Sayfa 353/908 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon
Arama sonucu : 7261 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: TSPOR - Trabzonspor Sportif

1. Şu bedelli olursa -ki bağıra bağıra geldi, elimdeki 2 hissenin kârı ve birinin büyük bir kısmını bağlamam gerekecek, ne kadar mantıklı, bana dönüşü nasıl olur konusunda zerre fikrim oluşmadı, katılmasam ne yaparım, hay bin kunduz, zaman her şeyin ilacı bakalım bize hap mı serum mu?

2. 5000 lot tspor hissesi için rüçhan hakkı ne kadar olur ve bedelliye katilmayip bu ruchanlari satsam normal hisselerimin durumu ne olur. Bilen varsa cevap yazabilirmi?

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 10 numara yorum teşekkürler

4.  Alıntı Originally Posted by kartalizma81 Yazıyı Oku
    5000 lot tspor hissesi için rüçhan hakkı ne kadar olur ve bedelliye katilmayip bu ruchanlari satsam normal hisselerimin durumu ne olur. Bilen varsa cevap yazabilirmi?

Rüçhan hakkını kullanan yatırımcı elindeki her bir lot için 2₺ yatıracak yani 5000*2=10000₺. Rüçhan kuponu kaç lira eder diye soruyorsanız o belli değil. Ancak rüçhanlar hesaba geçtiğinde yani bedellinin başlangıç tarihi itibari ile belli olur. Rüçhan kupon fiyatları da hisse senedi gibi değişkendir. Standart değildir. Bedellinin bitiş tarihi ile satış yapma imkanı da biter. Satmazsanız ve bedelini de yatırmazsanız kuponlarınız yanar. Gelelim hisse senetlerine katılmazsanız elinizdeki hisse sayısı aynı kalır ancak fiyatı düşeceği için zarar edersiniz. İki şansınız var ya rüçhanları satar bedelliye katılmazsınız ya da elinizdeki her bir lot için 2₺ yatırıp aracı kurumunuza da katılımınızı kaydettirin. Yatırım hesabında serbest bakiye olarak bulunması gerekir.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ezln Yazıyı Oku
    Rüçhan hakkını kullanan yatırımcı elindeki her bir lot için 2₺ yatıracak yani 5000*2=10000₺. Rüçhan kuponu kaç lira eder diye soruyorsanız o belli değil. Ancak rüçhanlar hesaba geçtiğinde yani bedellinin başlangıç tarihi itibari ile belli olur. Rüçhan kupon fiyatları da hisse senedi gibi değişkendir. Standart değildir. Bedellinin bitiş tarihi ile satış yapma imkanı da biter. Satmazsanız ve bedelini de yatırmazsanız kuponlarınız yanar. Gelelim hisse senetlerine katılmazsanız elinizdeki hisse sayısı aynı kalır ancak fiyatı düşeceği için zarar edersiniz. İki şansınız var ya rüçhanları satar bedelliye katılmazsınız ya da elinizdeki her bir lot için 2₺ yatırıp aracı kurumunuza da katılımınızı kaydettirin. Yatırım hesabında serbest bakiye olarak bulunması gerekir.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.

6.  Alıntı Originally Posted by kartalizma81 Yazıyı Oku
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Yukarıdaki yorum doğru. Yalnız rüçhanlarınızı satarsanız bedelliye katılmış olmazsınız tabi ama mevcut durumunuzu da korumazsınız. Dün demiştiniz maliyet yüksek diye. Yani sadece rüçhanları satarsanız zararına lot satmış olursunuz. Yani bedelli olmasa da normal şekilde zararına satmak gibi.

Ben uzuncuyum, zararına satmak istemiyorum ve mevcut durumumu korumak istiyorum ve bedelliye katılmayacam diyosanız, rüchanlarınızı sattığınız gün, o sattığınız rüchanların parasıyla tspory hissesi almanız gerekir. Bu şekilde, bedelliye katılmadan şuanki durumunuzu korumuş olursunuz.

Fiyat düşer çıkar o ayrı tabi, bedelli olmadan da düşüp çıkması gibi.
    Kolay olacak mı? -Hayır
    Buna değecek mi? -Kesinlikle evet

7.  Alıntı Originally Posted by erdem06 Yazıyı Oku
    Yukarıdaki yorum doğru. Yalnız rüçhanlarınızı satarsanız bedelliye katılmış olmazsınız tabi ama mevcut durumunuzu da korumazsınız. Dün demiştiniz maliyet yüksek diye. Yani sadece rüçhanları satarsanız zararına lot satmış olursunuz. Yani bedelli olmasa da normal şekilde zararına satmak gibi.

Ben uzuncuyum, zararına satmak istemiyorum ve mevcut durumumu korumak istiyorum ve bedelliye katılmayacam diyosanız, rüchanlarınızı sattığınız gün, o sattığınız rüchanların parasıyla tspory hissesi almanız gerekir. Bu şekilde, bedelliye katılmadan şuanki durumunuzu korumuş olursunuz.

Fiyat düşer çıkar o ayrı tabi, bedelli olmadan da düşüp çıkması gibi.
    Teşekkür ederim. Yani rüçhani satınca hicbirsey yapsam bile elimdeki 5000 lot hisse yeni fiyatıyla yine 5000 lot olarak kalır degilmi.

8. Arkadaşlar bi sorum olacak. Bedelli onaylanırsa nasıl katılacağız bedelliye?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 353/908 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •