Sayfa 802/909 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon
Arama sonucu : 7265 madde; 6,409 - 6,416 arası.

Konu: TSPOR - Trabzonspor Sportif

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TüRkİyE
    Gönderi
    1,827
    Artık moda... bedelli gidiyor...
    tavandan alıp bi şans denemesi yaptım.
    yarın tavan olur olmaz kütletcem...
    8000 gönderimden sonra yeni sayfa ile devam... ***("Yatırım Tavsiyesi Değildir... Kimse Dikkate Almasın...")***

2. Merhaba arkadaşlar.Elimde 10 k lot 4,78 maliyetli tspor var.Ben uzun vadeciyim.Bedelliye katılmamı tavsiye eder misiniz?Daha önce hiç katılmadım o yüzden sormak istedim.

3.  Alıntı Originally Posted by kewja27 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar.Elimde 10 k lot 4,78 maliyetli tspor var.Ben uzun vadeciyim.Bedelliye katılmamı tavsiye eder misiniz?Daha önce hiç katılmadım o yüzden sormak istedim.
    Bedelliye katılınca cebinden yeni hisse almak için para ödersin.bedelli almaz isen muhtemelen zarar edersin.yüzde kaç bedelli veriyor onu öğren.ÖRNEK %100 BEDELLİ VERSİN DİYELİM HİSSEDE 5 TL OLSUN BİR LİRA ÖDEYİP İKİ HİSSEN OLUR FİYAT İSE 5+1/2=3 LİRAYA DÜŞER.BEDELLİYİ ALMAK İSTEMEZ İSEN 10 BİN LOTUN 30.000 TL EDERKİ 20 BİN ZARAR EDERSİN.HİSSENİ YA SATACAKSIN YADA 10 BİN LOT İÇİN 10 BİN TL ÖDEYİP SERMAYE ARTIRIMINA KATILACAKSIN.ÖRNEK OLARAK VERDİM ŞİRKET BEDELLİ ORANINI AÇIKLAYINCA HERŞEY BELLİ OLUR.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

4.  Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Bedelliye katılınca cebinden yeni hisse almak için para ödersin.bedelli almaz isen muhtemelen zarar edersin.yüzde kaç bedelli veriyor onu öğren.ÖRNEK %100 BEDELLİ VERSİN DİYELİM HİSSEDE 5 TL OLSUN BİR LİRA ÖDEYİP İKİ HİSSEN OLUR FİYAT İSE 5+1/2=3 LİRAYA DÜŞER.BEDELLİYİ ALMAK İSTEMEZ İSEN 10 BİN LOTUN 30.000 TL EDERKİ 20 BİN ZARAR EDERSİN.HİSSENİ YA SATACAKSIN YADA 10 BİN LOT İÇİN 10 BİN TL ÖDEYİP SERMAYE ARTIRIMINA KATILACAKSIN.ÖRNEK OLARAK VERDİM ŞİRKET BEDELLİ ORANINI AÇIKLAYINCA HERŞEY BELLİ OLUR.
    10 bin lot için 10 bin tl ödesem ve bedelliye katılsam o 10 lot rüçhan bir süre sonra portföyde normal hisse olarak mı gözüküyor?Bu arada bedelli oranı %111 imiş

5.  Alıntı Originally Posted by kewja27 Yazıyı Oku
    10 bin lot için 10 bin tl ödesem ve bedelliye katılsam o 10 lot rüçhan bir süre sonra portföyde normal hisse olarak mı gözüküyor?Bu arada bedelli oranı %111 imiş
    20 bin lotun olur toplamda.Biraz araştırma yap bunları bilmiyorsan az para ile başla.yoksa soyup soğana çevirirler seni borsada.

6. SİVAS SPORU KENDİ SAHANDA YENEMEZSEN OLACAĞI BUDUR

7. Bu gidişle kimsenin nakdi sermaye arttırımına katılacağını düşünmüyorum

8.  Alıntı Originally Posted by tutik Yazıyı Oku
    Bu gidişle kimsenin nakdi sermaye arttırımına katılacağını düşünmüyorum
    Kimse katılmaz ise hissenin bir liraya kadar düşmesi gerekir.nominal değerin altında bölemezler.Katılmayanlar zarar eder

Sayfa 802/909 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •