Sayfa 22/25 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon
Arama sonucu : 198 madde; 169 - 176 arası.

Konu: == Akıllı Para ==

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    1999'dan beri burada olan kişi ermiş gibim bir şey olsa gerek.
    Kağıtların acayip ucuz olduğuna inanıyorum.
    Fakat oraya buraya sürtüşmeyi az bırakıp mantıklı adımlar atsak acayip gidecek yer var.
    Özellikle bankacılık çok çarpıcı geliyor.
    Bedavaya banka almayanı dövüyorlar.Gayri menkula ben mesafeliyim.
    İç tüketim çok yok.
    Olması için gelir lazım.
    Sadece ucuz kredi ile bir yere kadar gider.
    Ekgyo alıp 1.40'lardan sattım faiz indirimlerinde.
    Artık faiz indirimleri maalesef piyasayı canlandırmıyor.
    Saman alevi gibi sönümleniyor etkisi.
    Ben sabit getirili yatırımların getirisini borsaya kaydırıyorum.
    Çoğu Fx cinsi.
    Bir ara fon aldım, park etmek için.
    Ama çok matah bir şey değil.
    Orta vade biriktirmeye devam.
    Selçuk Gönençler var.
    O da burada takılmış.
    EkoTürk'e çıkıyor şimdilerde.
    Ahmet Mergen'le beraber.
    Şimdilerde adam şöyle yazıyor: "Ulan sen bu işi bilseydin ..." şikayet etsen bir şey yapan yok. Bir de Cüneyt Paksoy var.
    O da bu camianın insanı galiba.
    Dediklerine pek katılmam ama efendi biri.
    Bir de mübarek Pala hazretleri var. Bakın bir ağabeyimiz açıklamış:
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,920
     Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    kentuf bana tercüman olmuşsun.

Ben de 1999 dan beri burdayım. O zamanlar da seni okurdum.

Hissiyatını anlıyorum.

Ama dikkatlice takip edip yararlananlar var, bil istedim.
     Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    Bende varim 2000 den beri ağzıniza sağlık her gün olumsuz haber pompalamaya devam ediyorlar aynen gidin dolarinizi alın hatta terkedin madem beğenmiyorsanız 24 saat karamsarlık aşılıyor lar olmazki okuyanda dolarına 4 elle sarılıyor.Aynen dediğiniz gibi varlık fiyatları % 60 ucuzladı sıra bunlarda hisse gayrimenkul vb.fiyat artışları olacaktır 3-5 sene. Katılıyorum kentufa
     Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Selçuk Gönençler var.
    O da burada takılmış.
    Ahmet Mergen'le beraber.
    Şimdilerde adam şöyle yazıyor: "Ulan sen bu işi bilseydin ..." şikayet etsen bir şey yapan yok.
     Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    1999'dan beri burada olan kişi ermiş gibim bir şey olsa gerek.
    Kağıtların acayip ucuz olduğuna inanıyorum.
    Fakat oraya buraya sürtüşmeyi az bırakıp mantıklı adımlar atsak acayip gidecek yer var.
    Özellikle bankacılık çok çarpıcı geliyor.
    Bedavaya banka almayanı dövüyorlar.Gayri menkula ben mesafeliyim.
    İç tüketim çok yok.
    Olması için gelir lazım.
    Sadece ucuz kredi ile bir yere kadar gider.
    Ekgyo alıp 1.40'lardan sattım faiz indirimlerinde.
    Artık faiz indirimleri maalesef piyasayı canlandırmıyor.
    Saman alevi gibi sönümleniyor etkisi.
    Ben sabit getirili yatırımların getirisini borsaya kaydırıyorum.
    Çoğu Fx cinsi.
    Bir ara fon aldım, park etmek için.
    Ama çok matah bir şey değil.
    Orta vade biriktirmeye devam.
    Selçuk Gönençler var.
    O da burada takılmış.
    Ahmet Mergen'le beraber.
    Şimdilerde adam şöyle yazıyor: "Ulan sen bu işi bilseydin ..." şikayet etsen bir şey yapan yok. Bir de Cüneyt Paksoy var.
    O da bu camianın insanı galiba.
    Dediklerine pek katılmam ama efendi biri.
    Bir de mübarek Pala hazretleri var. Bakın bir ağabeyimiz açıklamış:

hepsini cevaplıyacağım. bu şekil daha uygun olmuş.
    diğerlerini yönetim silsin mesaj atalım.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Hissenet toplumun bir aynası.
    Her çesitten insan var.

Ideoloji satmaya calışan da kisa yoldan köşe doneceğini zanneden de, uzin vade portföy biriktirmeye calışan da v.s. burada.

Iktidara sorsanız ulke çağlar atladı. Muhaliflere sorsanız ülke battı.
    Rakamlar ortada.
    2002 yılında dünyada 18. Ulke idik. Şimdi de oradayız.

Kendi adıma ülke kalkınması dürüst ve kuralları belli borsadan geçer demekteyim.

Borsa 30 dolar da 50 dolar da 500 dolar da olur. Yeter ki kurallar durüst olsun. Krupiye kağıtları düzgün dağıtsın. Zarlar cıvasız olsun beaaa...!

Not: akinolu, nuhcim genel kuruluna gidersen unye hisselerini satsinlar artık. Isterseler herekede halka dagitsinlar parasini, isterlerse bize. Isterlerse de arazide dikey-yatay entegrasyona uygun yeni bir tesis kursunlar beaa..!

1999 dan beri Hisse net'teyim. Bilgiye, emeğe, paylaşıma yapılan saygısızlığın bu boyutlara geldiği, Türkçe'nin katledildiği, argonun, alaycılığın, hakaretin bu derece zirve yaptığı bir dönem hatırlamıyorum. Emek harcayıp paylaşımda bulunuyorsun, verdiğin bilgiler ve hedeflerde şaşma yok ama konu ile zerre ilgisi ve bilgisi olmayan adam müsveddeleri gelip, bilmedikleri tekniğe ve yazılanlara aklınca laf sokmaya çalışıyor, alay etmeye çalışıyor, komik duruma düşüyorlar. 2000 puanlık düzeltmeler sınırlar içindedir, kırılamayacak seviye şudur diyorsun, 200 puanlık düzeltmede senin analizini ve sistemi sorguluyor. Saygısızlık ve rezillik diz boyu. Neyse. Umarım bu başlık da bu hale getirilmez. Bir iki grafik atıp şimdilik bireyim.

Yine ilk realizasyonda moraller bozulmuşken FDow, BIST30, DAX ve NIFTY (Hint Borsası) uzun vade sayımlarını ve yol haritalarını verip köşeme çekileyim. İç sayımları kafa karışıklığı olmasın diye sildim.

FDow

DAX

FDAX Yakın Çekim

Şu anda ilerleyen sayım kırmızı gibi görünse de siyah sayımın da şansı düşük değil. Daha 3.5.5=3 zirvesi var. Sonra orta büyüklükte düzeltme, sonrasında 5 zirvesi var. Bu aynı zamanda grand cycle zirvesi. Sonra ise küresel düzeltme.

NOT: 3.5.4 düzeltmesi 12470 altına inemez. 4 düzeltmesi ise tamamen ölçeksiz çizilmiştir. 1 zirvesi (Kabaca 8300 ler diyelim) altına inemez. 12470 ve 8300 rakamları kesinlikle inilecek seviyeler değil, en kötü şartlarda kırılmayacak noktalardır.

Ben EW den falan anlamam, sistem (yani göstergeleri) takip ederim diyen varsa aşağıdaki grafik te onlar için.
    Hemen hemen takip ettiğim ve rüştünü kanıtlamış en iyi göstergem (LDT3) ile FDax'ı bir kez daha vereyim.
    Haftalık grafikte bu gösterge turkuaz renkle çizilmiş 2 yatay çizgi altına inmeden, inmeden önce de negatif uyumsuzluk vermeden kimse küresel düzeltme beklemesin.

Bu göstergenin BIST30 daki karşılığı da aşağıda. 5. dalga negatif uyumsuzluğuna hala çok zaman var.
    Yani satıp, arkanıza yaslanıp, aylarca işlemsiz seyredip vadeliden 40-50 bin puan alacağınız yer böyle bir yerdir.

NIFTY50

BIST30

Sadece EW ve teknik analize göre diyebilirim ki BIST100 de
    1) Eğer yurtdışı ile korele gidebilirsek 130-134 ve 145-150 arasında iki major zirve olmasını
    2) Biraz negatif ayrışırsak 130-134 arasında bir major zirve olmasını
    3) Eğer tam olarak negatif ayrışırsak 124.5 üzerinde herhangi bir yerde bir major zirve olmasını beklerim
    Bu zirveler BIST100, 104 bin altına inmeden olmalıdır. Yok eğer kamyonu devirirlerse aşırı zorlama bir sayımla 104 bin aşağı kırılır ve ayı sezonu başlar ama şimdilik böyle bir beklentim yok.
    Bisti nasıl sayarsan say, 104000 aşağı geçilmeden en az bir zirve daha olmalı sonucu çıkıyor. Yani EW açısından ayı sezonuna girmenin koşulu 104000 seviyesinin kırılmasıdır. Tek önemli seviye budur. Bu seviyeye kadar olan tüm düşüşler 4. iç dalga düzeltmesi sınırları içerisindedir.

Grand Cycle bitişi ile (kırmızı 1) tüm borsaların %40-%75 arası düzeltmeler yapmasını, bu süreçte de onsusd nin 1800 üzerinde ralli başlatmasını beklerim.

Aşağıdaki sayım, Ben FDJI de 2000-2500 puanlık düzeltmeler normaldir derken 200-250 puanlık düzeltmelerde Dow'un çökmeye başladığını yazan çizenlere gelsin. Umarım çökertebilirsiniz. 3. dalga zirvesi görülünceye kadar FDow'da aşağı kırılamayacak seviye 27396 dır. Bu seviyeye olan tüm geri çekilmeler düzeltme sınırları içindedir. FDow aşağı hareket devam eder, kırmızı çizgiyi takip eder ise yeşil sayımdaki 3.5.3.4 dip noktası (kırmızı halka) siyah sayımdaki 3.5.3.4 dip noktasındaki kırmızı halka üzerine taşınacak, iki kırmızı halka arasındaki bölge silinerek yeşil sayım devam edecektir.

EURUSD de 3. iç dalga hedefini buldu ve 1.09 ün biraz üzerine 4. dalga düzeltmesi başladı. Sonrasında uzun süre bir daha görünmeyecek 5. iç dalga son dibine yolculuk, tahmini 1.06-10770 arasına (alt sınırı 1.0350) sonrasında 3. dalga ile 1.23 üzeri bizi bekler diye düşünüyorum.

Şu anda 33xx de olan FSP500 de 3. dalga hedefim 3600-3750 aralığı, 5. dalga hedefim ise 3800-4100 aralığıdır. Bu da kayıtlara geçsin. 5. dalga için süre Max. 1.5 yıl.

Şimdilik bu kadar. Yapıcı eleştirilere açığım. Ama EW den anlamayanların zeka özürlü alaycı tavırları olur ise bu yazım ilk ve son olur.

Bol kazançlar.
    Son düzenleme : JAS; 23-02-2020 saat: 14:59.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,920
    sn jas değerli paylaşımlarınızı burada yayınlamış olduğunuz için teşekkür ederim.

zamansal olarak nereye denk gelir bilemiyorum ama

ben global ölçekte trump 2020 kasım seçimlerini kazanana değin çok derin bir düzeltme beklemiyorum piyasalarda.
    2020 komple çıkışlı olmasınıda beklemiyorum mayıs ta bir tepe sonra düzeltme tekrar ağustos eylül ekim yukarı gibi bir beklentim mevcut.

Trump seçilme arifesinde piyasaların alacağı yön herkes için önemli olacak. Doğmamış çoçuğa don biçmiş olmıyalım ama oradaki hareketleri iyi analiz etmek gerekecek.

Merhaba Sn kentuf
    Çok teşekkürler, yazınız ve başlığı tekrar aktif hale getirdiğiniz için.
    Aslında zamanı yazdım ama uzun yazı içinde kayboldu (Bu yüzden koyu hale getirdim). Maksimum süre 1.5 yıl olarak düşünülebilir. Yani sizin verdiğiniz tarihler tam olarak benim de düşündüğüm tarikledir. ABD seçimlerine kadar aşağı (Grand Cycle düzeltmesi) beklentim yok. Mayıs ayında ben de 3. dalga zirvesini yapıp 4. dalga düzeltmesini bekliyorum, sonbaharda da 5. dalga zirveleri oluşur diye düşünüyorum.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,920
     Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Merhaba Sn kentuf
    Aslında zamanı yazdım ama uzun yazı içinde kayboldu. Maksimum süre 1.5 yıl olarak düşünülebilir. Yani sizin verdiğiniz tarihler tam olarak benim de düşündüğüm tarikledir. ABD seçimlerine kadar aşağı (Grand Cycle düzeltmesi) beklentim yok. Mayıs ayında ben de 3. dalga zirvesini yapıp 4. dalga düzeltmesini bekliyorum, sonbaharda da 5. dalga zirveleri oluşur diye düşünüyorum.
    yoo paralel olduğumuzu anladım benim düşüncem tarihsel tam hangi aylar demek istedim
    küçük bir laptopta yazıyorum masaüstüne geçince daha detaylı yazabilirim.
    sayımınızın düşünceme paralel olmasına çok sevindim.

Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    yoo paralel olduğumuzu anladım benim düşüncem tarihsel tam hangi aylar demek istedim
    küçük bir laptopta yazıyorum masaüstüne geçince daha detaylı yazabilirim.
    sayımınızın düşünceme paralel olmasına çok sevindim.
    Bu süreyi şu anda tam olarak verebilmek mümkün değil, ancak dalgaları takip ederek ileride bu konuda bir şeyler yazabilmek mümkün. Öncelikle 4. dalganın ve 5.1 dalgasının bitişi sonrasında (yani gönderideki son sayımda Yeşil 4 sağındaki ilk küçük zirve sonrasında) mantıklı ve yakın bir tarih verebiliriz. Çünkü 4. dalgalar çok kompleks gelişebiliyor.

Sayfa 22/25 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •