Sayfa 223/363 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323 ... SonSon
Arama sonucu : 2899 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: GARFA - Garanti Faktoring

1.  Alıntı Originally Posted by ISIKLAR Yazıyı Oku
    Şirketimizin
    mali tablolarında Diğer Faktoring Alacakları-Yurt Dışı hesabında
    sınıflanmış 15.285.199,88-USD anapara, faiz, komisyon ve bsmv
    tutarından oluşan toplam alacağımızın tahsili şüpheli hale gelmesi
    nedeniyle 170.00- Tasfiye olunacak alacaklar hesabına aktarıldığını ve
    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanan Finansal
    Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Muhasebe Uygulamaları ile
    Finansal Tabloları Hakkında Yönetmeliği'ne uygun olarak özel karşılık
    ayrılmaya başlandığını beyan ederiz.

Saygılarımızla.
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/691242
    işte çapın kapasiten bu kadar senin. geçmiş sayfalarda ÖZEL KARŞILIK konusu ile ilgili mevzuat hükümlerini içeren bir paylaşımım var, orada çok net bir şekilde açıklandı konu. yorma beni, yalan söylemekten fırsat bulursan bir kaç sayfa geri git, oku ögren..seni bir yarım saat sonra engelleyeceğim, bana özel mesaj yazamayacaksın. bu yarım saatte özelden benimle temasa geç, karşıma alacağım seni ,beni lime lime edeceksin..bu seni son muhattap alışım..iyi değerlendir..

2.  Alıntı Originally Posted by ISIKLAR Yazıyı Oku
    Şirketimizin
    mali tablolarında Diğer Faktoring Alacakları-Yurt Dışı hesabında
    sınıflanmış 15.285.199,88-USD anapara, faiz, komisyon ve bsmv
    tutarından oluşan toplam alacağımızın tahsili şüpheli hale gelmesi
    nedeniyle 170.00- Tasfiye olunacak alacaklar hesabına aktarıldığını ve
    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanan Finansal
    Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Muhasebe Uygulamaları ile
    Finansal Tabloları Hakkında Yönetmeliği'ne uygun olarak özel karşılık
    ayrılmaya başlandığını beyan ederiz.

Saygılarımızla.
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/691242
    bu konuda bilgin varsa yaz.

3.  Alıntı Originally Posted by teft34 Yazıyı Oku
    işte çapın kapasiten bu kadar senin. geçmiş sayfalarda ÖZEL KARŞILIK konusu ile ilgili mevzuat hükümlerini içeren bir paylaşımım var, orada çok net bir şekilde açıklandı konu. yorma beni, yalan söylemekten fırsat bulursan bir kaç sayfa geri git, oku ögren..seni bir yarım saat sonra engelleyeceğim, bana özel mesaj yazamayacaksın. bu yarım saatte özelden benimle temasa geç, karşıma alacağım seni ,beni lime lime edeceksin..bu seni son muhattap alışım..iyi değerlendir..
    defol git.beş para etmrezsin.adresimi vereyim.gel söyle yüzüme söyleyeceğini.

4.  Alıntı Originally Posted by ISIKLAR Yazıyı Oku
    defol git.
    şşş.sakinnn, sen de her yalancı gibi fazla sinirlisin : ) engelliyorum yallah aselsan forumuna bakayım : ))

5. 70 milyon dönmezse, kaynakları eriyecek.70 milyonun sadece bir senelik kaybı bile 10milyona yakın.Hem bu kaynaktan olduğu gibi aynı miktar kaynağa da 7-8 milyona yakın faiz ödeyip kullanmak zorunda kalacak.Bu durumu sadece şirkete zararı 20milyona yakın olacak.Paranın tamamamen dönmemesi yaklaşık şirkete kaybı 90 milyona yakın olacak.İster alın ister tutun ister satın .Durum bu. teft34 bana cevap yazma !

6. tekrar uyarmak ikaz etmek gerekiyor böyle art niyetli yaklaşımları görünce. lime limeci nin mesajı "70 milyon dönmezse" diye başlıyor, biz de zaten böyle bir durum yok diyoruz, demekle kalmıyoruz, belgesi ile sizleri bilgilendiriyoruz. 70 milyonun " 1 senelik kaybı" diye bir hesap yapılmaz, bu şekilde ifade kuran bir üye görürseniz boş beleş atıp tuttuğunu bimeniz yeterlidir. 70 millyon diye bahsedilen malum tutar, ihracatı finanse edilen bir müşterinin yurt dışı bir müşterisi ile yaşadığı bir sorun nedeni ile gündeme gelen ve o factoring müşterisinin bu faktoring şirketindeki TOPLAM riskini ifade eden tutardır. boş beleş atıp tutmadan mevzuatı iyice okuyup öğrenmek lazım. herhangi bir müşterinin herhangi bir faktoring işleminde sorun çıkarsa, diğer tüm işlemlerin tutarı da eklenerek RİSK olarak değerlendirilir. mevzuatta böyledir ancak fiili durumda o müşterinizin bütün ihrcatlarının tek bir müşteri firmaya yapıldığını düşünmek hayalcilik olur. ha tek bir yurt dışı müşteriden kaynaklı bir sorun bile olsa, bugün bu güzel ülkemizde, faktoring şirketleri ihracat alacaklarını kırarken, müşteri firmadan teminat almakla kalmazlar. ihracat işleminin kendisinden kaynaklı müşteri firmanın alacaklarını kesin olarak teminat altına alacak uygulamalar da mevcuttur. şirket yönetimi bu IŞIKLAR rumuzlu üye gibi art niyetli bir şekilde bu açıklamayı EKSİK bilgilendirme içerikli olarak göndermiştir. eski sayfalarda mevzuatta ÖZEL KARŞILIK uygulamasının tanımını da yaptım,buraya koydum. merak eden açar okur. 170 hesaba alınma fiili başkadır, 170 hesaba alınan tutara ne nisbette ÖZEL KARŞILIK ayrılacağı başka bir hadisedir. size de manidar gelmiyor mu bu zamanlama...bu haber gelmeden 1 gün önce tahta 2.12 lerden kalkıyor 2.42 lere dayanıyor ve şimdi hala bu atıp tutan IŞIKLAR gibi üyelerin yanlış yönlendirmeleri, tahta yapıcının cep to cep lerine rağmen 2.38 de bekliyor. derinlikli bakan ve biraz bu işten anlayan insanların çok net görebileceği işlemler var tahtada. bu da gine kısa vadeli son mesajım olsun.

7. borçlu şirket batarsa alacak para bulursunuz.bilançonun sağı soluna yazarsınız durumunu.

8. Zamanında euyo 0.40 kuruşlarda iken mustafa şahinin euro sigortasına devlet el koymuştu,forumun ozamanki deliside şirket batacak hisselerinize el konulcak diye açtı ağzını ,çok iyi hatırlarım hiç utanmadan aylarca forumda yazmış idi hisse 1 tlre gelince anca susmuş idi ama çokda beddua almış idi.

Sayfa 223/363 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •