Sayfa 177/197 İlkİlk ... 77127167175176177178179187 ... SonSon
Arama sonucu : 1570 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    1 tanesine 3.12 TL brut 2.65 TL net verilecek.
    Aradaki farki de dovlet alacak.

Syg,
    Üstadım devlete ödenen yüzde 15 stopaj'ı diğer ödediğimiz gelir vergilerinde kullanabiliyor muyuz ? ...Örneğin dükkan kira stopajını, eurobond ve konut kira geliri vergisini düşürmek için kullanabiliyoruz. Burda böyle bir imkanımız var mı ?

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Alayim bu defa temettulerle Eregl..

En azindan baslangici bir yapayim.

Syg,
    Ben bir sey yaptim Dudu Hocam;)İlk defa belli bir maliyetin ustundeki Fordlari sattim az ama tavandan gittim Tofas aldim biraz biraz Eregli aldim.Diger hisselerle Tofas ve Eregli temettulerle tüm temettulerle Ford alacagim yeni plan degisikligi yaptim.Aslinda temettulerle yila yayip faize koyup gun gün altin alcaktim onu egale edip temettulerimle Ford alcam.Aslinda tüm fordlari satacaktim tavandan kiyamadim.Bundan sonra her ay aldigim hisselerden gelen temettulerle Ford alcam hedef 5000 lot Ford;) her yil 1000 lot alsam 6 yilda tamamlarim sanirim hedefimi...
    Olumsuz bir hava var piyasalarda ama bu yil da toplama yili seneye isler duzelir diye tahmin ediyoeum hem kuresel hem de yerli havalar...

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Üstadım devlete ödenen yüzde 15 stopaj'ı diğer ödediğimiz gelir vergilerinde kullanabiliyor muyuz ? ...Örneğin dükkan kira stopajını, eurobond ve konut kira geliri vergisini düşürmek için kullanabiliyoruz. Burda böyle bir imkanımız var mı ?
    Bildigim kadari ile artik tum gelirler tek bir beyannamede birlestirildi..

Herhangi bir nedenle beyanname veren adam beyan siniri altinda kalan temettu gelirlerini de beyan edip cikan vergiden de stopajlari mahsup eder.

Bir mali musavire gidip 150-200 TL internet uzerinden beyannameyi verirsiniz.

Syg,
    "Boğa piyasaları karamsarlıkta doğar, kuşkuyla büyür, iyimserlikle olgunlaşır ve coşkuda ölür. Maksimum karamsarlık olduğunda alım zamanı, maksimum iyimserlikte de satım zamanı gelmiş demektir." Sir John Templeton

4. Bugun Ford tan aradilar fabrika gezisi icin ancak islerimsen firsat bulamadigim icin kabul edemedim baska zamana gidio gorecem fabrikami;)

(Yenileme) Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarı 2020 Yılı İlk 2 Ayında %90 Arttı - ODD

Baz etkisi sanirim..

Syg,
    "Boğa piyasaları karamsarlıkta doğar, kuşkuyla büyür, iyimserlikle olgunlaşır ve coşkuda ölür. Maksimum karamsarlık olduğunda alım zamanı, maksimum iyimserlikte de satım zamanı gelmiş demektir." Sir John Templeton

6. Ford, globalde üretilecek araçların parçalarını Türkiye’den tedarik etmek için satın alma ofisi kurdu. Şirket ayrıca, 2021’de elektrikli ticari araç üretimine de başlayacaklarını açıkladı.

https://www.dunya.com/sektorler/otom...-haberi-464985

Bugün genel kurula giden var mı ?

Alıntı Originally Posted by PALMİYE Yazıyı Oku
    Ford, globalde üretilecek araçların parçalarını Türkiye’den tedarik etmek için satın alma ofisi kurdu. Şirket ayrıca, 2021’de elektrikli ticari araç üretimine de başlayacaklarını açıkladı.

https://www.dunya.com/sektorler/otom...-haberi-464985

Bugün genel kurula giden var mı ?
    Ben gidecektim ama Korona nedeni ile gidemedim.
    Temettu teklif edildigi gibi onaylanmis.
    Isler konusunda bir soru sorulmus.
    Korona nedeni ile yil sonuna kadar bir durgunluk bekliyorlarmis.
    Yil sonu acilacagini dusunuyorlar.

Syg,

Sayfa 177/197 İlkİlk ... 77127167175176177178179187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •