Sayfa 214/363 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon
Arama sonucu : 2899 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: GARFA - Garanti Faktoring

1.  Alıntı Originally Posted by teft34 Yazıyı Oku
    : ) duyun sesimizi yönetim busecan kızıyor bak ona göre yönetim
    Evet çok kızıyorum çok da öfkeliyim, yatırımcılarını bu kadar mağdur eden başka bir hisse olamaz yaa, bu nedir yaa, sürekli kötü haber kötü haber usandık artık

2. bu açıklamayı haziranın son iş günü yaptıkları için, bu gelişmenin etkisini 6 aylık mali tablolarda göreceğiz, lakin % 100 oran kullanılmadığı belli olduğundan, ya % 20 ya % 50 oran geçerli olacak. % 20 ise 14 milyon, % 50 ise 35 milyon karşılık ayrılır. lakin hazirandan sonra bu tutara ilişkin TAHSİLAT sözkonusu olursa bu defa da bu TAHSİLAT TUTARI kadAR KAR yazılır. ben en başından beri söylüyorum şirket yönetimini İYİ NİYETLİ görmüyorum. bu açıklamanın içeriğinde eksiklikler de zaten iyi niyetli ve şeffaf davranmadıklarını gösteriyor. bu arada tahtada İPTAL EMİRLER gine havada uçuşuyor. yatırım finansman, şeker,a1 deniz bugünün cep cileri..

3. GARANTİ 21 bin lot satmış : ) "durum kötü bak ben bile satıyorum" diyor : )

4.  Alıntı Originally Posted by teft34 Yazıyı Oku
    bu açıklamayı haziranın son iş günü yaptıkları için, bu gelişmenin etkisini 6 aylık mali tablolarda göreceğiz, lakin % 100 oran kullanılmadığı belli olduğundan, ya % 20 ya % 50 oran geçerli olacak. % 20 ise 14 milyon, % 50 ise 35 milyon karşılık ayrılır. lakin hazirandan sonra bu tutara ilişkin TAHSİLAT sözkonusu olursa bu defa da bu TAHSİLAT TUTARI kadAR KAR yazılır. ben en başından beri söylüyorum şirket yönetimini İYİ NİYETLİ görmüyorum. bu açıklamanın içeriğinde eksiklikler de zaten iyi niyetli ve şeffaf davranmadıklarını gösteriyor. bu arada tahtada İPTAL EMİRLER gine havada uçuşuyor. yatırım finansman, şeker,a1 deniz bugünün cep cileri..
    Şirket yönetiminin kötü niyetli olduğu çok belli zaten, biraz tahtalarına sahip çıksalar kâğıda belki de talebi arttıracaklar

5. GARFA - Garanti Faktoring

Sn teft34 özelden sıkıntılı mesajlaşmalarımız olsada,son yazdıklarınızı detaylı okudum,yazmaya ve açıklamaya çalıştıklarımı daha detaylı ,özenli ve bilgi dahilinde açıklamışsınız,sağduyulu soğukkanlı paylaşım ve en önemlisi bilgilendirici açıklamalarınız için teşekkür ederim.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6. 1.Asıl olan doğrulardır.
    2.kimsenin söylediğine göre yaptığını asla bilemezsiniz.
    3.kimsenin söylediğine göre fiyat oluşmaz.
    4.hisse sahibini tanımaz.
    5.herkesin aklı fikri var.Herkes fikrini söyler.Bu fikirler etrafında kendi yolunu çizer.
    Ne yazık ki böyle hisseye yakaladık.Allah daha kötüsünden korusun.

7.  Alıntı Originally Posted by ISIKLAR Yazıyı Oku
    1.Asıl olan doğrulardır.
    2.kimsenin söylediğine göre yaptığını asla bilemezsiniz.
    3.kimsenin söylediğine göre fiyat oluşmaz.
    4.hisse sahibini tanımaz.
    5.herkesin aklı fikri var.Herkes fikrini söyler.Bu fikirler etrafında kendi yolunu çizer.
    Ne yazık ki böyle hisseye yakaladık.Allah daha kötüsünden korusun.
    ISIKLAR Bey satmadınız değilmi, burada arkadaşlarımızın hiçbirinin zarar etmesini istemem ben, sizi çok kötümser gördüm fakat siz de haklısınız yine de en iyi karar tabiki kendi kararınızdır saygı duyarım.

8. DİKATTTT.....Anapara, faiz veya her ikisinin tahsili vadesinden veya ödenmesi gereken tarihlerden itibaren;
    • doksan günden fazla geciken ancak yüz seksen günü geçmeyen alacakların en az %20’si
    oranında,
    • yüz seksen günü geçen, ancak bir yılı geçmeyen alacakların en az %50’si oranında,
    • bir yıldan fazla gecikmiş olan alacakların %100’ü oranında özel karşılık ayrılır.

DİKKATTTTT Teminatlar: Şirketler, alacaklarına ilişkin teminatları, likiditesine göre dört gruba ayırarak
    sınıflandırırlar. Teminatların değerlenmiş tutarları alacak tutarından, dikkate alınma oranlarında
    indirilerek, özel karşılığa tabi alacak tutarı hesaplanır. Özel karşılıkların hesaplanmasında dikkate
    alınacak değerlenmiş teminat tutarı alacak miktarını aşamaz. Teminatların dikkate alınma oranları
    aşağıdaki gibidir:
    Birinci grup teminatların dikkate alınma oranı : %100
    İkinci grup teminatların dikkate alınma oranı : %75
    Üçüncü grup teminatların dikkate alınma oranı : %50
    Dördüncü grup teminatların dikkate alınma oranı : % 25

yani bu iki maddeden anlayacağımız, bizim alacak kaç günlük gecikmede?? şüpheli halen kısmı buradan belli olacak..ikinci soru da bizim alacağın teminatında dikkate alınacak oran ne??? bu orana göre de teminat tutarı, özel karşılık ayrılırken alacak tutarından düşecek. şöyle bir matematik yapalım..örnek olsun. mesela alacağımız 15 milyon usd kabul edelim. bunun da 180 günü geçmediğini kabul edelim yani oranımız % 20 olacak. yani 15 milyon usd/ 5 = 3 milyon dolar alacak tutarı..e bunun teminatının dikkate alınma oranı da likidetisine göre diyelim % 75 olsun, sadece 750 bin dolar için özel karşılık ayrılacak ve dönem karından düşülecek. yani bu 70 milyon batırdılar falan lafları..ya bir durun, araştırın, okuyun,öğrenin..bu forumu bu kadar hafife almayın arkadaşlar. insanlar okuyor, etkileniyor..asıl olan dogrulardır ben de onun için ısrarla dogruluğundan emin olma gayreti gösterin ondan sonra paylaşın diyorum.kimsenin söylediğine göre ne yaptıgını tahmin etmek gibi bilmek gibi bir niyetimiz veya isteğimiz yok. ama burda sürekli olarak felaket tellallıgı yapıyorsan ve hala elinde bu hisseleri tutuyorsan şimdi busecan çıksa sana dese ki sen art niyetlisin bana malımı sattırmak için böyle yorumlar yapıyorsun kardeşim sen baştan bir sat madem bu kadar kötü bir durum buyur sen sat dese haksız mı..bu forumda birilerinin söylediğine göre FİYAT OLUŞABİLİR; oluşmaya da bilir. ama birileri böyle bilmeden araştırmadan öğrenmeden pattadanak ortaya eksik aksak bişey atarsa birileri etkilenir. alım satım kararları etkilenir. "etkilenmesin kardeşim" diye bir dünya yok, kimsenin de bunu demeye hakkı yok. bu forum bilgi paylaşmak için var, insanlar etkilenmek öğrenmek için buradalar..hepimizin bir bilgiyi paylaşırken ince eleyip sık dokumak gibi bir yükümlülüğümüz var.hisse sahibini tanır, sahibi o hissenin kardeşlerinden de bol miktarda sahipse o hisse sahibini bal gibi tanır, bir araya gelirler birlikte kuvvet doğar. herkesin aklı fikri olduğu gerçeği, bizlere, hiç birimize forumda dogruluğundan emin olmadığımız eksik aksak bilgileri keyfe keder paylaşma hakkı ve lüksü vermez..

alın buyrun, şirketiniz 70 milyon zarar etmiş ( ! ) parayı birine kaptırmış ( ! ) ama 2.36 dan gidiyor. lütfen arkadaşlar, BUSECAN en bariz örnegidir, BİLGİ bekliyor bu forumdan. varlık sebebi bu..kimse kırılmasın ama biraz daha özen lütfen. DOĞUŞ grubu iştiraklerini satıyor bu tahtaya nasıl yansır, fetir şahenk garfayı da satar mı diye paylaşım yapan arkadaş bugün de bakıyorum 70 milyonu kime kaptırdılar diye düşmüş peşine. ya yurt dışı alacak diyor, yani ihracat..ihracat alacağının o kadar kuvvetli garanti mekanizması teminat mekanizması olur ki, batması finansal bir sebepten değil, alıcı ve satıcı arasındaki ticari bir anlaşmazlıktan, muhtemeln malın kalite v.s. sorunlarından kaynaklı anlaşmazlıklardan dolayı olur.

Sayfa 214/363 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •