Sayfa 323/323 İlkİlk ... 223273313321322323
Arama sonucu : 2584 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: Mohikanların Sonuncusu

1. Mohikan bey dolar yorumunuz nedir uzun vade buralardan dolar alınır mı

2. Mohikan hocam merhaba,inşaat sektörünün yaninda gyo larda faiz artışından en az 5 yıl olumsuz etkilenecek diyebilir miyiz?Birde bu kriz ortamında borsada hangi sektör ön planda olur?sağolunuz hocam.YTD

Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Mohikan hocam merhaba,inşaat sektörünün yaninda gyo larda faiz artışından en az 5 yıl olumsuz etkilenecek diyebilir miyiz?Birde bu kriz ortamında borsada hangi sektör ön planda olur?sağolunuz hocam.YTD
    GYO'lar da en az 3-4 yıl olumsuz etkilenecek.

Büyük ve uzun bir ayı piyasasında KISA-ORTA vadeli hisse almak mantıklı bir yatırım tarzı değildir.

Belki hikayesi olan bazı hisseler olabilir ama bu da 400 hisse arasından 3-5 tanedir.

Ama UZUN VADE yatırımcılar için önümüzdeki 3-5 yıl çok güzel bir HİSSE TOPLAMA fırsatı olacaktır.
    DUHUL : 1999

4. Anlıyorum mohikan hocam,inanin çok güzel yorumlarınız var.Tutar veya tutmaz.Ama bir çok tahmininizde hisseler gereken yerlere geldi.Emeklerinize,düşüncelerinize teşekkür ederim.İyi akşamlar hocam,

BREZİLYA...

Enflasyon %2.76(yıllık) , faiz %6.5, yıllık büyüme %0.4...

AYLIK cari fazla 6 MİLYAR USD, YILLIK CARİ FAZLA 55-60 MİLYAR USD,(BİZDE AÇIK YILLIK 60 MİLYAR USD)...

REZERVLER 380 MİLYAR USD (bizim 4 katımız).

DIŞ BORÇ 673 MİLYAR USD (GSMH ORANINA GÖRE BİZDEN DÜŞÜK)

3 yıldır cari fazla veren, şok faiz verdikten sonra enflasyonunu ve faizini düşüren (bunun karşılığında büyümesi düşen) bir ülkenin bu kadar rezervi olmasına ve cari fazla vermesine rağmen durumu endişe verici.

Bunu gördükten sonra bizim adımıza inanın korkmaya başladım.

BRL ve ZAR'daki bu kötü teknik görüntü ile TL'nin durumu çok daha ümitsiz görünüyor.

Çünkü Brezilya cari fazla ve bu kadar rezerve rağmen bunları yaşıyorsa biz yanmışız demektir.

1-2 sene sonra Arjantin'den beter olmazsak ben de bir şey bilmiyorum.

USDBRL...

KISA VADE...

Durumu kötü.

5 dalgalık bir trend başladı ve 2015 zirvesi 4.24 görülebilir.

UZUN VADE...

HAFTALIK grafikte 5 dalgalık bir trendin 3. dalgaları başladı.

İlk hedef 2015 zirvesi olan 4.24...

BOVESPA...

KISA VADE...

240 DK'LIK grafikte 7 dalgalık trendin 2. dibini bugün 71 bin ile yaptı.

5 dibi daha var. Sayım olarak grafik bizim BIST'e benziyor

UZUN VADE...

HAFTALIK grafikte 7 dalgalık trendin 5 zirvesini yaptı, 88 bin üstünde 2 zirvesi kaldı.

GÜNLÜK grafiği vermedim ama bunda da 3 veya 4 zirvesi daha var.

DUHUL : 1999

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,577
    ekonomi olarak yorumlarınızı yapın. !!!

siyasi tartışma başlığı değil burası.

siz yazarsanız, karşı olanlarda yazar, başlık çöp halini alır.

iyi forumlar.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

7. sayın Mohikan,

yorumlarınızı keyifle okuyan ve bir şeyler öğrenmeye çalışan bir takipçinizim,
    öncelikle tüm emekleriniz için teşekkür etmek istiyorum.
    sizden daha çok şey öğrenmek isterdim.
    elliot teorisi okuduğuma göre 5-3-5 sayımı şeklinde ilerlemekte ancak sizin sayımlarınızda daha farklı görüyorum. bu sayımlara neye göre karar veriyorsunuz?
    bunu öğrenebileceğim bir kaynak var mıdır? ya da kısaca anlatabilir misiniz?
    teşekkürler ve saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,577
    kapattım,

tekrar konu içi yazmak isterse sn mohikan moderatör veya yöneticilere bildirim yaparsanız başlık açılır.

bağcıyı dövmeden, üzüm yemeyi öğrenemediniz gitti.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Sayfa 323/323 İlkİlk ... 223273313321322323

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •