Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: Batan hisse verileri

1. Batan hisse verileri

Merhaba herkese,

Tarihsel veriler üzerinden kapsamlı bir Strateji testi gerçekleştirmek istiyorum. Bunun için batan şirketlerin,kuruluşlarından batışlarına kadar gerçekleşmiş gün sonu hisse fiyatlarının da dahil olduğu verilere ihtiyacım var. (Survivorship-bias free)

Örneğin mynet finans sitesinde veya investing.com sitesinde batmış olan intermedya yayıncılığa ait gün sonu verileri bulunmuyor. Batan şirketler listeden çıktığı için sadece “sağ kalan” şirketler arasında yapılacak testler yanıltıcı performans göstermeye mahkumlar.

Böyle bir veriye nereden ulaşılabileceğini bilen var mı ? Matriks veri terminalindeki tarihsel verilerde veya önerebileceğiniz başka herhangi bir kaynakta, belirtiğim özelliklere sahip veriler olup olmadığını söyleyebilecek birisi varsa harika olur.

Datastore.borsaistanbul sitesini inceledim ancak fiyatlar pahalı geldi. Buradaki veriler hakkında bilgisi olanlardan da yardım bekliyorum. En kötü durumda bir şekilde para denkleştirp datastore’dan satın almayı düşünüyorum.

Teşekkürler

2. İyi de forumcu bu yüke neden katlansın..

Batan şirketi,çıkartcanız mı..

Batmış..

Fadıl olmuş yane..

Pardon,batıl dicektim..
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

3. Tarihsel veri alabileceğim bir kaynak soruyorum sadece,kimseye yük olmak gibi bir niyetim yok.

Bilen birileri vardır umuduyla yazdım. Queenstock, veya matriks kullananlar örneğin tarihsel verilere bakabilirmi Abana Elektromekanik, İhlas Finans, Raks Elektronik, Aktaş Elektrik, İktisat Finansal Kiralama, Sabah Pazarlama, Alfa Menkul Değerler gibi batmış şirketlerin verileri varmı diye ?

Şimdiden teşekkürler

4.  Alıntı Originally Posted by zamiel Yazıyı Oku
    Tarihsel veri alabileceğim bir kaynak soruyorum sadece,kimseye yük olmak gibi bir niyetim yok.

Bilen birileri vardır umuduyla yazdım. Queenstock, veya matriks kullananlar örneğin tarihsel verilere bakabilirmi Abana Elektromekanik, İhlas Finans, Raks Elektronik, Aktaş Elektrik, İktisat Finansal Kiralama, Sabah Pazarlama, Alfa Menkul Değerler gibi batmış şirketlerin verileri varmı diye ?

Şimdiden teşekkürler
    Matriks'de raks elek., raks ev aletleri ve abana var. Diğerleri mevcut değil.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •