Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Nergis Holding

Nergis Holding

Bir kapalı tahta daha...Şirket çalışıyor hisseler kapalı...Üstüne üstlük Cavit Çağlar Rusya'dan dostluk nişan alacak..Güzelim memleketimden manzaralar...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Cavit Çağlar'a Rusya'dan nişan

31 Ekim 2017 - 15:43 www.borsagundem.com

İşadamı Cavit Çağlar "Dostluk Nişanı"nı 4 Kasım'da Putin'in elinden alacak
    Uçak krizi sırasında Türkiye-Rusya ilişkilerinin düzeltilmesi için "gizli diplomasi" yürütenler arasında adı anılan Türk işadamı Cavit Çağlar'ın da Rusya Devlet Dostluk Nişanı ile ödüllendirileceği tören 4 Kasım'da Kremlin'de düzenlenecek. Çağlar ödülü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in elinden alacak.
    Kriz sürerken Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Cumhuriyetleri'nde yatırımları olan Eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar devreye girmişti.
    Gazeteci Fuad Safarov'un derlediği bilgilere göre, Çağlar, bölgenin Cumhurbaşkanı Ramazan Abdulatipov ile Süleyman Demirel hükümetinde Devlet Bakanı olduğu 1990'lardan tanışıyordu. Abdülatipov o dönem Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin'in yardımcılarındandı. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ise Çağlar'ın bakanlığı sırasında Genelkurmay Başkanı olan İsmail Hakkı Karadayı'nın Özel Kalem Müdürü'ydü.
    Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanının Dış ve Güvenlik İşleri Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın'a, Çağlar'ın Abdulatipov aracılığıyla Putin'e bir kanal açtığını bu kanalın değerlendirilebileceğini anlattı. Erdoğan, Akar'ın verdiği güvence ile operasyona yeşil ışık yaktı.
    Bunun ardından Türkiye Rusya'ya mektup yazdı, öldürülen pilotların ailesine yardım edildi. Rusya ile ilişkiler kısa sürede normale döndü. Bu krizin çözülmesinde başrolde yer alan İşadamı ve Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar, Putin tarafından Devlet Dostluk Nişanı ile ödüllendirilecek.
    Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sözcüsü İbrahim Kalın da bu operasyonda Cavit Çağlar'ın çok önemli rolü olduğunu ifade etmişti.
    Mayıs ayında Sputnik’e konuşan Çağlar duygularını şöyle ifade etmişti: “Sayın Putin’in bana Dostluk Nişanı vermesi benim için büyük onur ve mutluluk kaynağı. Ben her zaman Rusya ve Türkiye’nin dostluğu için mücadele ettim. Bu iki devlet, Rusya ve Türkiye her zaman iyi ilişkiler içinde olmalı.”

Putin'den Türk iş adamına dostluk nişanı

04 Kasım 2017 - 17:04 www.borsagundem.com

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ulusal Birlik Günü’nde Türk işadamı Cavit Çağlar’a dostluk nişanı verdi
    Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 1612’de Moskova’nın Polonyalı işgalcilerden kurtarılması anısına kutlanan Ulusal Birlik Günü’nde Kremlin’de bir resepsiyon düzenledi. Resepsiyonda Rus halkını kutlayıp birlik ve beraberlik mesajları veren Putin, Rusya devlet liyakat madalyaları ve dostluk nişanlarını takdim etti.
    Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre Putin törende, Rusya halkının birliğini güçlendirme konusunda yaptığı katkılarından dolayı Rusya Bilimler Akademisi’nden Ulusal ve Federatif İlişkiler Bölümü Başkanı Vyaçeslav Mihaylov’a liyakat nişanı verdi.
    Putin, Nergiz Holding Başkanı Cavit Çağlar’a da ‘Dostluk Nişanı’ verdi.
    Putin’in dostluk nişanı verdiği kişiler arasında İspanya, Slovenya, Sırbistan ve Fransa’dan isimler yer aldı. Putin “Açıklığınız, doğruluk ve adalete bağlılığınız, ülkeleriniz ile Rusya arasındaki tarihsel hafızayı, kültürel, iş ilişkilerini ve dostane temasları koruma çabalarınızı takdir ediyoruz†dedi.

3. Cavit Çağlar tüm borcu bitirdiğine göre, biz mağdur ky ler için bir gelişme olur mu. Hisseler tekrar borsaya kote olup ta alım satım konu olabilir mi..

4. cavit bey bu işe cozum bulması lazım
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

5. Cavitin ölmesi yakındır onunla beraber umutlar toprağın altına gidecek. Zaten çözse şimdiye çözerdi .
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    cavit bey bu işe cozum bulması lazım
    SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. para tatlı ahlar veballer öbür tarafa kalmasın

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •