Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: Türkiye nin en büyük ticaret sorunsalı : Açık Hesap

1. Türkiye nin en büyük ticaret sorunsalı : Açık Hesap

Bu konuda tartisalim istedim..Ticaret ile ugrasaniniz,aranizda uretici olan varsa kesin o da bu sekildedir..
    Bir mali uretiyorsunuz,uretirken iscinize,dukkan sahibinize,ham maddecinize cebinizde ki nakit parayi verip o urunu imal ediyorsunuz.Ve satacaginiz musteriye fatura karsiligi teslim edip zaman icinde peyderpey geri aliyorsunuz..
    Peki su an oyle bir hal aldi ki ticaret..
    10 liraya mal ettiginiz urunu 12 liraya satiyorsunuz..Odeme icin 3 aylik cek aliyorsunuz,ceki bankaya koyuyorsunuz..Vadesi geliyor ve bir bakiyorsunuz ki malin maliyeti odemeyi aldiginiz gun 13 lira..

Bu durumda ne onerirsiniz? Su an ulkede ticaretin,ureticinin ozeti tam olarak bu sekilde..Yaklasik 2004-2015 arasi enflasyonun sabit durmasindan dolayi zam nedir bilmezdik..Son 1 yildir ciddi soyluyorum hammadde ureticim nerdeyse 15 gunde bir % 3-6 arasi zam yapiyor..Hammaddem karton..Kartonsan tek uretici..Ithal mal kullaniyorum onu bile kartonsana endeksledi saticilar..Tekstil,yedek parca,hangi uretici arkadasimla konussam ayni sorun.Odemeyi alana dek sattiginiz malin degeri satis fiyatinin uzerine cikiyor ve sattiginiz mali geri koyamiyorsunuz..

Bu yuzden bu konuyu tartisalim istedim..

Bu bi sorunsal mı?
    Dünyanın her yerinde bu var yav

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    77
    Türkiye'de sorun olması çok sık karşılaşılması. Yoksa evet dünyanın her yerinde var bu.

4. GT-S7390G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •