Sayfa 643/651 İlkİlk ... 143543593633641642643644645 ... SonSon
Arama sonucu : 5203 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: BMEKS - Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by kemal mirbey Yazıyı Oku
    Beklentim olduğu için değil 06ekonomistin yazdığına istinaden sordum. Sürecin işleyişini merak ettim. Bilgi verenlere teşekkür ederim.
    ben demedim yalnız spk ya şikayet ettim oda cevaben bu şekilde olabilir dedi alacaklar bakımından değil isteyen istediği fiyattan borsa dışı alabilir diyor spk ama işini yapmıyor kurum

2. Hakkımızı aramak için birlik olalım, Avukat tutalım watsapp üzerinden grup oluşturalım derim adam Allah Filistin Din İman diye diye bizi ne hallere düşürdü...

3. şirket yetkilileri ile görüşebilen var mı?

Alıntı Originally Posted by stron Yazıyı Oku
    Benim bu şirkette anlamadığım bir çok karanlık iş var. 1. Bankalar bu kadar krediyi karşılık teminatı olmadan nasıl verdi? 2. Hadi banka personeli ve yöneticilerine veya aracılarına komisyon şeklinde ödeme yaparak kredileri bir şekilde aldı. Nitelikli yatırımcılara tahvili nasıl sattı (Nitelikli yatırımcının risk analizi bankaların iki katı üzerinden değerlendirilir.) 3. Vergi, SGK ve diğer borçları varken Bankalar ve KGF nasıl işlemi kabul edip kgf kredisi kullandırdılar. 4. Bağımsız denetim bariz şirketin içi boşaltılırken neden bir tane olumsuz görüş beyan edip ilgili yerlere bildirmedi. 4. Marka değeri uzun süre 300 küsür miyon bilançoda gösterildiğinde spk neden müdahale etmedi. ve bir çok soru var. Mevcut rakamlara bakarsak şuan bu şirketin 1 milyar TL borcu var, Akgiray muhtemelen 500 ila 700 milyon arası vurgun yaptı paralarda isviçre bankalarındadır.
    Bagımsız denetim sırketlerı, Bagımsız degerleme sırketlerı alayı parayı aldıgı sırket ile oturur yer içer rapor yazar.
    Ozetle bu kurumların hiçbirisi Bagımsız degıl gerçekte. Ne zaman sırket batar denetim kurulusu parasını alamamaya baslar o zaman gercek raporlar gelir..

5.  Alıntı Originally Posted by stron Yazıyı Oku
    Benim bu şirkette anlamadığım bir çok karanlık iş var. 1. Bankalar bu kadar krediyi karşılık teminatı olmadan nasıl verdi? 2. Hadi banka personeli ve yöneticilerine veya aracılarına komisyon şeklinde ödeme yaparak kredileri bir şekilde aldı. Nitelikli yatırımcılara tahvili nasıl sattı (Nitelikli yatırımcının risk analizi bankaların iki katı üzerinden değerlendirilir.) 3. Vergi, SGK ve diğer borçları varken Bankalar ve KGF nasıl işlemi kabul edip kgf kredisi kullandırdılar. 4. Bağımsız denetim bariz şirketin içi boşaltılırken neden bir tane olumsuz görüş beyan edip ilgili yerlere bildirmedi. 4. Marka değeri uzun süre 300 küsür miyon bilançoda gösterildiğinde spk neden müdahale etmedi. ve bir çok soru var. Mevcut rakamlara bakarsak şuan bu şirketin 1 milyar TL borcu var, Akgiray muhtemelen 500 ila 700 milyon arası vurgun yaptı paralarda isviçre bankalarındadır.
    Karanlık noktalara ilave yapayım. Dolaşımdaki pay sayısı 114 milyon. Sadece İş Bankasında 37 milyon vardı. Tahta kapandığı günden beri bütün forumları taradım. Yorum yapanların %70'i taziyeye gelmiş, hissesi olmayanlar. %10'u kafa bulan tipler. Elinde hissesi olan 50 kişi sayamadım. Hiç foruma yazmayan da bir o kadar olsun, Hepsinin elinde de 100 bin olsun. 10 milyon yapar. Gerisi nerede bu hisselerin? Bankalardan hiç ses seda yok. O yapılandırılan borçlar ödeniyor mu?.. 2016 Yılında Almanya'da şirket almak için görüşmeler yapıyordu. O dönemde Stokta 350 milyon mal vardı. 2011 yılında Halka arzdan 80 milyon, 2013'de Bedelli den 60 milyon gelir elde etti. Bu parayı Dolara koysa 420 milyon yapardı. Stok artı arz toplamı zaten 770 milyon yapıyor. 2018 yılında tüm mağazalar kapalıydı, 6-7 çalışan kalmıştı, o dönem zararı 100 küsür milyon çıkmış. Bu parayı şirketin çatısından millete mi dağıtmışlar? Ya denetim kurumları işlerini doğru yapmıyor, ya da bunların eli kolu çok uzun. Başka bir şey gelmiyor aklıma benim..

6.  Alıntı Originally Posted by odasdemir2017 Yazıyı Oku
    Karanlık noktalara ilave yapayım. Dolaşımdaki pay sayısı 114 milyon. Sadece İş Bankasında 37 milyon vardı. Tahta kapandığı günden beri bütün forumları taradım. Yorum yapanların %70'i taziyeye gelmiş, hissesi olmayanlar. %10'u kafa bulan tipler. Elinde hissesi olan 50 kişi sayamadım. Hiç foruma yazmayan da bir o kadar olsun, Hepsinin elinde de 100 bin olsun. 10 milyon yapar. Gerisi nerede bu hisselerin? Bankalardan hiç ses seda yok. O yapılandırılan borçlar ödeniyor mu?.. 2016 Yılında Almanya'da şirket almak için görüşmeler yapıyordu. O dönemde Stokta 350 milyon mal vardı. 2011 yılında Halka arzdan 80 milyon, 2013'de Bedelli den 60 milyon gelir elde etti. Bu parayı Dolara koysa 420 milyon yapardı. Stok artı arz toplamı zaten 770 milyon yapıyor. 2018 yılında tüm mağazalar kapalıydı, 6-7 çalışan kalmıştı, o dönem zararı 100 küsür milyon çıkmış. Bu parayı şirketin çatısından millete mi dağıtmışlar? Ya denetim kurumları işlerini doğru yapmıyor, ya da bunların eli kolu çok uzun. Başka bir şey gelmiyor aklıma benim..
    Aynen katılıyorum. Bu şirket sahipleri, Bu soygunu SPK ve bize şirket ile ilgili denetim ve analiz yapan kuruluşların yanlış bilgi vermeleri ile bizi yatırım konusunda yanıltmaları sonucu organize yapılmış bir soygun. Düşünün 3 aylık bilançoda bir öncekinde birkaç milyon zarar açıklarken, ne olduysa diğer 3 aylık blançoda zarar 150 küsür milyon oldu. Bu zararı yapabilmesi için sattı malların üzerine alıcılara para ödemesi gerekiyordu. Göz göre göre şirketin içi boşaltıldı. ve bu olaya Devlet kurumları sadece seyirci kaldı. Sadece bimeks değil bu tarz bir sürü şirket var Bistte, ne yazıkkı bist günümüzün hırsızlarının patron ve iş adamı olarak çirit attığı yasal mekan. Devlet otoritesinin olmadığı yerde bu tarz olaylarla devam edecektir. Devlet otoritesi sadece bizimgibilerin sırtında...

7. 21 bin lot ortalama 0,70 bir ara ne kar ne zararı görmüştüm bir ümit o kadar bekledik biraz kar ederiz dedik ilk ve son görüşüm oldu elimizde patladı Anelt de öyle, Anelt en azından hisse geri alım açıkladı İnşallah bir hinlik düşünmüyorlardir. Bimeks öyle bir şey açıklamaz elimizdeki hisselerle baş başa mı kaldık.

8. Elimde 334.500 adet hissesi vardı. Varsın çöp olsun 20.070 ediyordu. Parayı pul ettiler şimdi deseler şu fiyattan ver diye vermem mezara götürürüm. Zaten kimsede demez şu fiyattan ver diyede. Ben firmayı satarlar diye oynadım bu hisseye ama şimdi çok net görülüyor firmanın batması onlara yarıyor demek amaçlanan nitelikli soygunmuş.. ama yinede kafamda çok soru bıraktı!! Bir tane watsap grubu yok yapılan olumsuz hiç haber yok. Hiç kimsede çıkıp kardeşim sen bu rekor zararı nasıl ettin gel bakalım demiyor. Neyse diyecek bişey yok sağlık olsun..

Sayfa 643/651 İlkİlk ... 143543593633641642643644645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •