Sayfa 298/363 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348 ... SonSon
Arama sonucu : 2899 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: GARFA - Garanti Faktoring

1.  Alıntı Originally Posted by itsakiss Yazıyı Oku
    İnsanın tek tesellisi de bu yolda yalnız yürümediğini bilmesi
    Etkili olmuyor ki beyefendi, daha önce de atmıştım bi geri dönüş bile yapılmıyor işte bu insanı çok üzüyor bize değer vermiyorlar, önemsemiyorlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    tekniği inanılmaz güzel işliyorlar. 2,16 2,20 üzerine çıkıp bir kaç gün kalmalı satışlar karşılanmalı ki tahta güç kazansın gitsin.
    geçemezse teknikte aşağı baskı devam edecek. 1,95 lere kadar düşecek...

Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    ortam bozuk Dostum... baksana lidfa ve diğerleri coşarken yükselmezken bugün lidfaya satış gelince garfa 2,05 leri zorladı.
    1,95 lere kadar düşecekmiş izlenimi veriyor. alım için halen izlemedeyim. endekse hiç güvenmiyorum.
    çağıra çağıra 1,95 trendine düştü. bir lotla 1,93 görmüş 1,94 den işlem bile olmamış.

ama nasıl bir algıysa 1,95 leri alım yapmak için beklerken böyle bir zararı görünce insan neden alayım ki diyor.

işte borsa böyle birşey beklediğin yere gelir ama almaya elin gitmez.

belkide kalem oyunlarıyla bu kadar kötü bir rakam gösterdiler. küçük kağıtların büyük oyunları bitmez...
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

3.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    çağıra çağıra 1,95 trendine düştü. bir lotla 1,93 görmüş 1,94 den işlem bile olmamış.

ama nasıl bir algıysa 1,95 leri alım yapmak için beklerken böyle bir zararı görünce insan neden alayım ki diyor.

işte borsa böyle birşey beklediğin yere gelir ama almaya elin gitmez.

belkide kalem oyunlarıyla bu kadar kötü bir rakam gösterdiler. küçük kağıtların büyük oyunları bitmez...
    Dümen oğlu dümen,hiçbir faktoringde sorun sıkıntı yok bunda var,
    her bir faktoring kar yazıyor bu zarar,
    zannedersin ufak tefek adı sanı çok ama çok bilinmedik arkasında hangi faktoringin garanti banksı gibi bankası bar iş faktoring hariç,diğer faktoringlerin çoğunda bu denli güç yok,
    Dolar arttı faiz arttı eyvallah,yahu artan dolar ve faizde faktoringler ciddi karlar yazıyor bırak takibe alacak düşürmeyi,garfa guyya alacağını takibe düşürüyor,ama nasıl alacak ,nedir ne değildir detay belli değil,ufak tefek lidfa ,crdfa bile ciddi karlar yazıyor,güyya sorunlu kredisi yok garfa gibi,
    Ne hikmetse bunca mali güç,garanti bankası gibi dev arkanda,bunca tecrübe birikim,ama takipde alacak oluşdu,
    Hisseyi her yukarı çekişde dünyanın malı toplandı alındı,şimdi ne hikmetse topladıkları malın çok çok az miktarını satıp aşşa indiriyor yine aynı alan,nerden aldın nereye satıyorsun,tahtada güç sende iken zarar eden tahtayı bile götürme gücün bar ilen götürmüyorsun,götürse kime satıcak denebilir,
    Adese,ıttfk daha niceleri kime satılıyor,adese 1.5 lerden geldi 9 lara kime satıcaklar onca malı,hem ciddi zarar hem şubeleri kapatırken,

Garfada öyle bir tezgah kurulmuşki öyle böyle değil.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bedelli yapacak böyle devam ederse.Bu paralar dönmez ise de 2 çok pahalı kalacak.Yıl sonu zarar büyüyecek.Bu arada yeni bataklar olursa...
    ALIM SATIM KARARINIZI ETKİLEMESİN.Bol kazançlar.

5. zararın sebebi ne ? esas faaliyet karı olmadigi icin mi? yoksa takipteki alacaklara cari donem icinde ayırmak zorunda kaldıgı karsılıklar icin mı?

Kâr Yedekleri 134.078.000
    Olağanüstü Yedekler 124.873.000
    TAKİPTEKİ ALACAKLARA İLİŞKİN ÖZEL KARŞILIKLAR (-) -75.216.000 ( 2017/9 da -11.994.000 imis)
    ESAS FAALİYET GELİRLERİ 336.498.000 (2017/9 da 205.212.000 imis)

bilanco uzmanı degilim ama takipteki alacaklara ayrılan karsılık resmen butun isi bozmus karı almıs goturmus. Eger boyle bir karsılık ayrılmasaydı cok guzel bir kar gelebilirdi ama maalesef takipteki alacaklar icin ayrılan karsılık baya fazla oldugu icin zarar yazmamıza sebeb olmus.

birde şirket neden bedelli sermaye artırsın? bilen arkadaslar varsa konuyla alakalı yardımcı olurlarsa sevinirim. kar yedekleri ve olagan ustu yedekler varken bedelsiz yerine bedelli yapar mı bilemiyorum. bu arada bedelli yada bedelsiz gundemde yok zaten sadece forumu okudum orada gordum o yuzden yazdım

6. Bu spek aşağı vermeye devam ettikçe alanlar çok olur, elindeki lotları kaybeder yavaş yavaş bana kalırsa, tahtayı adam gibi bi tahta yöneticisine devretseler çok daha iyi olacak bence

7. GARFA - Garanti Faktoring

Alıntı Originally Posted by cnk Yazıyı Oku
    zararın sebebi ne ? esas faaliyet karı olmadigi icin mi? yoksa takipteki alacaklara cari donem icinde ayırmak zorunda kaldıgı karsılıklar icin mı?

Kâr Yedekleri134.078.000
    Olağanüstü Yedekler124.873.000
    TAKİPTEKİ ALACAKLARA İLİŞKİN ÖZEL KARŞILIKLAR (-) -75.216.000 ( 2017/9 da -11.994.000 imis)
    ESAS FAALİYET GELİRLERİ 336.498.000 (2017/9 da 205.212.000 imis)

bilanco uzmanı degilim ama takipteki alacaklara ayrılan karsılık resmen butun isi bozmus karı almıs goturmus. Eger boyle bir karsılık ayrılmasaydı cok guzel bir kar gelebilirdi ama maalesef takipteki alacaklar icin ayrılan karsılık baya fazla oldugu icin zarar yazmamıza sebeb olmus.

birde şirket neden bedelli sermaye artırsın? bilen arkadaslar varsa konuyla alakalı yardımcı olurlarsa sevinirim. kar yedekleri ve olagan ustu yedekler varken bedelsiz yerine bedelli yapar mı bilemiyorum. bu arada bedelli yada bedelsiz gundemde yok zaten sadece forumu okudum orada gordum o yuzden yazdım
    Ayrılan karşılık harici bilançoda sıkıntı yok aksine bilançoda güzel karşılık öncesi karıda güzel,
    Açın bakın hem buyılki bilançoda brüt kara esat faliyet karına,özellikle son çeyrek brüt kar ilk çeyrek karına eşit,yapılan işler karlı hala gelmiş,mevcut iyi bilanço açıklayan faktoringlerden farkı yok aslında,
    Sadece karşılık ayrılma olayı var,
    Diğer hiç bir şirket katşılık ayırma durumunda değilken sadece bunun ayırıyor olmasıda çok ilginç,sonraki bilançolarda demesinler,para tahsilatı yapıldı ayrılan karşılık kalmadı diye,hertürlü dümen oyun beklenir bunlardan.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. koskoca Garanın istiraki factoring sirketi kime borc verdigini biliyordur heralde? alacaklarının takibe dusmesi demek bu alacaklarından vazgectigi, bu alacakların artık tahsil edilmedigi anlamına gelmez sanırım. borc verirken bir suru teminat ipotek senet vs vardır eminim . bir sekilde takipteki alacaklarının tahsilini yapacagini dusunuyorum. eger takipteki alacaklarına iliskin tahsili yapılmıstır vs gibi bir haber gelirse bu sefer hissede nasıl bir tepki olusturacak merak ediyorum.. hem ayrılan karsılık bilancoda olacak hemde tahsili yapılan para bilancoya girecek işte o zaman nasıl bir kar acıklar yada hisse nasıl tepki verir gorecegiz

Sayfa 298/363 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •