmek ve futbol haricinde zarar yazan tüm branşları kapatmak demektir. Sadece ve sadece futbola yani açık ara ile en popüler, kâr potansiyeli en yüksek olan ve de en iyi bildiğin branşa konsantre olmalısın. Böylece Sportif A.Ş. olmaktan çıkıp Futbol A.Ş. oluyorsun. Dernek düzlüğe çıkınca, A.Ş. ye maydanoz olmasına hiç gerek kalmaz. Sonra da altyapıya önem verip kendi futbolcularını mümkün olduğunca kendin yetiştireceksin. Bunun ardından maliyetlere, maaşlara, tüm giderlere vs neşteri vurup bu kalemleri asgariye çekeceksin. Böylece her yıl net kâr yazan bir Futbol A.Ş. yaratacaksın. Bunların yanında sermayenin %25-49 gibi bir yüzdesini blok halinde yabancı yatırımcıya satılırsa hem müthiş bir gelir elde edilir hem de profesyonel yönetim tam manasıyla devreye girer.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TüRkİyE
    Gönderi
    1,827
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bunların yanında sermayenin %25-49 gibi bir yüzdesini blok halinde yabancı yatırımcıya satılırsa hem müthiş bir gelir elde edilir hem de profesyonel yönetim tam manasıyla devreye girer.
    Aynen... yakın zamanda üç dört ay önce katarlılara satılacakmış haberleride muhtemelen
    gerçek olursa hiç şaşırmayın... ateş olmayan
    yerden duman çıkmaz çıkmıyorda...
    bekleyip göreceğiz...
    8000 gönderimden sonra yeni sayfa ile devam... ***("Yatırım Tavsiyesi Değildir... Kimse Dikkate Almasın...")***

8. Başlarım borsasına haa.. Borsayı bir kenara bırakıp ara veriyoruz.Türkü sever misiniz? Türkü dinleyin biraz.

https://m.youtube.com/watch?v=q0Uoxp...lUIhm3wtgKh7Uk

Sayfa 363/909 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •